Stran 36 od 61 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #351

    Privzeto

    Takole je, ko verjamete tabelam. Logika pa izklopljena. Hitrosti so pomešane https://www.google.si/url?sa=t&rct=j...WhrverkjPpaELg

  2. #352
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Ja, tole stran sem gledal, ko sem napisal prejšnji post
    Sem tudi opazil, da so podatki za 30-06 in 300 win mag zamenjani. Pač šlamparija trgovca, ali je pa kopiral direktno s PPU strani, kar me tudi ne bi presenetilo, glede na tradicionalno šlamparijo v tisti tovarni.

  3. #353
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Severna primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto Ttsx 130 grain

    Pozdravljeni.
    Si bom se jaz sposodil to temo. Zanima me koliko vas je preiskusilo ttsx krogle v 308win? Zanima me namrec recept za polnitev,ce lahko delite svoje izkusnje?
    Gre se specificno za kroglo ttsx 130 grain v kalibru 308 win.
    Zanima me predvsem katere smodnike uporabljate in kaksne hitrosti dosegate?ze vnaprej hvala za informacije.

  4. #354

    Privzeto

    Citat A J je objavil: Pokaži objave
    Gre se specificno za kroglo ttsx 130 grain v kalibru 308 win.
    Smodnik N140, 44 grain.
    Hitrost je pa zelo odvisna od puške (dolžina cevi, navoj). Ne dosega pa enakih hitrosti kot LOS. V cevi pušča malo bakra in je potrebno občasno odstraniti.
    Boljša je nova Foxbullets. Material tombak. Zelo natančna in odlično dela. TTSX je po moji oceni šele tretja na lestvici. Seveda pa ima vsak drugačen kriterij.

  5. #355
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    AJ, beri to temo par strani nazaj....
    Jaz uporabljam točno to, kar sprašuješ, ttsx 130gr, v kal. 308. Polnitev je Vihtauori N140, 47gr, COAL 71.1mm.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #356
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Severna primorska
    Prispevki
    6

    Privzeto

    hvala obema za informacije.

  7. #357

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ........
    Boljša je nova Foxbullets. Material tombak. Zelo natančna in odlično dela. TTSX je po moji oceni šele tretja na lestvici. Seveda pa ima vsak drugačen kriterij.
    Alojz, se strinjam. Zame je prvi še vedno Grom v vseh kalibrih ki jih mam, naprej sploh ne gledam.
    Tale FOX sem preizkusil samo na tarči v kolegovi .270 win. Lepo grupira. Me pa zanimajo izkušnje iz terena. Vem da je še zgodaj pa da se glavna sezona šele začenja ampak...
    Za LOSa smo se kle gor kar razpisal, pa je marsikatera info kar prav prišla(okrog brzine itd..) tko da delovne izkušnje na plano....prosim...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #358
    Član od
    Jan 2014
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    37

    Privzeto

    Ima mogoče kdo že kakšne izkušnje z RWS-ovimi Hit kroglami?

  9. #359

    Privzeto

    Citat Kuna je objavil: Pokaži objave
    Ima mogoče kdo že kakšne izkušnje z RWS-ovimi Hit kroglami?
    V kalibru .308 win odlicna grupa
    Srna strel za plecetom iztop na plecetu-malce vecja rana padec na mestu
    Mladica vstopna in iztopna rana za plecetom iztopna v velikosti 2â?? kovanca padec na mestu
    Mladic vstop in iztop za plecetom zadetek odlicno nakazal pobeg cca 50m obilna krvna sled iztopna rana v velikosti 2â?? kovanca -poskodovana 3 rebra nic odpada nekaj razlite krvi med mrenami...
    Drugace pa vsi streli skozi pljuca....strelne razdalje okoli 100m
    Llp

  10. #360

    Privzeto

    Dva odlična proizvajalca monolitk imamo. Vi pa še kar RWS testirate.
    Po strelni luknji ne more nihče ugotoviti katera monolitka je šla skozi. Razlika je le v ceni.
    Pa veliko strelov je potrebno za neko objektivno oceno. Ne ocenjevat prvi zadetek. Meni večinoma pada v ognju. Pa se zgodi, da mladič zbeži 20m in gleda nazaj. Potem samo pade. Zadetek med rebra in se krogla ne odpre (mladič ima malo telesne mase). Poškodb praktično ni. Zato v hladilnici redko počaka do prevzema.
    To me prepriča, da so poškodbe vsem kar pomembne. Kljub temu, da uporabniki razbijaških krogel zagovarjajo bolj obsežne luknje. Potem svoje oddajo in zase kupijo druge.

Stran 36 od 61 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •