Stran 13 od 61 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #121

    Privzeto

    Razumljivo. Prepovedana bo prodaja. Ali pa dodatno obdavčena (kot nalepke na cigaretah).
    In logično je, da noben zakon ne bo preprečil kršenja. Potem tudi v prometu policije sploh rabimo ne. Zakonov imamo že sedaj cel kup pa jih kršimo (le dobiti te ne smejo). Nabiranje gob npr ali uporaba svetil ponoči. Pa saj sam veš.

  2. #122

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo mi je, kako Nemci izumljajo toplo vodo in oglašujejo te zadeve kot največje tehnološko čudo. Medtem, ko jim je naš konstruktor France Avčin monolitno kroglo ABC ponujal že pred 40 leti, pa so nanjo gledali zviška in jo zavrnili.

    http://www.blaser.de/uploads/media/C...re_2014_DE.pdf
    To je pač današnji svet, če ne oglašuješ in se dereš na veliko da imaš malo bolj mlačno vodo od sosedove, te pač ni. Preberi si roman 2.999 SIT (vsaj mislim da je tak naslov), v njem eden od delavcev v oglaševalski industriji razlaga, kako je z oglaševanjem. Če hočejo da boš kupil nek jogurt, ti ga bodo nalepili na vse plakate, v časopise, na tv....in ga boš kupil. Podobno je tukaj, Blaser pa seveda mora vzdrževat ime na trgu.

    Glede prepovedi svinca v strelivu bi jaz rekel da bo v našem bananistanu trajalo med 5-15 let (gre kdo stavit? ) da se bodo naši modreci spomnili, da bi bilo dobro posnemat Nemčijo. Me pa svinec v divjačini od vsega še najmanj skrbi. V primerjavi z ostalimi piz...ki jih zaužijemo z hrano in drugače je svinec v divjačini prov poživilo za prebavo.

  3. #123

    Privzeto

    To zadnje je vsem jasno. Je pa veliko lažje prepovedat svinčenke kot zapret sežigalnico odpadkov. Težke kovine se v tej le uparijo in razpršijo na večje področje.
    Je pa pred 20 leti bilo zanimivo brati poročilo o vzroku onesnaženja z svincem. Raziskave je opravljal ERICO Velenje na vzorcih drobovine, mesa in dlake. Nam (lovcem) je bila podana Salomonska ugotovitev. Večina svinca je zaradi krogel. Preberi dobro. Jetra, meso in dlaka so bili kontaminirani zaradi strela. Divjad pa v trenutku mrtva in se svinec ne more usedati v tkiva in roževino. Ko sem vprašal od kje svinec v živini in zelenjavi je bilo predstavitve v trenutku konec. Kmetje so pač močnejši od lovcev.
    Najlažje je določiti krivca tistega, ki je najšibkejši v sistemu. Pa ne misliti, da je danes drugače.

  4. #124

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    ... Glede prepovedi svinca v strelivu bi jaz rekel da bo v našem bananistanu trajalo med 5-15 let (gre kdo stavit? ) da se bodo naši modreci spomnili, da bi bilo dobro posnemat Nemčijo. ...
    V današnji provinci Evrope se pokorni sluge prav trudijo ugajati evropskim direktivam še bolj ostro, kot se pričakuje. Skratka bolj papeški od papeža. Čim se bo o škodljivosti svinčenih lovskih in športnih izstrelkov začelo bolj na široko razpredati, bodo ukrepi kmalu sledili.
    In tudi naša dolžnost lovcev, samozvanih, nekaterih namišljenih in nekaterih dejanskih naravovarstvenikov je, da čim manj onesnažujemo, ne pa da s figo v žepu trosimo ta svinec naokoli po močvirjih, rekah, jezerih, poljih in streliščih. Nekatera lovska strelišča že prakticirajo obvezno uporabo jeklenih šiber, druga jim bodo sledila.
    Kdor pa meni, da mu svinec ne škoduje, ga seveda lahko prosto topi doma nad štedilnikom in uživa v njegovih parah ali pa si ga namesto popra namelje na ocvrta jajčka.


    Sicer pa nekaj piše tu: http://www.forum-lov.org/lovstvo/akt...nec-v-strelivu
    Last edited by Sršen; 25. March 2014 at 12:06.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #125
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prav je, da pazimo (vsaj malo) kaj mi in drugi zaužijemo. Kaj zadihamo in nam gre direkt v kri pa nihče ne ve pa tudi govori se ne, ker tu ni druge izbire, dihat moraš. Bolj se zastrupljamo z zrakom kot pa s svincem iz divjačine.
    Bokarca, torej Pb ugodno deluje na peristaltiko črevesja, ma si me nasmejal

  6. #126

    Privzeto

    OK očitno sem se narobe izrazil; ne me razumet da si sedaj z svincem začinim divjačino, tisto je bil sarkazem. Nikakor ne podpiram svinca, le v mojem primeru, ko letno zaužijem relativno malo divjačine (20-40 kg za 5 člansko gospodinjstvo)zastrupljanje z svincem nebi smelo bit problematično. Poleg tega uporabljam Evolution krogle, ki se ne razletijo, tako da ga gre 90% svinca tako ali tako naprej v okolje.

    Vsekakor je res da se je potrebno onesnaževanju izogibat kolikor se le da.

    Preračunajte koliko svinca je v našem okolju po uporabi osvinčnega bencina, zaradi uporabe v barvah, rudarjenja itd.

  7. #127

    Privzeto

    Sigurno so svincu na področjih,kjer obstajajo druge rešitve dnevi šteti....recimo med prvimi se je ukinil v elektroniki,ki je kar močna panoga. Ista stvar je z drugimi strupenimi kovinami, recimo Hg ... ampak še zmeraj za dopust kupim par termometrov na Hrvaške
    Kot naravovarstveniki,se strinjam,da bi morali lovci (vsaj v javnosti) podpirati ukinitev "svinčenk". Kdaj bo stvar dozorela je drugo vprašanje,ampak podpiramo,se obnašamo "prav", pa lahko.
    Malo dvojne morale; zenkrat se ravno z mojo količino svinca zaradi nabojev ne bom obremenjeval, seveda pa ukinitev podpiram....nekaj takega kot s kljunačem; ne bo izumrl zaradi nekaj uplenjenih in osebo nimam nič proti. Ampak v širšo javnost hoditi v l.2014 s takšnimi predlogi je pa neumno, neodgovorno do lovstva in organizacije.

    Dober pogled!

  8. #128
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    OK očitno sem se narobe izrazil; ne me razumet da si sedaj z svincem začinim divjačino, tisto je bil sarkazem. Nikakor ne podpiram svinca, le v mojem primeru, ko letno zaužijem relativno malo divjačine (20-40 kg za 5 člansko gospodinjstvo)zastrupljanje z svincem nebi smelo bit problematično. Poleg tega uporabljam Evolution krogle, ki se ne razletijo, tako da ga gre 90% svinca tako ali tako naprej v okolje.

    Vsekakor je res da se je potrebno onesnaževanju izogibat kolikor se le da.

    Preračunajte koliko svinca je v našem okolju po uporabi osvinčnega bencina, zaradi uporabe v barvah, rudarjenja itd.



    Ja tale je dobra .
    Malo se zamislimo koliko svinca se je naložilo v našem telesu, ko smo 20-30 let pili vodo , ki je tekla po svinčenih in azbestnih ceveh. Pa še kar "brcamo"
    V Sloveniji je povprečna poraba zaužitega mesa 90-95 kg na prebivalca .Manj kot 1 % predstavlja divjačina .Tudi tistim ,ki pojemo divjačine nekaj več kot povprečen Slovenec se po mojem mnenju ni za bati, da bomo umrli od zastrupitve s svincem. Se popolnoma strinjam , da je svinec hud strup, vendar količine le tega so v divjačini minimalne.
    Si predstavljamo kakšen halo bi zagnali potrošniki. če bi na deklaraciji z divjačinskim mesom pisalo : izdelek lahko vsebuje sledi svinca ??????? Ravno nasprotno pa povsem mirno sprejmemo izdelke kjer je na deklaraciji navedeno 5-7 E-jev, konzervansov, nitritov , fosfatov itd. In to so izdelki oz. živila,ki so dnevno na naših mizah .
    Uf- monolitne krogle - uporabljam jih že več 20 let( ABC, fall safe, barnes)pa ne zato , da se ne bi zastrupil s svincem ampak zaradi drugih vzrokov kot so -manjše poškodbe , dobra izstrelna rana , pa še kaj bi se našlo.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #129

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Poleg tega uporabljam Evolution krogle, ki se ne razletijo, tako da ga gre 90% svinca tako ali tako naprej v okolje.
    Ali pa kupiš Evolution Green, ki so iz kositra
    Tale debata je kar burna. Pa saj je vsaka revolucionarna sprememba. Ne to razumet kot propagando. Ampak je način širjenja obzorja, kjer zvemo tudi kaj novega.
    Cviček uporablja monolitke iz drugih razlogov katere nekateri nočejo videti. In kolikor vem je tudi strelec. Izgleda, da se te krogle pri strelcih bolje primejo. Drži pa, da pri slabšem zadetku z klasično prej pade. Kar je tudi logično.

  10. #130

    Privzeto

    Energija iz nič ne nastane in se v nič ne spremeni....lahko jo pustiš pa tudi nekaj v zemlji, če ti hodi odveč
    ..še Avčin je kdaj, kje jagal s "špičalnikom" za svinčnike v žepu
    Last edited by pidog; 25. March 2014 at 16:19.

Stran 13 od 61 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •