Stran 53 od 61 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #521

    Privzeto

    Na koncu bomo iz TTSX in GMX prišli do zaključka, da je res SST. Kar potem pojasnjuje tudi ugodno ceno.

  2. #522

    Privzeto

    No pa smo rešili. Netilka brez svinca. Saj so druge tudi pa ne piše z veliko na škatli.
    Marketinški pristopi so neskončni.
    Tisti, ki jim je za svinec v krogli vseeno in imajo radi težje krogle (pogon) bodo pa le prišli do streliva po normalni ceni (ni več "zelo poceni"). Ampak tak izbor je kar obsežen v tem kalibru (308).

  3. #523
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

  4. #524
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Alojz (ali kdo drug), ali kaj veš kako je s tistimi LOS-ovimi kroglami z bakrenim sprednjim delom? Bodo kdaj v produkciji ali je šlo samo za poskusne prototipe?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #525

    Privzeto

    Ne vem. Nekaj so dajali Fioci za teste. Pa njim očitno še ni čas za monolitne.
    Se pa ne sekiram. Bo sigurno dražja. So pa te, ki jih delajo meni čisto v redu. Letos sem ustrelil 80 kg prašiča in ga kupil. Padel na mestu, poškodbe zanemarljive in luknja skozi.

  6. #526

    Privzeto

    180 gr SST bi bila ob takšni ceni prava stvar za rušit ozimce in lanščake na pogonih

  7. #527
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Kupil sem krogle Fox 7mm 130 gr. Zraven sem dobil priporočilo kako jih napolniti. Puška v kateri jih bom uporabljal je Anschutz 7x57 z 51 cm dolgo cevjo. Priporočilo za polnjenje je za naboj 7x57R. Kolikor vem imajo skoraj vse kombinirke daljše cevi /60 - 63,5 cm/. Proizvajalec priporoča naslednje polnjenje: Vihtavuori N140 - 42,0 gr - C.O.A.L.: - 76 mm . Povejte mi kaj menite. Ali jih dam napolniti tako ali imate kak drug predlog. Namreč ne bi rad, da dam napolniti 100 nabojev, potem pa bom ugotovil, da polnitev ni primerna, da posledično zadetki niso točni. Vsakega vašega nasveta bom vesel.
    Jaz z FOX 130gr v 308win z D073.5 pod 47,5gr ne dobim pametne grupe, šele pri 48+gr začne lepo grupirat. Imam pa kratko cev pa mislim da sem že pri 950m/s.
    Last edited by iztok66; 21. February 2017 at 13:54.

  8. #528
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Kupil sem krogle Fox 7mm 130 gr. Zraven sem dobil priporočilo kako jih napolniti. Puška v kateri jih bom uporabljal je Anschutz 7x57 z 51 cm dolgo cevjo. Priporočilo za polnjenje je za naboj 7x57R. Kolikor vem imajo skoraj vse kombinirke daljše cevi /60 - 63,5 cm/. Proizvajalec priporoča naslednje polnjenje: Vihtavuori N140 - 42,0 gr - C.O.A.L.: - 76 mm . Povejte mi kaj menite. Ali jih dam napolniti tako ali imate kak drug predlog. Namreč ne bi rad, da dam napolniti 100 nabojev, potem pa bom ugotovil, da polnitev ni primerna, da posledično zadetki niso točni. Vsakega vašega nasveta bom vesel.
    Naprej napolniš samo 5 nabojev in stestiraš. Na tarčo ustreliš samo 3, pazi: tudi za drugi in tretji strel naj bo cev tako hladna, kot za prvega. Ostala dva naboja porabiš na jagi, da preizkusiš še končno balistiko.
    Če je tudi ta v redu - no, šele potem daš napolniti ostalih 95 nabojev. Predvidevam, da si škatlo s 100 kroglami 130gr že kupil. Cev 51cm je res kratka za kal. 7x57 in bi kakšen počasnejši smodnik kot N140 bil manj primeren. 42gr bi bila pa po mojem mnenju in glede na podatke v Vihtavuori tabeli minimalna polnitev za to kombinacijo.
    Last edited by Robert91922; 21. February 2017 at 17:11.

  9. #529

    Privzeto

    Ker nisem imel priložnosti, da bi polnil postopoma, sem dal kar napolniti po priporočilu prodajalca krogel. Zelo sem zadovoljen /grupa 2 cm/. Na divjadi zadeve še nisem preiskusil - najkasneje 1. maja. Če vas zanima bom takrat z vami podelil izkušnjo.

  10. #530

    Privzeto .243 win ter monolitne krogle

    pozdravljeni

    kako se kaj obnesejo monolitne krogle Barnes ter druge za zastavo .243 win natančnost ter ciljna balistika....
    llp

Stran 53 od 61 PrvaPrva ... 343495051525354555657 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •