Stran 60 od 61 PrvaPrva ... 1050565758596061 ZadnjiZadnji
Rezultati 591 do 600 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #591

    Privzeto monolitne krogle

    Opažam, da imamo z monolitnimi kroglami različne izkušnje. Jaz za odstrel srnjadi uporabljam fox krogle 7mm 130gr v karabinu kalibra 7x57. Tudi po šolskem zadetku srnjad ne pade v ognju ampak zmeraj gre še 50-70 metrov, vendar nekih omembe vrednih podpludb ni.

  2. #592

    Privzeto

    Seveda imamo različne izkušnje. Saj lahko že 30 m/s naredi razliko v delovanju krogle. To pa je recimo samo razlika med 60 cm in 50 cm cevjo ob istem kalibru. Ali pa 30 m razlike pri strelni daljavi. In pozabite tovarniške podatke. Hitrost je treba zmeriti fizično na puško ker je odvisna od dolžine cevi in še marsičesa.
    Meni monolitke na splošno niso delale podplutb razen Fox. Tukaj so podplutbe in več poškodb ampak tudi divjad prej pada in krvna sled je boljša. Tako da zame osebno je ta kombinacija boljša. Če pa želite majhne poškodbe in hiter padec, to dvoje je pa težko skombinirati. Malo spremljam tuje forume, Fox postaja pravi hit v Veliki Britaniji in kdor uporablja ne preberem kritke. Sploh če vzamemo v obzir ceno, glede na nekatere druge evropske firme streliva.

  3. #593

    Privzeto

    Cisto izven konteksta.Probal sem dejansko rezultate na 100,200,300m in da se mi vse poklopi z balističnem racunalnikom in dejanskim stanjem je hitrost na ustju nizja za 118m/s.Podatki tovarniski 810m/s iz 62cm cevi dejansko stanje 692m/s iz 57cm cevi.Gre za tovarnisko strelivo kar se mi zdi gromozansko odstopanje.

  4. #594

    Privzeto

    Kateri kaliber pa je?

  5. #595

    Privzeto

    Na tujih forumih omenjajo še celo izraz hitra cev in počasna cev saj enake cevi na enakem orožju dajejo različne hitrosti. Skratka niti dve identični cevi lahko ne bosta dali enakih hitrosti. Bral sem celo o primerih, ko 56 cm cev strelja enako strelivo hitreje kot druga 61 cm cev. Potem so torej še razlike v dolžini cevi. Pa še različne polnitve, vemo pri domačih polnitvah je lahko kombinacij smodnikov in polnitev nešteto. Tako hitro pridemo do razlike 50 m/s med različnimi puškami enakega kalibra in enako kroglo. Če to skombiniramo še z najrazličnejšimi strelnimi daljavami, jasno da vsak dobi nek drugačen vtis o delovanju. Kombinacij je miljon, zato nima smisla posploševati. Lahko pridemo do ekstremov, kot ga opisuje Andrej, čez 100 m\s razlike. V teoriji na škatli je stvar enostavna v praksi je pa marsikaj in veliko čudnih pripetljajev.

  6. #596

    Privzeto

    Gre se za .308win Geco Plus tovarniski naboj.

  7. #597

    Privzeto

    Mugo da, tudi sam najbolje ne razumem zakaj toliksne poskodbe pri Ecostrike krogli, medtem ko so pri malce tezji in pocasnejsi 168grs ttsx krogli poskodbe veliko manjse, pa pri obeh kroglah divjad se naredi nekaj 10m,..., skratka sok je verjetno primerljiv?

  8. #598

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Precej divjadi sem izkožil. Če še malo zbeži se kri razlije in je kar grdo. Krogla skoraj ni pomembna. Koničaste krogle povzročijo udarni val, ki se širi stran od krogle (obsežna podpludba). Če bi bila krogla spredaj ravna pa se širi naprej (ozek kanal). Najboljši približek temu je LOS 155H, ki ima spredaj veliko ploskev. Zato jih tudi sam največ uporabljam. Krogle, ki ne povzroča podpludb pa ni. Velik kaliber in počasna krogla je približek temu. Še vedno je pa pomembno mesto zadetka.
    Zanimivo to, ja FOX je res koničasta in še kapico ima, pa še trenutno imam polnjeno na 900m/s;
    LOS žal nima v 6,5mm krogle. Podobna se mi zdi Geco Plus (s široko konico) , kaj mislite? Še kakšna podobna krogla, pa da ni navaden TM?

  9. #599
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Fox je koničasta dokler ne prileti do cilja, potem pa nič več, saj se takoj odpre.

  10. #600
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

Stran 60 od 61 PrvaPrva ... 1050565758596061 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •