Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Szkita 2013

Privzeto

Bravo Kurare in Jago!
    Nedvomno je bilo lepo in zanimivo.

A na fotkah imenovanih z Jago, je imel Jago delo ali je bil samo poleg?
    Verum justicia quod parilitas!

Privzeto

Citat Sr?en je objavil: Poka?i objave
    A na fotkah imenovanih z Jago, je imel Jago delo ali je bil samo poleg?
    Jago je imel prvo delo pri iskanju damje?je "ko?ute", ki jo je streljal Branko. Branko je na zalazu proti svoji pre?i na po?eti njivi presenetil damje?jo "ko?uto" ki je mirno le?ala na soncu. Ustrelil jo je z 30 m razdalje in za?udeno opazoval kako je "ko?uta" kljub odli?nemu zadetku zbe?ala kakih 100 m dale? in se izgubila v grmovju. Presentljivo je bilo tudi, da je pu??ica ni prestrelila temve? je je bilo v telesu le kakih 30 cm (to je sicer razumljivo ?e pomislimo na polo?aj ple?ne kosti in no?nih kosti divjadi v le?e?emu polo?aju)...
    Odlo?il sem se, da dam Jaga na dobro uro staro sled. Takoj je potegnil in kakor je zanj zna?ilno z veliko ihto hitel po sledi. Z njive sva pri?la v gosto trnje ter med grmovje. Jago je potegnil po ste?ini v dolino in mo?virnato travo. Tedaj je iz trave meter pred njim vstal merjasec in odsko?il. Jago je hotel za merjascem a sem ga zadr?al, za?el je "preskakovati" in spet slediti eni izmed ste?in. Tedaj je poklicni lovec Bence zagledal le?ati "ko?uto" kakih 15 m pod ste?ino a Jaga je zapeljalo naprej. Po?akal sem, da bi sam na?el pravo sled vendar je bilo preve? sledi zdrave divjadi in zato sem ga po?asi odvedel proti "ko?uti" kot da jo je sam na?el.
    "Ko?uta" ni bila ko?uta ampak jelen damjak "evnuh" z penisom a brez mod ter izra?enimi seski. Na glavi je imel komaj nakazano zasnovo rogovja pod ko?o. Star okoli 6 let. Mad?ari so bili zelo zadovoljni z odstrelom in nekoliko presene?eni nad tako redko "trofejo". Damjak je bil zadet skozi obe ple?eti in spodnji rob hrbtenice.

Pri "eksoti?no" ustreljeni ko?uti sem vzel Jaga na sled zgolj za vajo in za vsak slu?aj. Ko?uto sem namre? ustrelil podolgem skozi levo stegno, izhodna rana pa je bila visoko in spredaj skozi desno ple?e. Razdalja je bila 17 m in to?no sem vedel kaj po?nem. Ko?uta ni napravila niti 20 m razdalje bega. Bila pa je motivacija za Jaga.

Janez
    Last edited by kurare; 16. October 2013 at 16:31.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

?lan od
    Jul 2012
    Prispevki
    486

Privzeto

Lovski blagor

Privzeto

Odli?ni posnetki, Janez .

Lovski blagor

Lp Boris

p.s. Tale ma?ar, ki te je vozil, pa ni videt ravno izku?en ?ofer, da ste potrebovali ''John''-ovo pomo? ....

Kak?na je pu??ica, ki je preluknjala ko?uto, je v enem kosu... ima? kak?no sliko...

Privzeto

Lovska hvala!

Mad?ar je zelo izku?en ?ofer, tu nisem imel pripomb. Sva pa v 10 dneh 3x potrebovala pomo?. Globoko blato, star avto, slabe gume in malce prenizka vi?ina Nissana...
    Zagotovo sva prevozila 300 km po blatnih in strmih kolovozih kjer se je Bence izkazal "lmike" (avto) pa malce manj

Pu??ica je ostala v kompletu, samo "bleeder blades" konice Steelforce Phathead 100 grainov so bile zvite v ?piralo. Pomanjklivost la?je cevke je kompenziral "cut on contact" stil lovske konice. Ne bi bil noben problem za "mojega ?ivljenjskega panonskega" jelena iz Licsoka tudi na 60 m ne...

Approved by Istvan, the hungarian Chuck Norris
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

Privzeto

Dr?im pesti, da ''pre?ivi'' tvoj baranjski jelelen do naslednjega ruka....

Naj bo survivor med '' ostrostrelci turisti '' . Pri?paraj tisto pu??ico za njega...

Privzeto

Z obojestranskim soglasjem mene in Kurareja objavljam najino korespondenco okoli zgodbe tega lova:

?ivjo!

Hvala za lepe slikce lova na forumu.
    Lahko pri?akujem ?e zgodbico, da jo objavim na portalu?

LP

Re: Jaga in Jago
    ?ivjo Marijan,

Zgodbice ne bo ker za njo manjka veliki gim bika iz Licsoka. Imel sem epski lov na ogromnega panonskega jelena ki je z ko?utami izstopal 20 -15 minut pred temo. Lov me je tako potegnil, da bi se za tega jelena zakreditiral za kak?ne pol leta.

Lahko bi pisal o tem kako so me poklicni lovci (ki zaslu?ijo 300 eur na mesec!) vzeli za svojega ter mi omogo?ili da sem spal pri njih v hi?i ker sem na vsak na?in ?elel ustreliti mojega sanjskega jelena iz Licsoka ter podalj?al lov in so v "fancy" apartmaje pri?li novi premo?ni "lovci".
    Zdaj sem njihov "borat" - prijatelj in "vadasz" - lovec ter ne zgolj "klient".

Lahko bi pisal o bedi ble??e?ih "jet set" premo?nih lovskih turbo turistov, ki mislijo, da so kupili ves svet in ki nahitro ustrelijo vsak svojo trofejo, odkasirajo par 1000 eur in odidejo ?e preden bi zadihali mad?arski zrak.

Lahko bi pisal o dveh italijanskih tovarnarjih, ki sta imela vsak svojega Blaserja R8 z Swarovskim Zi6 in sta na vsakemu lovu zgre?ila 3-4 kose, ubila 1-2 ter kak?en kos ?e zastrelila, in ki sta se pohvalila z dermoplasti?nim preparatom srnjaka z gobastim rogovjem za 4000 eur.

Lahko bi pisal kako sem sedel za isto mizo blaten in neobrit z "lovci" -turisti v srajcah pastelnih barv, v brezhibnih hla?ah in semi? ?evljih z kravatami in volnenimi jopicami preko ramen in si to?il ?pricer z (njihovim!) butelj?nim francoskim vinom, da sem jim ja dal vedeti, da sem barbar.

Lahko bi pisal o tem, da grem ?e kak?nih 3x in se bom znal pogovarjati po mad?arsko... Sar (blato) se mi je dokon?no za?rlo v du?o.

Vendar bi to vse delovalo kot samohvala in poveli?evanje lastnega ega, zato raje ne bom. Samo odvzelo bi ?ar reporta?i kakr?na je.

LP

Janez

Re: Jaga in Jago
    ?ivjo!

Janez, s svojim odgovorom si me prav navdu?il. Pa ne veselo, ampak sem postal kar malo divji, ?leht in besen. Pa take pizdarije so o?itno povsod in ni, da bi bili tiho o tem.

Kaj pa ?e bi napisal malo bolj v obliki zgodbe, mogo?e celo pravljice in pod psevdonimom? Prestavil v kak?en drug kraj, drugo podro?je, de?elo z izmi?ljenim imenom? Mislim, da je potrebno tako "lovsko" obna?anje izpostaviti in obsoditi, saj se vedno bolj za?ira tudi v na?e lovstvo. Za povrhu pa folk ravno vas lokostrelce smatra za vzvi?ene in neke ekskluzivce, germanofilne blasera?e pa imajo za vzor.

LP

--------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.

Privzeto

Pod svobodnim soncem
    Bilo je super vendar kratko bo pa drugic malo dlje.

?lan od
    Nov 2009
    Prispevki
    1,223

Privzeto

Bravo! Skromnost, spo?tovanje pa ?e kaj je velika vrlina!

Sem ob?util to nedostopnost jet set lovskih turistov, ko sem prilo?nostno za par tolarjev delal v dr?avnem lovi??u... Med njimi pa so bile tudi izjeme... Se je bilo lepo pogovarjati z njimi... Prav vidi? kdo med njimi je pri?el s kak?nim namenom, kaj mu pomeni lov, kaj ljudje, komu presti? in baha?tvo...

Naslednji?, ko se bo? vrnil med te "vadasz" bo? ?e njihov ve?ji "borat". Podobno zgodbo do?ivljam na Mad?arskem dvakrat na leto med njihovimi ribi?i... Vsaki? znova je obisk pri njih nepozaben...

Kurare, dober pogled!!!

Pravila objavljanja

• Ti ne more? objavljati novih tem
  • Ti ne more? objaviti odgovora
  • Ti ne more? objavljati priponk
  • Ti ne more? urejati svojih objav
  •