Stran 22 od 61 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #211
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prosim, da pišete v gramih, ker mi lajki laže razumemo...

  2. #212

    Privzeto

    Ja sem jih naročil 50 komadov,za probo bomo videli kaj bo...Krogel seveda ker mi eden polni naboje..... 200 GRAINS je 13 GRAMOV

  3. #213
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Ne vem zakaj bi uporabljal tako težke krogle? Si jih mogoče slučajno dobil? Sam bi mnogo raje izbral kaj v rangu 130-150 grainov. Manjši odsun, položnejša krivulja leta krogle, pa monolitne tako ali tako bolje delujejo (na cilj) pri večjih hitrostih.
    Pozdravljen Bokarica,

    Z vsem spoštovanjem do avtorja, ki si želi težke krogle na lahkem kalibru...
    Težke krogle na "majhnem" klalibru se uporabljajo:
    a) Zaradi neznanja,
    b) Zaradi proizvodnje "Subsonic" streliva, ki pa je kolikor jaz vem povsod v Sloveniji prepovedano za uporabo na divjadi....
    Last edited by borzon; 12. June 2014 at 22:23.

  4. #214

    Privzeto

    Citat borzon je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljen Bokarica,

    Z vsem spoštovanjem do avtorja, ki si želi težke krogle na lahkem kalibru...
    Težke krogle na "majhnem" klalibru se uporabljajo:
    a) Zaradi neznanja,
    b) Zaradi proizvodnje "Subsonic" streliva, ki pa je kolikor jaz vem povsod v Sloveniji prepovedano za uporabo na divjadi....
    Kašnem lahkem kalibru??? 30-06 se mi ne zdi lahek kaliber niti približno!!!!

  5. #215
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    @ jelenko

    Pozdravljen,

    Se opravičujem moja napaka. Nekako sem mislil da sprašuješ za kaliber .308 in sem spregledal da je to kaliber 3006.

  6. #216

    Privzeto Nosler

    Včeraj sva z mentorjem uplenila GUMBARJA z noslerjevo kroglo balistic tip 180 grains (11,7grama) v kalibru 30-06.Po strelu je šel še cca.40m zadet skozi oba prekata pljuč ko sva kos srnjadi odrla so bile zelo velike podpludbe sploh na izhodni strani cca. 20x20cm na vhodi pa 10x10cm in bi prosil če mi kdo lahko kaj več pove o tej situaciji in mi glede na to svetuje....????

  7. #217
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Nič kaj takega za to kroglo. Sam sem streljal Hornady SST (isto sranje, drugo pakovanje). Na tarčo spali, za lov pa daj raje kaj drugega v cev.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #218
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Postreljaj jih na papir, kupi enako škatlo in začni streljat v pleče, pa ne bo panike, več kot 20x20cm podpludbe itak ne bo, divjad bo pa obležala na mestu.

    Tine, kaj streljaš ti, da praviš za Nosler BT in Hornady SST, da sta sranje?;)

  9. #219
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Bonded krogle (Sako Superhamerhead in Geco Plus). Sicer pa niti ena od štirih, ki sem jih naštel v zadnjih dveh objavah, ne spada v to temo
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #220

    Privzeto

    Po točno 12 strelih z Lapua Naturalis in 3 strelih z LOS imam očitno ??e polne žlebove bakra. Bo treba v prihodnje biti bolj pozoren na to.

Stran 22 od 61 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •