Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: "Flyerji"

  1. #1

    Privzeto "Flyerji"

    Pri puški Anschutz .222 rem že nekaj časa opažam, da kakšen strel enostavno odleti. Puško je pregledal puškar, pravi da je cev brezhibna, nameščen je daljnogled Vortex 4-12x40.

    Danes sem streljal z S&B match.daljava 120m, naslon na vrečah peska. Prosim za komentarje....moja napaka? Dvomim.
    Last edited by teohafy; 19. October 2013 at 13:05.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zelo delikaten kaliber. Najdi pravo municijo .

  3. #3

    Privzeto

    Težko je določit vzrok. Vem pa, da so bila takšna odstopanja stalnica pri Howi 308. Potem je bil nerejen bedding in tega ni bilo več.
    Preveri vijake, ki povezujejo mehanizem in kopito. Odsun je tu minimalen pa vseeno.
    Last edited by alojz1; 19. October 2013 at 13:16.

  4. #4

    Privzeto

    Vijaki so dobro zategnjeni, cev ima dovolj zračnosti do kopita. Zgodilo se mi je že celo, da sem s to puško 2x povsem zgrešil mladiča merjenega za plečko iz dobrega naslona, na odprtem, brez vejic ali trave. Imam že prek 100 uplenjenih kosov divjadi, pa z drugimi puškami še nikoli zgrešil. Počasi izgubljem zaupanje v to puško. Kaj je že to bedding? :)

  5. #5

    Privzeto

    A, lahko zaupaš če sam polniš naboje.Lahko je tukaj napaka. Cela tarča je sumljiva za ta kaliber.

  6. #6

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Cela tarča je sumljiva za ta kaliber.
    Mislim, da je še hkrati daljnogled prestavljal.
    Dokler ne bo kakšen drug streljal je škoda ugibati kaj bi to bilo. Mladiča falit je tudi z flyerjem nemogoče.

  7. #7

    Privzeto

    MOje mnenje: kriva je municija! Ziher!

  8. #8
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    to se včasih zgodi tudi meni a sumim, da gre pri tem za takoimenovani operator error :).

    Sem pa opazil, da se mi prednji del kopita uvija. Cevi se zaenkrat še ne tika.

  9. #9

    Privzeto

    Naboji so serijska S&B match.Streljal sem tudi z RWS jagdmatch pa isto. Prva dva strela sem prestavljal daljnogled. Od tretjega strela, dalje pa več ne. Puška ima sicer že skoraj 45 let, ampak je bila do mojega nakupa večinoma v omari, ohranjena, praktično kot nova. "operator faktor"; Kaj pa vem z drugimi puškami se mi to ne dogaja. Je pa vedno strel, ki odleti visok.

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Če je cev na oko v dobrem stanju in je tudi drugi odličen strelec s to puško imel enak raztros, pol boš moral do puškarja da ustje in ležišče obdela...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •