Stran 6 od 61 PrvaPrva ... 23456789101656 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #51

    Privzeto

    Mam jih že doma en cajt v kal 9,3 pa se še nisem odločo ali jih nafilam ali ne ...

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Krogla Remington copper solid, kal 308, srnin maldič na 80m, padec po 10m.

    Zanič mesa skoraj nič, nekoliko krvi je potegnilo pod plečko, ampka to je pri takem zadetku čisto pričakovano. Tudi tokrat sem zadovoljen z učinkom krogle.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #53
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto


  4. #54

    Privzeto

    Tudi jaz zdaj iščem monolitno kroglo za mojo zastavo v 8x57js. Ima kdo kakšne izkušnje? Kakšno težo izbrati?

  5. #55

    Privzeto

    Teža je pomembna le, če boš medveda ali jelenjad lovil.
    Drugače je pri deformaciji monolitnih bolj pomembna hitrost. Pa premer krogle tudi naredi svoje. Izbire za 8mm pa ni veliko.

  6. #56

    Privzeto

    Pri monolitnih kroglah v kalibru 8×57 ni ravno veliko za izbirati. Krogel za ta kaliber je manj kot za znane ameriške kalibre. Nekaj jih je pa vseeno:

    Hornady GMX 180 gr
    Brenneke TAG 175 gr
    Sellier & Bellot Exergy 180 gr
    Nosler E-tip 180 gr
    Barnes TSX 200 gr
    PPU Grom 185 gr

    Te so tudi brez svinca:

    Brenneke TIG Nature 145 gr
    RWS Evolution Green 139 gr

    Mogoče sem kakšno pozabil. Tukaj gre sicer za tako eksotiko, da boš težko dobil kakšen uporaben feedback. Izberi eno in poizkusi, druge najbrž ni. Kako bo pa z 8×57 in visoko hitrostjo pa ne vem.
    Last edited by Deerhunter; 11. February 2014 at 19:41.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Imaš še Lapua Naturalis 11,7g in Sako Powrhead II 10,4g (=TTSX).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58

    Privzeto

    Derhunter. Vidim, da si se potrudil in poiskal. Jaz sem nekaj teh črtal, ker se pri nas ne dobijo. Nekaj je pa tako pregrešno dragih, da jih sploh ne pogledam.
    Od teh ki so pri nas je Exergy še najbolj dostopna. Če pa sam polniš je pa uvoz samih krogel še najboljša varianta. Nemški xxxxxxxx ima pakirane po 15 kosov po zelo primerni ceni. Za poizkus je škoda kupovati večje količine.
    Npr. Znanec je nabavil večjo količino TTSX za 270 win. Potem je pa ugotovil, da prašiči na hrvaškem še malo gredo. Ne iščejo pa ne (čekane kar dobiš drugi dan). Zato vzame najhujšo, da pade čim prej.

  9. #59

    Privzeto

    Lapua Naturalis ne izdelujejo v kalibru 8×57. Pravzaprav Lapua ne izdeluje ničesar v kalibru 8×57. Nenavadno, ampak to je dejstvo. Sako Powerhead II je pa v bistvu naboj z Barnes TSX kroglo, le da je malo lažji, 10,4g, kot tisti, ki sem ga jaz navedel.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Imaš še Lapua Naturalis 11,7g in Sako Powrhead II 10,4g (=TTSX).
    Mislim, da bi se z malo truda večino tega dalo izbrskati tudi pri nas. Če ne drugače, prek nemške kataloške prodaje. Saj imamo uvoznike.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Derhunter. Vidim, da si se potrudil in poiskal. Jaz sem nekaj teh črtal, ker se pri nas ne dobijo. Nekaj je pa tako pregrešno dragih, da jih sploh ne pogledam.
    Od teh ki so pri nas je Exergy še najbolj dostopna. Če pa sam polniš je pa uvoz samih krogel še najboljša varianta. Nemški xxxxxxxx ima pakirane po 15 kosov po zelo primerni ceni. Za poizkus je škoda kupovati večje količine.
    Npr. Znanec je nabavil večjo količino TTSX za 270 win. Potem je pa ugotovil, da prašiči na hrvaškem še malo gredo. Ne iščejo pa ne (čekane kar dobiš drugi dan). Zato vzame najhujšo, da pade čim prej.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Lapua Naturalis ne izdelujejo v kalibru 8×57. Pravzaprav Lapua ne izdeluje ničesar v kalibru 8×57.
    Nimaš prav.
    Krogle Naturalis za reloading imaš tudi v 8mm izvebi. In dobiš jih pri nas.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 6 od 61 PrvaPrva ... 23456789101656 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •