Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: Primeren pes

  1. #21

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Sraka
    Povej kakšne dure to na fotografiji razteguješ? Sam občasno raztegnem Be-Es- As!!

  2. #22
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Vse, na sliki pa so CFB. Mam pa še super lovsko harmoniko v Be, Es, As, ki na zadnjih pogonih laufa ko nora. Morma enkat probat

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če želi psa na zalazu ob nogi, mu priporočam krvosledca. Ni bolj primerne pasme.
    Sraka, če pes ni za jago, ga takoj podarim. A naj se mi mota okoli nog 15 let.

  4. #24

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Če želi psa na zalazu ob nogi, mu priporočam krvosledca. Ni bolj primerne pasme.
    Sraka, če pes ni za jago, ga takoj podarim. A naj se mi mota okoli nog 15 let.
    Z temle si me presenetil. Nimam izkušenj z psi, ki niso za jago. Sploh si ne znam predstavljati, da terier, prepeličar, jazbečar.... niso za jago.
    Jaz takoj ko hodijo vodim pse v gozd. Ga morajo poznati. Pa toliko zanimivih vonjav je tam. Pa kakšno divjad skrijem, da jo najdejo (za ptičarje prepelico) ali kaj drugega.
    Če pa je mlad pes eno leto v boksu se pa vsakega grma boji. Nosa ne zna uporabljati. Da o lovskem nagonu, ki smo ga zatrli sploh ne govorimo.

  5. #25

    Privzeto

    Tudi sam sem to preizkusil, kar je rekel alojz, da takoj s psom v hosto saj tako dobi tudi kondicijo. Moj pes je že pri 4ih mesecih brez problema šel z menoj v gore na višini 2400m (seveda sama hoja brez plezanja) hoje je bilo 8 ur vsega skupaj in ni bilo nobenega problema. Če pa je pes vedno doma nima kondicije, kar se lepo vidi na brakadah ko nekateri psi še komaj capljajo za vodniki po 1, 5 ure gonje, v bistvu bolj sprehoda saj so bolj kot ne tiho, če bi gonili bi popadali dol.
    Moj pes je začel goniti kmalu po 4ih mesecih in sedaj ko greva sama malo naokoli goni tudi po pol ure pride do mene, in spet goni ko le najde kaj, pa je star šele pol leta.
    Lovski pes je za v hosto in ga terat, takšen pes je najsrečnejši, vsaj tako se mi zdi!

  6. #26

    Privzeto

    Je pa res, da tudi na PNZ ali preizkusu po sledi vidimo pse, ki pojma nimajo zakaj so tam. Ko pa pogledaš vodnika je pa vse jasno. Tudi on nima pojma.

  7. #27

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Lovski pes je za terat, takšen pes je najsrečnejši, vsaj tako se mi zdi!
    Sploh ga ni treba terat. Ti mu samo omogoči to za kar obstaja.

  8. #28

    Privzeto

    No ja, sosedje so me tako okarali ker sem kar dosti z njim na terenu. Še posebej pa se jim smili ker ni tako "idealne teže" kot ostali mešančki po vasi.

  9. #29

    Privzeto

    Tomislav. Tudi resasti jazbečar je zelo primeren za prvega psa, karakter ima podoben terierju, samo da je malo bolj počasen in nezaupljiv, ne potrebuje pa toliko gibanja kot terier. V malo višjem snegu ali visoki travi pa je zaradi kratkih nog, neuporaben, takrat pa ga daš v ruzak, pa z njim lahko nemoteno loviš.
    Ker sem vzreditelj resastih jazbečarjev, upam, da mi ne bo kdo očital reklamiranja meni najljubše pasme.

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z temle si me presenetil. Nimam izkušenj z psi, ki niso za jago. Sploh si ne znam predstavljati, da terier, prepeličar, jazbečar.... niso za jago.
    Jaz takoj ko hodijo vodim pse v gozd. Ga morajo poznati. Pa toliko zanimivih vonjav je tam. Pa kakšno divjad skrijem, da jo najdejo (za ptičarje prepelico) ali kaj drugega.
    Če pa je mlad pes eno leto v boksu se pa vsakega grma boji. Nosa ne zna uporabljati. Da o lovskem nagonu, ki smo ga zatrli sploh ne govorimo.
    Imel si srečo. Jaz sem že imel "tihe" pse pa pse, ki zalajao vsakih 100 m. Pa ne zdaj reči, da bi ti vse rešil.
    Kar se pa tiče jazbečarja lahko rečem, da znajo biti zelo vztrajni goniči in se počasi vračajo ali pa ne, lahko ti kam pade pa ga moraš iskat. Odvisno kje loviš...

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •