Stran 44 od 61 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #431
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Daj prosim, tudi mene to zelo zanima. Na teh reklamnih slikah ga ni videti veliko.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice PPUGrom.jpg‎   PPUGrom2.jpg‎  
    Last edited by Robert91922; 6. December 2015 at 22:38.

  2. #432
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    131gr tehta sam bakreni del, torej cca 77%.

  3. #433

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    131gr tehta sam bakreni del, torej cca 77%.
    To je po teži. Svinec je težji od bakra. Koliko bi tehtala oplaščena svinčenka teh mer, je podatek, ki bi povedal več o tem koliko svinca lahko pričakujemo v mesu uplenjene divjadi z Gromom..
    Vsekakor pa bi bilo fino imeti namesto svinca kaj drugega manj ali nič strupenega.
    Vseeno ostane moja izbira.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #434

    Privzeto

    Ko sem jaz uporabljal to kroglo sem svinčeno špico enostavno odrezal. Pri strelu ni razlike. Tudi pri učinku ne.
    Sicer pa imajo sedaj cink. Ne vem zakaj se jim plastika ne obnese.

  5. #435
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    To je po teži. Svinec je težji od bakra. Koliko bi tehtala oplaščena svinčenka teh mer, je podatek, ki bi povedal več o tem koliko svinca lahko pričakujemo v mesu uplenjene divjadi z Gromom..
    Vsekakor pa bi bilo fino imeti namesto svinca kaj drugega manj ali nič strupenega.
    Vseeno ostane moja izbira.
    Največ 2.5g.

  6. #436
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    131gr tehta sam bakreni del, torej cca 77%.
    Hvala za ta podatek in za čas, ki si si ga vzel. Ravno danes sem testiral še polnitev s 53,5gr smodnika S062. Ker so bili vremenski pogoji precej neugodnejši (mrzlo in vlažno-megleno), je bila izmerjena hitrost celo malo manjša kot pri 53gr polnitvi. Verjetno tudi kronograf za 150 EUR ne kaže enako pri lepi sončni svetlobi kot če je temno in megleno, na kar sem bil opozorjen že na strelskem forumu.
    Grupa zadetkov je bila slabša (3cm), so pa zadetki tam kot grupa s prejšnje tarče s 53gr smodnika. Testiranje te polnitve bom še 1x ponovil, ko bo sončno in suho.
    Last edited by Robert91922; 8. December 2015 at 21:28.

  7. #437
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Slikica zadnjega plena v lanskem letu s TTSX 130gr v 308. Junica, na 170m, strel za pleče, na sliki je izhodna rana, podplutb ni bilo nič, padla pa je na mestu.
    Prej v novembru 3 odrasle srne, 2 padli na mestu, od tega je pri eni šlo skozi eno pleče, sicer strela za plečko, ena padla po 30m (strel malo preveč nazaj od plečke). Zelo zadovoljen z učinkom in natančnostjo krogle, bom uporabljal še naprej.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice junica.jpg‎  
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #438
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mimigrede - fajn članek o dveh najnovejših slovenskih monolitih, FOX in OK, je v zadnjem Lovcu. Pohvale avtorju!
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #439

    Privzeto

    Mugo, junica na sliki izgleda majhna. Koliko je tehtala?

  10. #440

    Privzeto

    Se strinjam, na sliki izgleda glava kot od teleta.

Stran 44 od 61 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •