Stran 24 od 61 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #231
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Dečko, kar pojdi po peno ali Roblo in drsaj. Sem imel isto zgodbo pri kombinirki in XLC Barnes. Na koncu nisem vedel ali sem mona, ali ne znam streljati...
    Pokazalo se je, da sem mona, ker se nisem pozanimal kako in s čim cev čistiti.
    Last edited by Tine; 7. August 2014 at 08:56.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #232
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ...čudno da nisi napisal, da zato sam ne uporabljaš Blaserja
    Ja, to bo to :-D
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #233

    Privzeto

    Kaj si hotel s tem povedat?

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zato pa jaz streljam ta svetle krogle, čeprav so dražje
    Peno imam, ampak pena bo prestavila zadetke, potrebno bo zopet nastreljevat, ustreliti nekaj nabojev zapored, cev se bo spet zapacala in sem v začaranem krogu...

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Dečko, kar pojdi po peno ali Roblo in drsaj. Sem imel isto zgodbo pri kombinirki in XLC Barnes. Na koncu nisem vedel ali sem mona, ali ne znam streljati...

  4. #234

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kaj si hotel s tem povedat?

    Jaz razumem to kot RWS evo uni id... al se motim?

  5. #235

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tika varmint je težja. Tudi daljnogled je taktičen. Zato z njo dlje sežem. Čeprav je isti avtor ugotovil, da o nihanju cevi pojma nimam. Je pa tako, da me manj moti kg več na rami kot 20 kg na vampu.
    Zakaj pa bi z njo dlje segu če je težja? Kolko daleč streljaš? Kateri kaliber pa uporabljaš?

  6. #236

    Privzeto

    Alojz, kot vidiš na mojih slikah moje trditve niso iz trte zvite. Očitno potem tebi LOS ne maže cevi, meni pa jo. Tako je razumeti tvoje pisanje
    Pa ne me narobe razumeti. Tudi mene je to odkritje zelo presenetilo, glede na to da ima LOS obročke, ki naj bi zmanjšali nalaganje ostankov v cev. Ampak fotografija je nesporen dokaz. In z X-boltom nisem nikoli ustrelil niti ene druge monolitke kot LOS.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da se medtem, ko nisem sodeloval v debatah ni nič spremenilo. Še vedno drugi bolj vedo kot jaz zakaj ne lovim z Blaserjem in koliko bakra imam v cevi čeprav streljam pretežno LOS krogle.
    Tika varmint je težja. Tudi daljnogled je taktičen. Zato z njo dlje sežem. Čeprav je isti avtor ugotovil, da o nihanju cevi pojma nimam. Je pa tako, da me manj moti kg več na rami kot 20 kg na vampu.
    Baker (Grom, Naturalis) je mehak (pocast) material. Čist se uporablja v elektrotehniki. V strojništvu pa za kakšna tesnila. Če je med vami kakšen "šlosar" bo to potrdil.
    Čisto nekaj drugega so pa bakrove zlitine (LOS,Impala, KJG) Zlitine se uporabljajo tudi kot drsni ležaji v kombinaciji z jeklenimi osmi. Ker ne delajo oblog.
    Zelo pomembna je tudi izdelava cevi (odrezovanje ali kovanje). Pa nazadnje končna obdelava (poliranje). To lahko vsak razume, če vzame kredo in na asfalt potegne črto. Potem naj proba še na steklu. Razlika je očitna.
    Saj bi tudi jaz poslikal cev. Obračal sem jo proti soncu, gledal z povečevalom, pa nič videl. Pokličem sina naj še on svojo prinese. Je takoj povedal, da je bila pri Gromu od bakra, sedaj pa je črna. Pa ni nič čistil z kemikalijami.
    Za mene je tale debata zaključena. Vi pa lahko razpredate naprej.
    Ja najbrž je mislil na ponikljan plašč. Ja, tudi jaz imam lepe spomine na ID Classic, kar se čiščenja tiče. Po streljanju sem le obrisal in namazal cev, ki že tako ali tako ni bila ne vem kako umazana in to je zadostovalo leta in leta da je bila čista in sijoča.

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz razumem to kot RWS evo uni id... al se motim?

  7. #237

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Zato sam ne uporabljam monolitnih krogel...
    In iz katerega materiala so tvoje krogle oz tisti del krogle, ki drsi po cevi?

  8. #238
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tako je ponikljan plašč, EVO rws.

  9. #239
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter, dobro našpricat cev in s spiralno kovinsko ščetko ščistit.

  10. #240

    Privzeto

    Podobna zadeva kot pri Deerhunterju je tudi pri moji novi Tikki, ki je dala skozi približno 15 strelov z strelivom Sako Powerhead Barnes.

Stran 24 od 61 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •