Stran 38 od 61 PrvaPrva ... 2834353637383940414248 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 371 do 380 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #371

    Privzeto

    "OK" krogla filana v S&B čaure.
    Super krogla z dobrim učinkom-sprobano!
    Drejc

  2. #372

    Privzeto

    Res so OK krogle. Imam nekaj napolnjenih in sicer za 308.W (8,1 g teža, polnitev pa 44,7 gr, smodnik V 133). Natančnost zelo dobra, nisem pa zadovoljen z učinkom. Uplenil dva komada srnjadi in pri obeh velika izstopna rana ter delo s čiščenjem okolice izstopne rane. Mogoče res ne morem zanesljivo ocenjevati po dveh komadih, bom še testiral. Ker se sam ne ukvarjam s polnjenjem, me zanima, če to ni mogoče posledica močnega polnjenja in velike hitrosti. A mogoče kdo polni OK za isti kaliber in kakšno recepturo uporablja.

  3. #373

    Privzeto

    Povej tistemu ki polni naj vzame N140, 45 grain.
    Kapica pospeši odpiranje. Polnjenje je pa na zgornji meji, če ni že preko. Mislim, da je hitrost krepko čez 900m/s.

  4. #374
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kako lahko napišeš, da poškodb na mesu ni, če pa vidimo, da je polovica reber samo še za psa?
    Komot, zakaj pa ne. Tole, kjer sem moral malo rebra obrezat je tako malo da ni omembe vredno za tako majhen plen. Eni več flama vržejo z izkoženjem stran, kot ga je bilo za psa tule.

  5. #375
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Uporabljam to kroglo, sem pa z njo uplenil pujsa lanščaka (28kg), strel točno za uho, izstrel tudi za ušesom, tako da o učinku v tistem primeru brezveze kaj debatirat. Pred 14 dnevi sem s to kroglo uplenil še srninega mladiča, streljal na 130m, mladič je strel dobro nakazal, odskočil manj kot 10m, obstal in prišel nazaj na nastrel, tam obstal še cca 5sekund in se zgrudil. Krogla na vhodu ni zadela rebra, strel je bil skozi pjuča, ki so bila samo preluknjana, na izstrelu pa je zadela rebro, špliterja ni bilo nobenega. Krvna sled je bila sicer na tistih 10m obilna. Podobno se je občasno zgodilo tudi pri Losovih kroglah.
    Je pa moja polnitev kopirana od Lutz Möllerja, smodnik Norma n200, 43.1gr, dolžina naboja 73mm(tole deluje v Sakotu, večina pušk ima krajši nabojnik), v Rws tulcu so že znaki visokega pritiska, v Lapuinem še ne.Hitrost iz moje 51cm cevi neverjetnih 950m/s, iz 60cm pa 980m/s. Ni pa nujno ta polnitev varna tudi v drugih puškah!
    En tak soliden load ki preverjeno dobro grupira je z n140, 47gr, v tem primeru sem samo z spreminjanjem dolžine naboja prišel iz 5cm grupe na 15mm. Hitrost pa je cca 880m/s.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSC_3757.jpg‎  

  6. #376

    Privzeto

    Tole mi je pa nenavadno, da mladič po takšnem zadetku z kroglo takšne hitrosti ni padel v ognju?

  7. #377

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Tole mi je pa nenavadno, da mladič po takšnem zadetku z kroglo takšne hitrosti ni padel v ognju?
    Tako hitro ga preluknja, da še ve ne, da je umrl.
    Ni nič čudnega, če se krogla ne odpre ali razleti, saj ga samo prebode. Pri tako mali masi plena in tako visoki hitrosti krogle nič nenavadnega. Se mi je dogajalo tudi že pri "svinčenih" mehkih kroglah, ko je šla mimo reber tako notri kot ven.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #378

    Privzeto

    Pozdravljeni kar se tišče krogle dela v nulo ma veliko prebojnost večina pada divjad v 15 m kljub temu da je vznemirjena. Nisem pa vse komade odkupil da bi videl kake so bile podpludbe pri ostalih. Sem pa že slišal od drugih da imajo iste probleme.

    Od dveh komadov ki sem jih odr, je eden imel nič podpludb strel je bil pa žal zaradi moje napake v mehko. Komad je naredo dva koraka z nastrela in tam počakal, kar se mi še ni zgodilo. Drugi komad je bil pa že vznemirjen, ker me je opazil, zato je odskočo v gozd in tam počakal. Strel je bil 3cm za plečeti in 4 cm pod hrptenico, skozi obe rebri. Sama strelna rana je bila minimalna podpludbe pa take da so bile rebre za psa medobema plečetoma pa je bilo vse krvavo pa se plečet krogla ni dotaknila.

    Mi zna gdo svetovati do koliko lahko zmanšam polnitev v kalibru 308, da bo še varno. Oziroma na kak način naj zmanšam hitrost. Sedaj uporabljam N140; 42,7 greina oziroma 2,75g smodnika krogla ima 8,1g. predpisana polnitev je od 44 greinov naprej. Napolnjene sem imel na 2,9 g pa je bil že velik raztros v radijo 5cm. Zdaj nese v krog 3cm mam tudi dve tehnici rcbs 505 in digitalno obe kažeta isto. Puška je sestavljen mauser sistem kragujevac in bohler nova cev dolžine 60 cm. Bi moral zamenjat smodnik?
    Za pametne nasvete že zdaj hvala.

  9. #379

    Privzeto

    Citat krduš je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni kar se tišče krogle dela v nulo ma veliko prebojnost večina pada divjad v 15 m kljub temu da je vznemirjena. Nisem pa vse komade odkupil da bi videl kake so bile podpludbe pri ostalih. Sem pa že slišal od drugih da imajo iste probleme.

    Od dveh komadov ki sem jih odr, je eden imel nič podpludb strel je bil pa žal zaradi moje napake v mehko. Komad je naredo dva koraka z nastrela in tam počakal, kar se mi še ni zgodilo. Drugi komad je bil pa že vznemirjen, ker me je opazil, zato je odskočo v gozd in tam počakal. Strel je bil 3cm za plečeti in 4 cm pod hrptenico, skozi obe rebri. Sama strelna rana je bila minimalna podpludbe pa take da so bile rebre za psa medobema plečetoma pa je bilo vse krvavo pa se plečet krogla ni dotaknila.

    Mi zna gdo svetovati do koliko lahko zmanšam polnitev v kalibru 308, da bo še varno. Oziroma na kak način naj zmanšam hitrost. Sedaj uporabljam N140; 42,7 greina oziroma 2,75g smodnika krogla ima 8,1g. predpisana polnitev je od 44 greinov naprej. Napolnjene sem imel na 2,9 g pa je bil že velik raztros v radijo 5cm. Zdaj nese v krog 3cm mam tudi dve tehnici rcbs 505 in digitalno obe kažeta isto. Puška je sestavljen mauser sistem kragujevac in bohler nova cev dolžine 60 cm. Bi moral zamenjat smodnik?
    Za pametne nasvete že zdaj hvala.
    Če se boš hotel znebit podpludb in morebitnega odpada okoli rane (probi kaj ustrelit v pleče :) ) boš moral vzet težjo monolitno kroglo, ki se ne razleti(in ni premehka) in je podobne cene (recimo Barnes, v tem primeru brez špičke), ker je tako nizka teža hitro prehitra in rezultate že poznaš..
    Glede raztrosa je pa tako: vsaka krogla ne paše vsaki cevi, probaj najdit z N140 optimalni raztros, sam pomoje ga boš z manjšanjem hitrostmi samo povečal. Lahko bi probal s hitreje gorečim smodnikom N130 ali N133 (ker je krogla relativno lahka).
    Last edited by mahrenberg; 15. October 2015 at 04:35.

  10. #380

    Privzeto

    @krduš:

    Pozabo sem še napisat, da bi blo fajn malo več kosov uplent, da bi imel več rezultatov. Pa malo se moraš tudi odločit, kaj ti je pri prioriteta oz. kake imaš želje glede učinka, cene, ipd.

    Jaz sm trenutno v fazi testiranja Barnes TTSX v 8x57IS in še po 15 kosih nism čist prepričan a mi bo všeč :)

Stran 38 od 61 PrvaPrva ... 2834353637383940414248 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •