Stran 33 od 61 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #321

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa nekaj ne razumem. Kaj hudiča jagate z tako težkimi monolitkami...
    Jagal še nisem in ne bom z njimi. Se je takrat dobilo le te 165gr HT.
    Je bilo pa seveda "treba" probat.
    Eni zmečejo za pijačo in čike, eni pa za take spodrsljaje.
    Alojz, kaj misliš, bi se dalo te krogle kaj skrajšat in bi bile uporabne?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #322

    Privzeto

    Zakaj bi te krajšal, če dobiš lažje. Na ZS ti pošljem kontakt pa jih zamenjaj.

  3. #323
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Alojz, torej v 308 ti uporabljaš 150 gr, ker 168 gr ni dovolj natančen ali samo zaradi teže?

    Bom moral nekaj napolniti za svojega Blaserja v 308. Ali bo to Los ali pa TTSX, se še odločam. Slednjega v 250 gr uporabljam že v 9,3x62 in sem več kot zadovoljen (ga ne menjam).

  4. #324

    Privzeto

    Težjih sploh nočem probat.
    Ne vem kolikokrat je treba napisati. Monolitke so lahko bistveno lažje. Če so z 145 grain na 1km streljali in letijo višje kot specialne za longrange. Pa točno tudi. Saj sta si oba strelca z LOSom prvo mesto delila.
    Jaz bi bil za H kroglo in 140 grain. Pa je ni.
    Last edited by alojz1; 13. March 2015 at 12:20.

  5. #325

    Privzeto

    Tudi jaz imam za svoj Blaser 308 win letos pripravljen LOS 155 gr Hunter in Barnes TTSX 168 gr. Kaj od tega bom pristrelil še ne vem, se pa bolj nagibam k LOS zaradi nekoliko nižje teže in s tem povezane večje hitrosti. 168 gr Barnes bi znal biti nekoliko težek in počasen za lažjo divjad, katero pa večinoma lovim. Lani sem lovil s 180 gr Lapuo Naturalis. Krogla mi je bila všeč, zelo učinkovita in relativno majhne poškodbe mesa, je pa nekoliko težka in počasna za 308 win. Od Barnesovih TTSX krogel mi je zanimiva 150 gr opcija ter tudi 130 gr. Zanimiva mi je tudi Hornady GMX 150 gr, ki v 308 win in Superformance polnitvi dosega E0 skoraj 900 m/s. Vse to bi bilo zelo primerno za lažjo divjad. Krogla, ki ne izgublja teže in ostane cela ne rabi biti enako težka kot svinčenka, ki razpada. Zato je monolitka lahko precej lažja kot svinčene krogle ker ostane cela. Barnes priporoča, da se njihove TSX in TTSX krogle uporabljajo v 30% manjši teži kot klasične svinčene krogle. Tako naj bi 130 gr Barnes krogla imela enak učinek kot 165 gr klasična svinčena krogla, 150 gr Barnes naj bi imel enak učinek kot 180 gr klasična svinčena krogla itd... Potem, ko to povežemo, hitro postane jasno, da je 168 gr Barnes precej težka varianta za npr. lov na srnjad...

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Bom moral nekaj napolniti za svojega Blaserja v 308. Ali bo to Los ali pa TTSX, se še odločam. Slednjega v 250 gr uporabljam že v 9,3x62 in sem več kot zadovoljen (ga ne menjam).
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Težjih sploh nočem probat.
    Ne vem kolikokrat je treba napisati. Monolitke so lahko bistveno lažje. Če so z 145 grain na 1km streljali in letijo višje kot specialne za longrange. Pa točno tudi. Saj sta si oba strelca z LOSom prvo mesto delila.
    Jaz bi bil za H kroglo in 140 grain. Pa je ni.

  6. #326
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz bom letos v 308 lovil z 130 gr TTSX kroglo, hitrost pa bo okoli 900 m/s. Pa ne samo lažje divjadi. Bom poročal kako bo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #327
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Težjih sploh nočem probat.
    Ne vem kolikokrat je treba napisati. Monolitke so lahko bistveno lažje. Če so z 145 grain na 1km streljali in letijo višje kot specialne za longrange. Pa točno tudi. Saj sta si oba strelca z LOSom prvo mesto delila.
    Jaz bi bil za H kroglo in 140 grain. Pa je ni.
    Lahko poveš imena teh 2 srečnežev, ker kolikor js poznam naše športne strelce, večinoma v .30 kalibru streljajo Lapuo Scenar in Sierro Match King

  8. #328

    Privzeto

    Na Forum strelec poglej. Jabolko jih je pa sponzoriral z naboji.

  9. #329
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne najdem, lahko prilepiš link?

  10. #330

    Privzeto

    Sem takrat cel post prilepil sem pa ne vem v katero temo. Tudi meni se ne da iskati vsak teden isto.

Stran 33 od 61 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •