Stran 11 od 61 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #101

    Privzeto

    Zakaj nekateri ne komunicirajo več.. zakaj so nekateri zapustili forum.... aja, zato ker nekateri vse vedo in tako ali tako nima smisla pisati...

  2. #102

    Privzeto

    Včasih je treba imeti malo potrpljenja. Kdaj prenesti da kdo ve več od tebe. Ali da si se pač zmotil. Ali pa požreti, da se je nekdo drug zmotil, pa tega ne prizna. Najslabše so diskreditacije drugih članov. Te so največji razlog za opuščanje pisanja na tem forumu. Tudi če veš več od nekoga, to še ni razlog, da ga lahko diskreditiraš. Vsi smo odrasli ljudje. Vsak od nas ima izkušnje, ki jih nekdo drug nima. Če pa se kdaj zmotiš, se pač zmotiš. Tudi če se mnenja krešejo ni nič narobe. To le podžge debato. Dokler vse poteka na civiliziranem in vljudnem nivoju.
    Glede na to da je to praktično edini slovenski lovski forum in da ima 1804 člane, je treba priznati, da je pisanja po forumu bore malo. Konstruktivnega pa še manj. Še celo tako zanimive podteme, kot je lovsko orožje in strelivo, včasih samevajo po več dni skupaj, ko pa se piše, nas redno piše samo 5 do 10. Od 1804 članov!
    Kar je Mugo pisal o vohunjenju je tudi res. Včasih se pol LD ukvarja s tem, kaj je nekdo napisal na forumu. In imaš na stotine članov, ki so člani foruma že več let, posta pa nobenega. Redno aktivnih in konstruktivnih je mogoče sto od tistih 1804. Pa še toliko najbrž ne.

  3. #103

    Privzeto

    Jazbec. Če kdo piše o kroglah pač mora o njih nekaj vedeti. Ne moreš napisati da je nova monolitka na izgled enaka TTSX, dela pa popolnoma drugače. Zato sem pojasnil kako majhne so razlike med njimi. Največja razlika je pa v ceni.
    Pri WC krogli je bil Racoon zaprepaden, ko sem napisal, da jo uporabljam za usmrtilni strel. Je bistvena razlika med WC in koničasto svinčenko. Pri zadnji imam kar slabe izkušnje pa jo vseeno štejejo med lovske deformacijske krogle. Bom v kratkem prilepil slike da boš videl.
    Tudi polnooplaščene ali monolitne krogle za veliko divjad so spredaj tope (ne stožčaste). Pa raven zadek imajo (ne boattail). Z razlogom. Prvič se z njimi ne strelja na velike razdalje, drugič pa vakuum za zadkom potegne kri in tkivo za sabo ven in da močno krvno sled.
    Jaz sem zelo vesel, če me kdo popravi. Zato pa debatiramo in spoznavamo izkušnje drugih. Se pa najde kdo, ki nekaj trdi, nima znanja niti izkušenj (je slišal) in potem je užaljen če je demantiran z argumenti. Pa pravi, da ne bo več sodeloval. Tu je pa škoda. Pri njemu samemu.
    Vsak je v nečem dober in obvlada. Milan K npr zakone. Radi ga beremo. V drugo se sploh ne spušča. Nekateri drugi pa sodelujejo samo pri izrekanju LB ali čestitk. In imam kar slab občutek, če se ne pridružim večini. Pa je par strani samo LB. V drugi temi pa kritiziramo trofejaštvo in enotno trdimo, da je tega preveč. Nikoli ne bo za vse dobro. Ampak malo strpnosti je pa le treba.

  4. #104

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ... aja, zato ker nekateri vse vedo in tako ali tako nima smisla pisati...
    Forum ni kviz, kdo je bolj pameten. Ko nimaš kaj odgovoriti je pa zatočišče užaljenost.
    Nastopi z argumenti, prepričaj sogovornika z dokazi, citati, slikami. To je osnova debat.
    Last edited by alojz1; 20. March 2014 at 11:43.

  5. #105
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Forum ni kviz, kdo je bolj pameten. Ko nimaš kaj odgovoriti je pa zatočišče užaljenost.
    Nastopi z argumenti, prepričaj sogovornika z dokazi, citati, slikami. To je osnova debat.
    O tem smo že veliko pisali , pa vseeno še enkrat.
    Osebno me na tem forumu zelo moti, da nekdo ki postavi določeno vprašanje ovrže vse odgovore, oz. že sam pozna odgovor. Druga stvar- nekdo, ki o določenem vprašanju malo ve ali zadevo pozna napačno, svoje napačno znanje prenaša na druge in to za vsako ceno. In tukaj največkrat pride do konflikta. Prešeren je že zdavnaj napisal : le čevlje sodi naj kopitar.......
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #106
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Prešeren je že zdavnaj napisal : le čevlje sodi naj kopitar.......
    In kam sedaj ti spadaš , si Apel ali čevljar?

  7. #107

    Privzeto

    Pomagala bi že omejitev... en post na dan..

  8. #108
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    In kam sedaj ti spadaš , si Apel ali čevljar?
    Še enkrat preberi moj zadnji post - mogoče ne boš več v dilemi kam bi me postavil
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #109
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat preberi moj zadnji post - mogoče ne boš več v dilemi kam bi me postavil
    Vzel sem si malo časa in prebral tvojo zbirko postov.
    Priznam, znaš slikati

  10. #110
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Vzel sem si malo časa in prebral tvojo zbirko postov.
    Priznam, znaš slikati
    še malo pa se naučim še provociranja in sem zrel za tale forum
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 11 od 61 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •