Stran 23 od 61 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #221

    Privzeto

    Ne mešaj LOS zraven.

  2. #222

    Privzeto

    Z drugo puško, x-bolt, sem streljal samo LOS, tudi okoli 15 strelov pa je isto... Bom jutri slikal.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne mešaj LOS zraven.

  3. #223
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Zato sam ne uporabljam monolitnih krogel...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #224
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...čudno da nisi napisal, da zato sam ne uporabljaš Blaserja

    Alojz1, barva je od Losa in ne od Naturalisa

    Žal je tako, da močnejše polnitve kot razvijate, več materiala ostane v cevi.

  5. #225

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sva z mentorjem uplenila GUMBARJA z noslerjevo kroglo balistic tip 180 grains (11,7grama) v kalibru 30-06.Po strelu je šel še cca.40m zadet skozi oba prekata pljuč ko sva kos srnjadi odrla so bile zelo velike podpludbe sploh na izhodni strani cca. 20x20cm na vhodi pa 10x10cm in bi prosil če mi kdo lahko kaj več pove o tej situaciji in mi glede na to svetuje....????
    To ni nič nenavadnega. Imate pretežke krogle za ta kaliber. Sej ne streljate slonov. Jaz več kot 150 grs krogle ne dam več za ta kaliber.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #226

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Po točno 12 strelih z Lapua Naturalis in 3 strelih z LOS imam očitno že polne žlebove bakra. Bo treba v prihodnje biti bolj pozoren na to.
    A tebi ni všeč da je tako ali je preciznost puške zmanjšana zaradi tega? Zaradi mene je lahko cev polna bakra, dokler puška strelja precizno se ne bi s tem sekiral...

  7. #227

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    To ni nič nenavadnega. Imate pretežke krogle za ta kaliber. Sej ne streljate slonov. Jaz več kot 150 grs krogle ne dam več za ta kaliber.
    A niso podpludbe posledice hitrosti?

  8. #228

    Privzeto

    Vidim, da se medtem, ko nisem sodeloval v debatah ni nič spremenilo. Še vedno drugi bolj vedo kot jaz zakaj ne lovim z Blaserjem in koliko bakra imam v cevi čeprav streljam pretežno LOS krogle.
    Tika varmint je težja. Tudi daljnogled je taktičen. Zato z njo dlje sežem. Čeprav je isti avtor ugotovil, da o nihanju cevi pojma nimam. Je pa tako, da me manj moti kg več na rami kot 20 kg na vampu.
    Baker (Grom, Naturalis) je mehak (pocast) material. Čist se uporablja v elektrotehniki. V strojništvu pa za kakšna tesnila. Če je med vami kakšen "šlosar" bo to potrdil.
    Čisto nekaj drugega so pa bakrove zlitine (LOS,Impala, KJG) Zlitine se uporabljajo tudi kot drsni ležaji v kombinaciji z jeklenimi osmi. Ker ne delajo oblog.
    Zelo pomembna je tudi izdelava cevi (odrezovanje ali kovanje). Pa nazadnje končna obdelava (poliranje). To lahko vsak razume, če vzame kredo in na asfalt potegne črto. Potem naj proba še na steklu. Razlika je očitna.
    Saj bi tudi jaz poslikal cev. Obračal sem jo proti soncu, gledal z povečevalom, pa nič videl. Pokličem sina naj še on svojo prinese. Je takoj povedal, da je bila pri Gromu od bakra, sedaj pa je črna. Pa ni nič čistil z kemikalijami.
    Za mene je tale debata zaključena. Vi pa lahko razpredate naprej.
    Last edited by alojz1; 7. August 2014 at 08:33.

  9. #229

    Privzeto

    Obljubljena slika: Z x-boltom sem streljal izključno LOS in srednja polnitev. So pa žlebovi še bolj enakomerno "zalimani" kot pri Blaserju. Toliko, da ne bo vsega Naturalis kriv. Treba je biti objektiven.

    Zdaj, zakaj mi to ni všeč. Prvič zato, ker sem do zdaj imel puške vedno lepo negovane in čiste. Drugič, ker tam kjer je zalepljen baker, ne moreš zraven s čistilom, se pravi lahko pod bakrom pride do poškodb cevi, tako da pustiti tako kot je ni preveč dobra ideja. Tretjič, če se pač odločim za čiščenje bakra, bo to po vsej verjetnosti prestavilo zadetke in bo treba nastreljevat, po nekaj strelih bo pa tako ali tako spet isto. Četrtič, če pustim tako kot je, se zna zaradi nalaganja še dodatnega bakra tudi spreminjati lega zadetkov.

    Zato sem napisal, da bo treba pozorno spremljati, kaj se bo dogajalo naprej. In ja, predvsem pri X-boltu sem že opazil kar nekaj manjšo natančnost, ne vem pa če sem sam raztresal, ali pa je to zaradi bakra. Tudi zadetki so od zadnjega streljanja splezali kakh 5 cm gor. Spet ne vem če je kriv ta baker ali kaj drugega... Torej treba bo biti pozoren kaj bo pokazal čas. Vsekakor pa že zdaj lahko povem, da mi to ni pretirano všeč.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Z drugo puško, x-bolt, sem streljal samo LOS, tudi okoli 15 strelov pa je isto... Bom jutri slikal.

  10. #230
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zato pa jaz streljam ta svetle krogle, čeprav so dražje

Stran 23 od 61 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •