Stran 25 od 61 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #241

    Privzeto

    To je res; od ostalih pa je ravno tako baker ali pa njegove zlitine. Zato je zeloooo neumno govorit, da zaradi tega ne uporabljat monolitnih krogel.

    Poglejte na 3.45: Enako velja za LOS.



  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    NI treba tople vode odkriti ali pol kemične tovarne v cev zliti, da se to očisti. Preberite si v članki iz Lovca, par let nazaj, o čiščenju bakra v cevi. Med drugim piše, da v tovarni RWS čistijo baker iz cevi, s katerimi testirajo municijo, na čisto enostaven način. In sicer ustrelijo kroglo s ponikljanim (EVO, ID, UNI) plaščem skozi cev in cev je čista.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #243
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    In iz katerega materiala so tvoje krogle oz tisti del krogle, ki drsi po cevi?
    Tombak kolikor vem. Pozanimaj se, če te zanima. Mene, dokler mi tako ne maže cevi, ne zanima. Streljam pa Sako Superhamerhead v 308win in Geco Plus v 7x65R.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #244

    Privzeto Sako SHH

    Oprosti, Tine, da te vprašam, se tudi tebi dogaja, da je ta naboj za puško 308 malo "dolg". Moja bokerica se malo težje zapira, zato sem dal ta naboj na stran. Podobna težava tudi z Grom-om. S Sako barnes nimam težav, z RWS EWO tudi ne.

    Hvala za tvoje izkušnje.

    Lep pozdrav, Lojzes

  5. #245
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Lojze, oproščeno Sam tega nisem opazil.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #246
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Lojzes je objavil: Pokaži objave
    Oprosti, Tine, da te vprašam, se tudi tebi dogaja, da je ta naboj za puško 308 malo "dolg". Moja bokerica se malo težje zapira, zato sem dal ta naboj na stran.
    Pri moji Tikki gre pri tem naboju tudi zaklep dol bolj na trdo (tudi kal 308).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #247
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Mugo, kaj ti že primejo žlebovi (kroglo)?
    Last edited by Tine; 13. August 2014 at 09:32.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #248
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Mugo, kaj ti že primejo žlebovi (kroglo)?
    Ne, tega nisem opazil.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #249
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Prehodni konus tulca("rama") nasede v ležišču na steno, zato se zaklep bolj trdo zapre. Krogla ima še vsaj 2mm do navoja pri tovarniških nabojih. Kljub temu jo lahko mirno poženeš skozi cev, ne bo nič narobe in tudi večjega odstopanja na tarči(papir ali divjad) ne bo.

  10. #250

    Privzeto Barnes

    No v glavenm jaz sem včeraj streljal barnes tsx 12 nabojev in imama polno cev bakra(v žlebovih) kako gre zdaj to najbolj enostavno,najbolj čisto dol...???

Stran 25 od 61 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •