Stran 45 od 61 PrvaPrva ... 3541424344454647484955 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 441 do 450 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #441
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam, na sliki izgleda glava kot od teleta.
    Dobrih 60kg, bila je najmanjša med tremi junicami, čeprav je imela ena še pike.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #442

    Privzeto

    Zadnje tele pri nas je imelo 63kg. Je kar težko določiti pred strelom kaj je.

  3. #443
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tukaj ni bilo telet zraven. Tri junice in ena verjetno dvoletna košutka brez teleta.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #444
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Danes, ko se je ozračje segrelo na +5°C in pokazalo sonce, sem testiral kroglo Barnes TTSX 150gr (9,7g) v kal. 308 win, puška Savage Axis. Z rezultatom sem zadovoljen, saj je grupa 28mm čisto OK glede na povprečno hitrost 2835 fps (864 ms). Polnitev 45,5gr smodnika Lovex D073.6, dolžina naboja 71,30mm, brez krimpa. Na netilkah ali vratovih tulcev nobenih znakov prevelikega pritiska.
    Puška je sicer nastreljena na LOS 150gr in Fox 150gr, za jagat s tem Barnesom bi moral preklikat daljnogled 1 klik levo in 1 klik dol.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice BarnesTTSX-150gr_D0736_455gr_L.jpg‎  
    Last edited by Robert91922; 25. January 2016 at 20:03.

  5. #445
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    za jagat s tem Barnesom bi moral preklikat daljnogled 1 klik levo in 1 klik dol.
    Ja pajade, že tole je odlično za lovsko uporabo.

  6. #446

    Privzeto

    A si kaj razmišljal da bi izbral 130 grain verzijo?

  7. #447
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    A si kaj razmišljal da bi izbral 130 grain verzijo?
    Tudi to še nekoč pride na vrsto, ampak letos bom v 308 win jagal s 150gr kroglami LOS, Fox in Barnes.
    Zaenkrat imam vse 3 polnitve dovolj blizu centra, da preklikavanje daljnogleda res ni nujno, kot je že omenil main757. Los in Fox mi padeta na 9 ali 10 ampak z zgornjega konca 10-ke, tale Barnes pa takole kot na sliki.
    Last edited by Robert91922; 25. January 2016 at 22:21.

  8. #448

    Privzeto

    Robert, precej se ukvarjaš z balistiko. Ne razumem pa zakaj uporabljaš tri podobne krogle. Če bi moral izbrati le eno, katera bi bila?
    Tudi jaz sem ugotovil, da Barnesova rada odstopa tudi po smeri. Nikjer nisem našel razlage za to. Zakaj misliš, da so tudi pri tebi zadetki desno?

  9. #449
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Vse 3 so podobne, pa vendar precej različne, ko gre za končno fazo ciljne balistike.
    - LOS: glavno telo krogle plus 3 ali 4 večji šrapneli, ki tudi pogosto prebijejo skozi
    - Fox: gobica - razen ob zelo zahtevnem prodiranju, ko se klobuk gobice razleti kot LOS
    - Barnes: 4 roglji z ostrimi robovi, ki strelni kanal poleg razrivanja delajo še z rezkanjem (frzenkanje), ti roglji pri Barnesu zelo redko odstopijo od telesa krogle.

    Ustreznih primerjav glede učinka ne morem podati, ker sem premalo divjadi uplenil z eno ali drugo. Še največ je bilo uplenitev z LOS 52gr v kalibru 223 Rem, lisice in srnjad, ta divjad pa tudi ni ne vem kako merodajna za ocenjevat kroglo. Prava kvaliteta krogle se zares pokaže šele na prašičih in večji jelenjadi.

    Zelo težko bi se odločil samo za eno od teh treh, vsaka ima kakšno prednost pred drugimi, pa tudi slabost. Mogoče je takole po občutku še najbolj univerzalna monolitka LOS 155gr H, pa tudi najcenejša. Cca 95% (ali več) mojih krogel gre v grivo na strelišču, zato mi je tudi cena pomemben dejavnik.

    Zakaj gre Barnes bolj v desno, ne vem točno. Opazil pa sem, da gre z malo večjo polnitvijo še malo bolj v desno in tudi višje.
    Last edited by Robert91922; 26. January 2016 at 08:16.

  10. #450
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Vse 3 so podobne, pa vendar precej različne, ko gre za končno fazo ciljne balistike.
    - LOS: glavno telo krogle plus 3 ali 4 večji šrapneli, ki tudi pogosto prebijejo skozi
    - Fox: gobica - razen ob zelo zahtevnem prodiranju, ko se klobuk gobice razleti kot LOS
    - Barnes: 4 roglji z ostrimi robovi, ki strelni kanal poleg razrivanja delajo še z rezkanjem (frzenkanje), ti roglji pri Barnesu zelo redko odstopijo od telesa krogle.

    Ustreznih primerjav glede učinka ne morem podati, ker sem premalo divjadi uplenil z eno ali drugo. Še največ je bilo uplenitev z LOS 52gr v kalibru 223 Rem, lisice in srnjad, ta divjad pa tudi ni ne vem kako merodajna za ocenjevat kroglo. Prava kvaliteta krogle se zares pokaže šele na prašičih in večji jelenjadi.

    Zelo težko bi se odločil samo za eno od teh treh, vsaka ima kakšno prednost pred drugimi, pa tudi slabost. Mogoče je takole po občutku še najbolj univerzalna monolitka LOS 155gr H, pa tudi najcenejša. Cca 95% (ali več) mojih krogel gre v grivo na strelišču, zato mi je tudi cena pomemben dejavnik.

    Zakaj gre Barnes bolj v desno, ne vem točno. Opazil pa sem, da gre z malo večjo polnitvijo še malo bolj v desno in tudi višje.
    Zanimivo se mi zdi, da bi krogla delovala kot rezkar. Mogoče veš koliko obratov naredi krogla na 1m dolžine leta?

    Srnjad, prašič in jelenjad so vsi dobri pokazatelji. Ene krogle so bolj prilagojene manjši druge večji divjadi. Vsaka krogla bo delovala na vsaki divjadi.
    Slone so streljali s polnooplaščeno kroglo, Walter Bell jih je uplenil več kot 1000 z 7x57, pa vendar taka krogla ni primerna za srnjad.

Stran 45 od 61 PrvaPrva ... 3541424344454647484955 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •