Stran 8 od 61 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #71

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Ko bodo svinčene prepovedane bo pa mogoče kdo razvil boljšo monolitko za ta kaliber,
    Samo pravilnik je treba spremeniti. Nič drugega.
    Vsi resni proizvajalci imajo lahke monolitne krogle. Če bi za 8mm imela npr 8g bi bila hitrost okrog 900m/s ali več. Takrat bi vse padlo bistveno prej.
    Poglejte npr Impala krogle. Zelo lahke. Pa z njimi lovijo tudi losa.
    Hitrost ubija. Kot na cesti.

  2. #72
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zanima me, če monolitke bolj poškodujejo cev kot pa navadne krogle? Tudi meni ni do uživanja svinca, se pa "bojim" pobegov pri monolitkah, zlasti je nerodno zvečer.
    Last edited by detel; 12. February 2014 at 15:16.

  3. #73

    Privzeto

    Lahko pa nabaviš še Lutz Moellerjev KJG. Tehta 139 grainov, hitrost na ustju je med 960-1000 m/s (odvisno od polnjenja). Slaba stran te krogle pa je cena.

  4. #74

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če monolitke bolj poškodujejo cev kot pa navadne krogle? Tudi meni ni do uživanja svinca, se pa "bojim" pobegov pri monolitkah, zlasti je nerodno zvečer.
    Monolitke imajo praviloma obroče v katere se vreče navoj cevi. Zato je manjše trenje in so možne močnejše polnitve. Poškodbe cevi so vedno dilema. Osebno z lahkim srcem streljam monolitne. Niklani železni plašč, kot ga ima npr. RWS pa moja puška ne vidi.
    Pobegi pozno zvečer so zelo neugodni. Z mano je vedno pes. Ni pa z vsemi.
    Pobegov pri hitrih kalibrih običajno ni. Pri počasnih(pod 800m/s) pa so kratki in ponavadi z dobro krvno sledjo.
    Lahko pa kot sem napisal vzamemo lažjo kroglo in zgornjo polnitev (če polnimo sami)pa teh problemov ni.
    Last edited by alojz1; 12. February 2014 at 15:43.

  5. #75
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bo treba malo potestirat...

  6. #76
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Da monolitke bolj poškodujejo cev od navadnih s svinčenim jedrom, je po mojem vse tako tako... Tudi krogle s svinčenim jedrom so oblečene v tombak ali podobne materiale...

    Sicer sem bral na tujem (WuH forumu), da se materiali precej razlikujejo in zaradi tega ostaja dilema ali monolitke bolj poškodujejo cev ali ne...

    Po mojem je to bolj odvisno od smodnika, starih vojaških netilk in samega vzdrževanja orožja po streljanju, kjer grize cev korozija, ki je posledica ostankov plinov...

  7. #77

    Privzeto

    Za ljubitelje monolitnih krogel, novost predstavljena na IWA 2014: RWS HIT
    http://www.youtube.com/watch?v=ZWt_YyELUW0

    Na voljo bo v jeseni 2014, za začetek v naslednjih kalibrih:
    7 mm Rem. Mag.
    7 x 64
    7 x 65 R
    .308 Win.
    .30-06
    .300 Win. Mag.

    Zadnje čase se res vse vrti le še okoli krogel brez svinca Me pa zanima, v kakšni teži bodo te krogle. Na reklamah je v 7×64 v teži 9,7g, v 300 win mag pa 10,7g. Za druge še nisem zasledil.

  8. #78
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    kolikšna bo pa cena, če je treba kakih 70€ na škatlo...

  9. #79

    Privzeto

    Vse te monolitke delajo SKORAJ enako. Tudi pregrešno draga Naturalis v ničemer ne odstopa od Groma. Le po ceni seveda.
    Pričakujmo pa vsako leto par novih. In reklama bo vedno bolj naj, naj. Smo pač zelo sprejemljivi za sugestijo. Predvsem tisti, ki z svojo glavo ne znajo misliti.
    Razlika je le v tem, da so nekatere iz mehkega bakra in delajo gobo. Druge so iz tombaka in se odpirajo po zarezah kot Avčinka, tretje pa iz medenine in se vrh razleti v par večjih kosov kot LOS ali KJG
    Last edited by alojz1; 17. March 2014 at 10:17.

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Razlika je le v tem, da so nekatere iz mehkega bakra in delajo gobo. Druge so iz tombaka in se odpirajo po zarezah kot Avčinka, tretje pa iz medenine in se vrh razleti v par večjih kosov kot LOS ali KJG
    No pa imamo prepoznane tri tipe monolitk. Bi se dalo napisat kaj o prednostih/slabostih določenega tipa?
    Še ena opazka o tej novi krogli RWS HIT: tudi ta ima ponikljan plašček.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 8 od 61 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •