Stran 34 od 61 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #331

    Privzeto

    LOS 155 H tip, 292m. Puški remington in tikka.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150423_101026.jpg‎  

  2. #332

    Privzeto

    Če prebira o monolitnih kroglah kakšen lovec iz Prevalj na Koroškem naj me prosim kontaktira na zasebno sporočilo.

    LP

  3. #333

    Privzeto

    Toliko je bilo kritik čez originalne naboje z Grom kroglo tule. Pa zelo poceni so. In nekateri so mi verjeli in nabavili. Pa je z 8IS naredil najboljšo grupo na pristrelu.
    Tudo Rem. naboji so poceni (1€). In Corelockt krogla je meni boljša kot npr RWSov KS, ki je 3x dražji.

  4. #334
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Da malo poročam kako se mi obnese krogla Barnes TTSX 130 gr v 308. Do sedaj uplenjeni 4 kosi srnjadi:
    - gumbar na cca 70m, strel postrani, za plečko not, skozi plečko ven, padec na mestu. Plečka pričakovano razbita (za pest velik kos), podplutb nič.
    -gumbar na cca 70m, strel nekoliko postrani malo višje za plečko, izstrel 10 cm za plečko visoko, beg 20m. Praktično brez odpadka mesa, nič podplutb.
    -odrasel srnjak na 90m, strel 7 cm za plečko lepo pravokotno, beg 70m. Nič podplutb. brez odpadka mesa.
    -gumbar na 60 m, strel 5 cm za plečko pravokotno, beg 20m. Nič podplutb. brez odpadka mesa.
    Zaenkrat sem zadovoljen, upam da kmalu zadevo sprobam še na kaki večji divjadi.

    Click image for larger version. 

Name:	srnk.jpg 
Views:	18 
Size:	121.5 KB 
ID:	15415
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #335
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    TTSX, 140 gr, 7×65R. Ustreljena 2 kosa, oba zadeta nekoliko nizko za pleče, v srce:
    - prašič lanščak,(iztrebljen 40 kg) na 140 m. Bežal še približno tako daleč. Za prst velika luknja skozi rebra. Podplutbe pa presenetljivo obsežne. Obrezal več kot kilo.
    - star srnjak na 80. Izstop skozi pleče. Bežal 50 m (po 30 m zavil ostro nazaj). Podplutb na pogled ni bilo videti, odkupil pa ga seveda nisem.

  6. #336
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Da malo poročam kako se mi obnese krogla Barnes TTSX 130 gr v 308. Do sedaj uplenjeni 4 kosi srnjadi:
    - gumbar na cca 70m, strel postrani, za plečko not, skozi plečko ven, padec na mestu. Plečka pričakovano razbita (za pest velik kos), podplutb nič.
    -gumbar na cca 70m, strel nekoliko postrani malo višje za plečko, izstrel 10 cm za plečko visoko, beg 20m. Praktično brez odpadka mesa, nič podplutb.
    -odrasel srnjak na 90m, strel 7 cm za plečko lepo pravokotno, beg 70m. Nič podplutb. brez odpadka mesa.
    -gumbar na 60 m, strel 5 cm za plečko pravokotno, beg 20m. Nič podplutb. brez odpadka mesa.
    Zaenkrat sem zadovoljen, upam da kmalu zadevo sprobam še na kaki večji divjadi.

    Click image for larger version. 

Name:	srnk.jpg 
Views:	18 
Size:	121.5 KB 
ID:	15415
    Pri vseh si napisal, da nič/ni podplutb. Si vse odkupil?

  7. #337
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pri vseh si napisal, da nič/ni podplutb. Si vse odkupil?
    Prvega gumbarja sem odkupil, drugega sem bil tudi zraven pri izkoženju. Zadnji gumbar in srnjak sta šla v oddajo. Sta pa bila zadeta precej za pleče (rebra), ko sem obrezal rano se je lepo videlo, da ni podplutb (na rebrih se to lepo vidi, drugo je, če je strel v pleče ali trdo ob plečki).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #338

    Privzeto

    Za tiste, ki radi "testirajo" je nova monolitka fox bullets (glej Lovca stran 422).
    Jaz ne bom. Mi kar LOS odgovarja. Opazne razlike pa tako ne bo.

  9. #339

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za tiste, ki radi "testirajo" je nova monolitka fox bullets (glej Lovca stran 422).
    Jaz ne bom. Mi kar LOS odgovarja. Opazne razlike pa tako ne bo.
    Spominja me na avčinko. Naj bi se deformirala v gobo
    Lp

  10. #340

    Privzeto

    Grom je zakon!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 34 od 61 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •