Stran 47 od 61 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 461 do 470 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #461
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Sem uporabljal, vendar še ne toliko, da bi se lahko čisto enostavno odločil, pa še polnim ne sam, tako da mi omejitve in specifike pri tem niso povsem znane.
    Do sedaj sem preizkusil 3 monolitne krogle:
    Remington copper solid 150gr
    Los HT 150gr
    Barnes TTSX 130gr

    Remingtonova krogla (ki je praktično enaka kot GMX) se mi je izkazala solidno, v primeru enega prašiča celo presenetljivo dobro. Jih pa ne dobim več pri nas. Večin divjadi je padla po kratkem begu. Škoda na mesu minimalna. Natančnosti na tarči nisem kaj dosti testiral, za lovsko rabo je vredu nesla.
    LOS HT 150 gr se mi je tudi izkazal solidno, divjad je sicer rada šla še kak meter ob strelu za pleče, pa mene to ne moti. Bolj me motijo trdi delci, v katere ugrizneš (v pečenki, v salami...). Tudi jelena sem uplenil to kroglo, zaradi neučakanosti (in ziheraštva) sem mu dal 3 strele, le eden ni prebil, sicer je bil že prvi strel povsem dober. Natančnost na tarči je bila dobra.
    Barnes TTSX 130 gr sem uporablal lani, kaj večjega od junice nisem uplenil. Večina divjadi je padla na mestu, druga po kratkem begu. Ni mi uspelo preizkusiti zadeve na kaki živali teže čez 100kg, da bi videl, če prebije. Praktično brez škode na mesu. Natančnost na tarči sem tu največ preizkušal, bila je zelo dobra.
    Generalno imam občutek, da je divjad pogosteje padala v ognju s ttsx 130gr, kar pa pripisuje večji hitrosti te krogle (Vo: okrog 900m/s).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #462

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Generalno imam občutek, da je divjad pogosteje padala v ognju s ttsx 130gr, kar pa pripisuje večji hitrosti te krogle (Vo: okrog 900m/s).
    Lepo argumentirano in razumljivo. Jaz bi dodal še Fox 130 grain. Ne dela toliko okruškov kot LOS. Ima pa dovolj veliko hitrost za učinkovit šok. Pa še bistveno cenejše so kot TTSX.
    Sam jih sicer ne uporabljam. Sem zadovoljen z H155 ker ima krivuljo bolj podobno Amax ki ga tudi občasno ustrelim.
    Mi je pa povedal lovec iz Kočevja, da boljših krogel še ni imel(Fox 130). Sicer cal 270 , pretežno pa je lovil jelenjad.

  3. #463

    Privzeto

    Špicar streljan z MJG-jem od Lutza (270 win). Zadet lepo za plečko čista 10. Kri pa povsod.... Tudi v vratu in celo nekaj v hrbtu, da o rebrih ne govorim.

    Click image for larger version. 

Name:	PART_1453961303724_.jpg 
Views:	211 
Size:	36.5 KB 
ID:	15902

  4. #464
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Fantje mene pa zanima razlika med barnes TSX in TTSX, če kdo pozna bolj v podrobnosti. Namen imam nabavit krogle kal .30 teže 165 gr in mi ni čisto jasna razlika med temi dvema.

  5. #465

    Privzeto

    Prva ima spredaj samo luknjico, druga pa ima plastično konico.

  6. #466

    Privzeto

    Nič komentarja?
    Plastična konica poveča balistične lastosti na večjih razdaljah (malo dvomim) in pospeši odpiranje.
    Jaz bi vsekakor vzel lažjo. Hitrost 165 grain je občutno manjša. Namenjena je bolj močnim kalibrom (300wm) za daljše strele. V kakšni 308 se pri manjši divjadi ne bo dobro odpirala. Tako pravi lovec, ki jo je uporabljal. Tudi prašiči niso padali in so šli povprečno še okrog 50m.
    Last edited by alojz1; 28. January 2016 at 11:47.

  7. #467
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    TTSX ima tudi globjo izvrtino, odpira se pri manjši hitrosti oziroma ob manj upora na tarči.

    barnes308 - zakaj nabavljaš krogle v teži 165gr, za kaliber 308?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #468
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #469

    Privzeto

    Glavna razlika med TSX in TTSX je v večji luknji spredaj, ki je pokrita z plastično konico. Bojda se je včasih z TSX zgodilo, da se krogla ni odprla ( je šla kar cela skozi), zato so povečali luknjo.

    Ali kdo uporablja monolitne krogle za razdalje 200m plus? V kakšme kalibru če že?

    Verjetno njihova uporabnost precej pade, saj rabijo visoko zadetno hitrost.

  10. #470
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Ali kdo uporablja monolitne krogle za razdalje 200m plus? V kakšme kalibru če že?
    Verjetno njihova uporabnost precej pade, saj rabijo visoko zadetno hitrost.

    Za TTSX velja, da je minimalna hitrost, pri kateri se še odpira 2000fps, to je 610m/s. Pri moji polnitvi je to po tabeli hitrost, ki jo ima krogla pri razdalji 400m.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 47 od 61 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •