Stran 50 od 61 PrvaPrva ... 4046474849505152535460 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 491 do 500 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #491

    Privzeto

    Spet boste lahko testirali. Trenutno jih preizkuša Fiocci. Jaz bom v prvi priliki na malo večji divjadi.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice LOS.jpg‎  

  2. #492

    Privzeto

    To pa je zanimivo res. Sem jo že kak mesec nazaj imel v rokah.

    Edino kar sem na prvi pogled razmišljal o njej je, da je mogoče bakrena konica malo kratka in zato ne bo dala gobe tako velikega premera kot celotne bakrene krogle. Ampak to je seveda samo moje razmišljanje iz glave, pojma nimam kako se krogla v resnici obnaša.

    Upam da jo bo LOS zaščitil, ker drugače jo bodo sigurno takoj kopirali drugi proizvajalci

  3. #493

    Privzeto

    Ali obstajajo monolite krogle za 243 win. Zanima me kako bi se obnesla za bok puško, recimo 15-20 strelov letno. Ali zna to cevi kaj škodit
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  4. #494

    Privzeto

    Seveda obstajajo. Barnes npr. Kolega polni in strelja samo te.
    Cevi ne škodi. Učinek v tem kalibru je pa odličen.

  5. #495

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Ali obstajajo monolite krogle za 243 win. Zanima me kako bi se obnesla za bok puško, recimo 15-20 strelov letno. Ali zna to cevi kaj škodit
    Imaš slovenske OK krogle in tako navaja proizvajalec bodo tudi FOX od februarja naprej.

    Tuji proizvajalci jih tudi seveda delajo.

  6. #496

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Spet boste lahko testirali. Trenutno jih preizkuša Fiocci. Jaz bom v prvi priliki na malo večji divjadi.


    Kakšna je razlika med tanovo in tastaro los kroglo(deformacija)?

  7. #497
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat gozdnopazovauc je objavil: Pokaži objave
    Kakšna je razlika med tanovo in tastaro los kroglo(deformacija)?
    Tastari tip je fragmentacijska, tale z bakreno konico pa ekspanzijska. Prebrskaj podforum LOS krogle in boš našel veliko materiala o starem tipu LOS.
    Nekaj informacij o novi krogli (in slike) boš našel tudi na strelskem forumu.

  8. #498
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Je kdo že preizkusil kako od monolitk v kalibru 9,3×72R? To je počasen kaliber, pa me zanima, če se dovolj odprejo.

  9. #499

    Privzeto

    Kupil sem krogle Fox 7mm 130 gr. Zraven sem dobil priporočilo kako jih napolniti. Puška v kateri jih bom uporabljal je Anschutz 7x57 z 51 cm dolgo cevjo. Priporočilo za polnjenje je za naboj 7x57R. Kolikor vem imajo skoraj vse kombinirke daljše cevi /60 - 63,5 cm/. Proizvajalec priporoča naslednje polnjenje: Vihtavuori N140 - 42,0 gr - C.O.A.L.: - 76 mm . Povejte mi kaj menite. Ali jih dam napolniti tako ali imate kak drug predlog. Namreč ne bi rad, da dam napolniti 100 nabojev, potem pa bom ugotovil, da polnitev ni primerna, da posledično zadetki niso točni. Vsakega vašega nasveta bom vesel.

  10. #500

    Privzeto

    Kar napolni. Ni max polnitev. Sigurno bo v redu.
    Ne splača se iskati polnitve za N133 za tvojo kratko cev. To je treba probat in meriti hitrost. Preveč komplicirano za tistih par m/s kolikor bi mogoče pridobil.

Stran 50 od 61 PrvaPrva ... 4046474849505152535460 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •