Stran 5 od 61 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #41

    Privzeto

    Citat toma je objavil: Pokaži objave
    na pujsku je tako,kako bo pa na srni?
    Takšna vprašanja so pa
    Pa na mladiču.....
    Poglej slike. Pa komaj čakam, da bo spet kdo napisal "meni pa ni padla na mestu". Strel pa v mehko ali stegnu. Ali pa v hrbtenico in bo rekel, da razbija.
    Izkušnje se ne delijo po enem strelu. Pa tudi hitrost, ki je odvisna od kalibra je tu kar zelo pomembna.
    Skeptikom pa priporočam, da ostaneko kar pri svincu. Dokler bo še dovoljen.
    V mojo puško gre svinec samo še v 6g polnooplaščenih kroglah - za vrane.
    Last edited by alojz1; 26. November 2013 at 12:23.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Tudi jaz že par let lovim z monolitno kroglo v kalibru 30/06.
    Poškodbe so take kot na zgornji sliki. S tega vidika je super pa še svinca ni. Problem nastane ko zadaneš nekoliko slabše kar je zlasti značilno za pogone. Takrat boš žival težko našel!

    Sedaj bodo nekateri rekli da se vsak slab zadetek težko poišče ane??
    Tudi to drži toda slab zadetek ki povzroči takšno poškodbo na divjadi, da se še luknjo na obrnjeni koži teško opazi je toliko težje.

    Kot vsaka stvar tudi ta ima pluse in minuse, zato vsak naj presodi zase. Jaz bom nadaljeval z monolitkami!!! Zakaj??? Zato ker ne maram svinca in zato ker imam občutek da zastreljena žival s tako kroglo ima več možnosti da preživi poškodbo, kot pa da jo svinčenka potrga. To je samo moje mnenje seveda.

  3. #43
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat toma je objavil: Pokaži objave
    na pujsku je tako,kako bo pa na srni?
    Ja pa kaj bi še rad?
    Take krogle ni in je ne bo, ki bi v vsakem kalibru, v vsaki divjadi in vsakem zadetku povzročala minimalne poškodbe in smrt na mestu!

  4. #44

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Problem nastane ko zadaneš nekoliko slabše kar je zlasti značilno za pogone. Takrat boš žival težko našel!
    Objektivno napisano. Predpogoj je, da je divjad zadeta v predel pljuč. Torej slabi strelci, ki želite kroglo da bo nadomestila vaše neznanje z njo ne boste zadovoljni.
    Sem pa iskal z psom tudi slabe zadetke. Pa nikoli daleč. Krogle, z katero ni zastrelitev torej še ni. Jo ni treba iskati in testirati.

  5. #45

    Privzeto

    NIkjer ne najdem kaj na temo KJG, ima gdo izkušnje z to kroglo ? eni zelo hvalijo drug spet zelo grajajo ...

  6. #46

    Privzeto

    To je krogla , ki jo je zasnoval Lutz Moeller iz Nemčije. Zelo je podobna LOS ovi. Dela jih predvsem za hitre kalibre. Kjer so oplaščene katastrofa. In za veliko divjad. Zato so tudi lažje, kot smo mi vajeni. O učinku in ostalem pa si sam preberi. Da me ne boste spet obtožili kako reklamo delam.

  7. #47

    Privzeto

    Vsem, ki iščejo kroglo ki sama zadane jo odsvetujem. Jaz med LOS in KJG ne vidim bistvene razlike (oglejte si kako se zdrobi). Je pa pregrešno draga in jih je dolgo delal le po naročilu za poznavalce po celem svetu. Ima pa svoj krog uporabnikov. Predvsem tistih ki streljajo za meso malo dlje.
    http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...wQvnHz7lnlBz_A

  8. #48

    Privzeto

    NIkjer ne najdem kaj na temo KJG, ima gdo izkušnje z to kroglo ? eni zelo hvalijo drug spet zelo grajajo ...
    Jst jih mam doma še 80komadov za kaliber 8mm, čakajo puško ki je pri puškarju na predelavi. Z MJG sem uplenil enega lanščaka 48kg, prijelo je malenkost zadaj čez jetra pa želodec, pujs je šel še cca 50m, poškodb na mesu oz podplutbe so bile podobne kot na mugovih slikah.

  9. #49

    Privzeto

    Zanimivo kako je lahka. V 7 mm tehta samo 7,5 g in leti v 7x65R več kot 1000 m/s.

    Zanimivo bo tudi videt, kam se bo obrnila prihodnost. Ali bodo to lahke hitre monolitne krogle?

  10. #50

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo kako je lahka. V 7 mm tehta samo 7,5 g in leti v 7x65R več kot 1000 m/s.
    Zanimivo bo tudi videt, kam se bo obrnila prihodnost. Ali bodo to lahke hitre monolitne krogle?
    Jaz ne dvomim. Svincu so dnevi šteti. Lahke in hitre bodo. Prej bomo pa mi še pravilnik spremenili. Težke brez svinca so za klasične navoje pušk (12 ali več) neuporabne ker so enostavno predolge in niso stabilne. Ali puške zamenjat ali pa člen o najmanjši teži krogle spremenit.

Stran 5 od 61 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •