Stran 57 od 61 PrvaPrva ... 747535455565758596061 ZadnjiZadnji
Rezultati 561 do 570 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #561
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Municijo,ne kroglo!

  2. #562
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Če v Google iskalniku vtipkam "Strelivo Barnes", dobim med drugim tudi povezavo do spletne strani trgovca v Postojni in do artikla "Naboj BARNES 7x64 VOR-TX 140gr TTSX-BT" za katerega potem na tej strani piše, da je razprodano. Ampak če boš poklical v to trgovino in vprašal, če imajo Barnes strelivo v kalibru, katerega iščeš, boš mogoče kaj več zvedel.
    Upam, da sem dovolj dolgovezno in zavito povedal, da ne bom obtožen, da delam komu neplačano reklamo

  3. #563

    Privzeto

    Dve leti nazaj sem klical in naročeval v Postojni in je blo čez dva meseca in pole čez dva meseca in pole čez dva meseca....Mogoče je sedaj kej drugače.

  4. #564
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Strelivo lahko naročiš tudi pri trgovcu v Grosupljem. Ima kratek čas dobave, ponavadi v treh dneh.

  5. #565

    Privzeto

    Ima kdo izkušnje s strelivom Sellier Bellot 7x65R Barnes XLC 10,4 g?

  6. #566

    Privzeto

    Prijatelj je preizkušal to strelivo v 30-06 in LOSa. Na koncu je bilo vse v prid zadnjega (grupa, poškodbe in padci). Pa še tista plava barva (moly) vleče vlago v cev po strelu (če verjamemo američanom).

  7. #567

    Privzeto

    Pozdravljeni;

    Ima kdo kaj izkušenj z kroglo OK+ v cal 7mm? (7x64 me najbolj zanima). Predvsem me zanima če ste z to kroglo uplenili kaj jelenjadi ali pa večjih divji prašičev (ostala divjad tako ali tako ni problem). Razmišljam da bi jo stestiral, vendar je res ultra lahka ( 6,9 gram ali 106 grain), zato me skrbi da na jelenjadi ne bi bilo dovolj učinka za hitro humano smrt.

  8. #568

    Privzeto

    Po pravilniku je za jelenjad in prašiče najmanj 8g monolitka. Seveda pade pri dobrem zadetku tudi z 110 grain kroglo. Ampak ni za tvegat. Že tako je (pre)večkrat treba iskati, ker so zadetki povsod.

  9. #569
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni;

    Ima kdo kaj izkušenj z kroglo OK+ v cal 7mm? (7x64 me najbolj zanima). Predvsem me zanima če ste z to kroglo uplenili kaj jelenjadi ali pa večjih divji prašičev (ostala divjad tako ali tako ni problem). Razmišljam da bi jo stestiral, vendar je res ultra lahka ( 6,9 gram ali 106 grain), zato me skrbi da na jelenjadi ne bi bilo dovolj učinka za hitro humano smrt.

    Sam uporabljam kroglo OK+, sicer 8.1g v kalibru 300 win. mag. In krogla dela več, kot odlično!!! S to puško lovim predvsem, prašiče in jelenjad. Vse pada v ognju. Krogla je zelo natančna, istopna rana, premera 5 cm.
    Lp in dober pogled!

  10. #570
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    7 gramska kroglica v kalibru 7x64 gotovo ne bo dovolj za jelenjad in pujse. Ne moreš primerjat tvojega 300winmag, ki ti požene kroglo preko 1100m/s s 7x64 ki bo pa to 7 gramsko pognal pod 1000m/s. Potem pa pride še kakšen slabši zadetek in potem so vsi brihtni kako monolitke ne delujejo.
    Mogoče pa bi bilo lepo da smo lovci vsaj malo odgovorni do divjadi.

    Verjamem da je Alojz že marsikaj videl in ni brezveze tako svetoval, čeprav je kolikor sem razumel pristaš lažjih krogel, vendar ima vse svoje meje.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

Stran 57 od 61 PrvaPrva ... 747535455565758596061 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •