Stran 12 od 61 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #111
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    še malo pa se naučim še provociranja in sem zrel za tale forum:
    Nič se bat, kar dobro ti gre, take iskrice malo razbijejo prehudo resnobnost

  2. #112
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Žandar, a si ti še pod kakim drugim imenom na tem forumu ?

  3. #113
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Žandar, a si ti še pod kakim drugim imenom na tem forumu ?
    Ne!
    Zakaj to vprašuješ?

  4. #114

    Privzeto

    No, pa še ena, tokrat od Blaserja, CDC, Controlled deformation copper. Rastejo te monolitke kot gobe po dežju. Zanimivo mi je, kako Nemci izumljajo toplo vodo in oglašujejo te zadeve kot največje tehnološko čudo. Medtem, ko jim je naš konstruktor France Avčin monolitno kroglo ABC ponujal že pred 40 leti, pa so nanjo gledali zviška in jo zavrnili.

    http://www.blaser.de/uploads/media/C...re_2014_DE.pdf
    Last edited by Deerhunter; 24. March 2014 at 21:45.

  5. #115

    Privzeto

    Rok svinčenim se izteka. Zato takšen izbruh monolitnih. Nemčija ima pač prehodno obdobje do dokončne prepovedi. Potem lahko pričakujemo prepoved prodaje divjačine iz držav z svincem v države kjer je prepovedan.
    Je pa to bakrena valjana krogla, ki po proizvodnih stroških nikakor ne more presegati stružene in polirane iz LOSa. Na trgu bo pa velika razlika.
    Zato pa pravim. MI ne znamo cenit domačega znanja in dela. Tako Avčin kot Los sta v tujini neprimerno bolj cenjena.

  6. #116

    Privzeto

    Me zanima koliko časa bo trajalo da se tvoja napoved uresniči, če se sploh bo. Jaz mislim, da tega pri nas ne bo še lep čas. V vsakem primeru bomo videli... Tudi v Nemčiji najbrž ne bo čez noč. Če ne zaradi drugega, je najbrž orožarski lobi precej močan. Je bila menda tudi Naturalis izdelana na vrat na nos zaradi napovedi, da bodo šle svinčenke iz uporabe v skandinaviji. Pa na koncu, kot vidimo, ni bilo nič iz tega in še vedno jagajo s svincem. Nekje sem prebral, pa ne morem najti kje, da so na podlagi študij, katere so pokazale določene slabosti teh krogel, v primerjavi s klasičnimi kroglami, niso odločili za prepoved svinčenih.

  7. #117

    Privzeto

    Sedaj, ko so največje firme začele delati to strelivo, bo šlo kar hitro. Do sedaj so prisegale na konservativnost in tradicijo. Zato je tudi prišlo do zamika, ker je bil največji argument, da še niso pripravljeni. Mi se bomo pa tudi prilagodili. Ne zaradi zdravja ampak zaradi izvoza divjačine.
    Tiste študije so opravljali tudi za šiberno strelivo. Tam se bolj pozna. Pa imamo vseeno jeklene šibre. Zaradi varstva vodnih ptic.
    Last edited by alojz1; 25. March 2014 at 08:16.

  8. #118
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vse bi naredili za čim večji zaslužek... to je to .

  9. #119

    Privzeto

    Seveda Detel. Ali pa misliš, da koga za tvoje zdravje skrbi?
    Prav nič se nebi čudil, če bi videl čez par let na škatli streliva z svincem opozorilni listek kot na cigaretah. Pa bi pisalo "svinec v kroglah škoduje zdravju". Davek pa enkrat večji kot za monolitne.
    Nekateri proizvajalci že dodajajo v škatlo krogel listek kjer piše, da moramo uporabljati za dihala zaščitne maske, po rokovanju (polnjenju) pa z detergentom roke umit. (kot nalašč ga ne najdem ker je prvo kar vržem stran)
    Last edited by alojz1; 25. March 2014 at 08:33.

  10. #120

    Privzeto

    Tvoje mnenje Alojz je po mojem nekoliko idealistično. Govoriš o prepovedi svinčenih krogel, potem pa omenjaš opozorilne napise na škatlicah cigaret. Prepoved svinčenih krogel je pa takšna zadeva, kot bi dobesedno prepovedal kajenje cigaret s tobakom. In tudi če bi prišlo do tega, kdo bi na koncu to nadziral? Kdo bi 70 let starim jagrom, ki že 50 let jagajo z raznovrstnimi svinčenkami, dopovedal, da je zdaj tisto prepovedano in da morajo kupiti monolitno strelivo, ki stane 70 € po škatli?
    Ta stvar z monolitnimi je v teoriji čudovita in ne moje pisanje razumeti kot da sem nasprotnik monolitnih. Ker še zdaleč nisem. Mi je pa stvar zanimiva, zato pišem o tem.
    Ampak bojim se da bo v praksi s tem tako, kot je bilo z izstrelki iz gladke cevi, mislim na "idealke" in "PP". Najprej so samo s tem jagali, potem je bilo prepovedano, zdaj je spet dovoljeno, "PP" pa je celo še vedno prepovedan. V praksi se pa že ves čas jaga z vsem tem. Toliko o teh prepovedih.

Stran 12 od 61 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •