Stran 19 od 61 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #181

    Privzeto Ena je mavo niska

    Ena je mavo niska.
    Last edited by brina; 1. April 2014 at 13:19.

  2. #182
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto LOS krogle le še za ameriški trg?

    Od človeka, ki dela v firmi LOS (sicer je znan športni strelec), sem izvedel, da bo firma vso nadaljno proizvodnjo monolitk (že vključno ta mesec) delala izključno le še za ameriški trg. Z evropskim trgom se ne bo več ukvarjala, ker je preveč birokratskih ovir v vsaki državi članici EU posebej, slovenski trg je pa itak nepomemben zaradi majhnosti oz. zelo problematičen.
    Tako da, kdor jih še kje dobi naj si jih čimprej in čimveč nabavi.
    Npr. Rebec jih že ne more več dobit iz Cerknega, čeprav je bil nekaj časa njihov promotor med trgovci. Kdor ne verjame, naj ga pokliče, meni jih danes ni mogel poslat niti škatle.
    Last edited by Robert91922; 1. April 2014 at 21:49.

  3. #183

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	78.gif 
Views:	412 
Size:	36.7 KB 
ID:	13998

  4. #184
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto LOS monolitke le za ameriške jagre

    Zadeva mi ni dala miru, zato sem malo raziskal po tujih forumih oz. mojemu informatorju še malo zatečnaril in izvedel tole:

    V ZDA se pripravlja nekakšen zvezni ekološki zakon, ki med drugim za lov ne bo več dovoljeval svinca (tako je npr. že zdaj v Kaliforniji ), pa proizvajalci motornih vozil bodo morali dvignit nivo čistosti izpuha vsaj na nivo, ki je takole približno kot EURO 3. ZDA nočejo več biti nekakšna ekološka črna ovca v svetovnem merilu. Nočejo sicer podpisati kjotskega protokola, ker javnost kao zavrača zunanje vmešavanje v njihove zadeve, zato bodo spesnili nekakšno svojo ekološko ustavo in se potem hvalili, kako ekološki, predvsem pa neodvisni od zunanjih vplivov so.
    Večji proizvajalci in trgovci streliva se na to že pripravljajo, npr. ATK (lastnik Speer in Federal in še česa) je zakupil vso letošnjo proizvodnjo (in za naslednje leto) monolitk od LOS-a, ker so kvalitetne in poceni. Proizvajalci lovskih krogel se bodo pač morali prilagoditi ali pa iskat kupce v Južni Ameriki in Aziji.

  5. #185
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    brez panike, Alzey v Nemčiji ima Barnesa TTSX po 27€/50kom .30 cal

  6. #186
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    brez panike, Alzey v Nemčiji ima Barnesa TTSX po 27€/50kom .30 cal
    In to samo še danes do polnoči...

  7. #187

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    In to samo še danes do polnoči...
    Ufff, jaz sem pa ravno včeraj še dobil po pošti naročeni zadnji dve škatli LOS-a.

    Pa še res je!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #188
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Danes prispele še v 9,3x62!


    Pripravljene za nastrelitev

    Click image for larger version. 

Name:	DSC01413.jpg 
Views:	16 
Size:	207.2 KB 
ID:	14070

  9. #189

    Privzeto barnes ttsx

    kaliber .308win
    krogla barnes ttsx 130 grn
    smodnik Vihtavuori N140 45,5grn
    dolžina naboja 71mm
    netilka CCI large rifle
    puška Remington 700 varmint sf
    dolžina strela zaenkrat neznana
    srnjak 17kg šolski strel za pleče (vstop in izstop) Brez poškodb na vstopu, krogla prebila zgornji del srca,opazne poškodbe-deformacija krogle- pri izstopu prebito rebro. Izhodna rana v velikosti 2â?? kovanca poleg te rane je vidna manjša ranica cca 2mm- na koži leva stran- domnevam da je na krogli odlomilo en krak malo premočna polnitev. Znotraj trupa pri izstopu opažen cca 3cm krog krvi med rebri,podpludb ni opaziti (komad se ni odkupil zato kaj več ni mogoče opisati in poslikati). Srnjak je zadetek zelo dobro nakazal, na nastrelu prva dva metra malo krvi vendar opazna na gozdnem robu velike količine krvi dobra krvna sled,ki se je nadeljevala cca 30m kjer je tudi obležal... Rezultat pričakovan na podlagi do sedaj uplenjenih divjih prašičih vendar na krajših razdaljah ter z tovarniškimi naboji in težjo kroglo cca 6 jih je obležalo v ognju streli za pleče....
    1 slika vstopna rana 2 izstopna
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice mms_img-1778361224.jpg‎   mms_img920966381.jpg‎  

  10. #190

    Privzeto

    tipično za barnes, da par metrov divjad odskoči ter minimalne poškodbe, kljub temu, da zajameš kakšno kost.

Stran 19 od 61 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •