Stran 59 od 61 PrvaPrva ... 94955565758596061 ZadnjiZadnji
Rezultati 581 do 590 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #581
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Obakrat zadetek "v votlo", t.j. predel med pljuči in hrbtenico, kjer ni vitalnega organa. V takem primeru tudi krogla SPCE ne poškoduje dovolj in srnjak bi se mučil še nekaj dni, če ga ne bi krvosledci našli in umirili. Če bi bil zadet 2cm višje (hrbtenica), bi padel v ognju. Pri zadetku 2-3 cm nižje (pljuča) pa bi se umiril v nekaj minutah. Tako pa...čestitke krvosledcem in vodniku za uspešno opravljeno nalogo
    Last edited by Robert91922; 11. June 2018 at 14:03.

  2. #582
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Obakrat zadet v hrbtenico

  3. #583

    Privzeto

    Pod hrbtenico. Če bi bila hrbtenica bi bila vse tole lovska latinščina. Pljuča pa cela.

  4. #584

    Privzeto Super poucno

    Prebiram temo od zacetka do konca, poziram informacije, res vse pohvale tovarisiji za nesebicno deljenje izkusenj. Sam sem se tudi navdusil nad monolitkami, malce zaradi ozavescenosti, malce zaradi sledenja trendom. Tudi sam imam z bakrenimi kroglami TTSX dobre izkusnje in sicer v kalibrih 222 (50gr) SAKO in 308 (165gr) BARNES. Srnjad praviloma streljam s 308, na ''normalne'' razdalje, tu pa tam za sebe za v lonec ustrelim kica z 222. Pri 222 manjsa srnjad skoraj praviloma pada v ognju medtem ko je pri vecji srnjadi s 308 zadeva mesana, nekako 30-70 v korist begu po nastrelu, ostalo padec v ognju. Nobena zival pa ni sla dlje od 50m, z dobro krvno ''spuro''. Za tisto kar sem odkupil lahko recem da so bile poskodbe minimalne. Tudi sam sem imel pomislek da bo 165gr monolitka za srnjad pretezka, saj verjetno tudi je, mi pa fantastico grupira, z lazjimi sem imel tezave. Kar je zanimivo da pri solskem strelu za plece, cez rebra, zival strela sploh ne nakaze, ali pade kot pokosena ali pa v panicen sprint, ni ga pravila. Zgoraj navedeno, stestirano pribljizno na 20-25 kosih, v vecih sezonah da ne bo pomote. Kot zanimivost katera se mi je zgodila, strel mi je pri srni usel malce daleecc nazaj za plecko, skoraj cisto ob preponi, na moje zacudenje pri trebljenju brez vsebine vampa, ocitno 165gr monolitka glavnino energije odnese s sabo, temu primerno verjetno tudi manjsi sok.

    Pujsek lanscak ustreljen s preze na 50m, cista desetka, 308ttsx, 165gr, sel se 100m, dobra krvna sled in kosi pljuc.

    Ne me takoj naskocit da streljam pretezke monolitke, samo navajam svoje izkusnje in opazanja.

  5. #585

    Privzeto

    Meni se na divjadi obnese LOS bolje, kadar streljam s tršo in težjo različico te krogle. S pobegi pa je podobno kot pri tebi. Razen lisice steče še mladič srnjadi, kaj šele ostalo. Ne vem, če se mi je zgodilo 2 krat, da je padel kos takoj na tla, če je bil ustreljen po šolsko za plečko. Pa ni razlog v tem, da bi uplenil le dvakrat do sedaj.

  6. #586

    Privzeto Norma Ecostrike

    Pozdravljena tovarišija,

    ima mogoce kdo od vas izkušnje z "relativno" novimi kroglami Norma Ecostrike, serijska polnitev v kalibru 308, 150 grain. Terminalna balistika po mojih izkusnjah, na petih kosih vecje divjadi, ustrezna, vendar s kar konkretnimi poskodbami, hematomi,...???

  7. #587

    Privzeto Ecostrike

    Za srnjad absolutno pretrda, pes se ni pritoževal, je imel kaj za delat, hude podpludbe, je pa izredno natančna.

  8. #588

    Privzeto

    Citat Andy99 je objavil: Pokaži objave
    Za srnjad absolutno pretrda, pes se ni pritoževal, je imel kaj za delat, hude podpludbe, je pa izredno natančna.
    Sam še nikoli nisem vzel srnjadi za meso, pa me res zanima, kakšne so kaj podplutbe po izkoženju?
    Sedaj dve leti uporabljam FOX krogle, ker mi je pač všeč krogla brez svinca pa majhne luknje na uplenjeni divjadi. Kako pa je realno s podpludbami v podkožju? Eno sem oddal kolegu, ki je rekel, da je bila podkožna krvavitev obsežna; zadeto pa ravno skozi rebra, luknja čez obe pljučni krili.
    Do sedaj sem mislil, da je mehka krogla pač učinkovita, a da dela večje podplutbe; pa je res tako? Ali je samo luknja večja, ni pa podkožnih krvavitev?
    Hvala za konkretne izkušnje.

  9. #589

    Privzeto

    Precej divjadi sem izkožil. Če še malo zbeži se kri razlije in je kar grdo. Krogla skoraj ni pomembna. Koničaste krogle povzročijo udarni val, ki se širi stran od krogle (obsežna podpludba). Če bi bila krogla spredaj ravna pa se širi naprej (ozek kanal). Najboljši približek temu je LOS 155H, ki ima spredaj veliko ploskev. Zato jih tudi sam največ uporabljam. Krogle, ki ne povzroča podpludb pa ni. Velik kaliber in počasna krogla je približek temu. Še vedno je pa pomembno mesto zadetka.

  10. #590
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tole me je kar presenetilo, da pri Ecostrike navajate velike podplutbe. Kot gledam podatke ima v 308 izhodno hitrost 860 m/s. To ni zelo veliko. Naj za primer povem, da uporabljam zelo podobno, prav tako monolitno in bakreno kroglo Barnes TTSX, sicer 130gr težko, hitrost pa je podobna, 870m/s. Krogli se zelo podobno odpirata, zato bi pričakoval tudi podoben učinek. Pa za mojo varianto o velikih podplutbah res ne morem govorit, nasprotno, prav majhne so (če primerjamo pri srnjadi) In ja, divjad rada še malo odskoči.
    Po drugi strani pa imam s FOX kroglo 130gr pa drugačne izkušnje (V0= 940m/s). Tam mi je padalo vse na mestu, podplutbe pa, vsaj zame, prevelike.
    Da pa so pri krogli, ki ne podira na mestu po drugi strani še podplutbe prehude, je pa kar nekoliko čudno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 59 od 61 PrvaPrva ... 94955565758596061 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •