Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 83

Tema: Tečaji, prireditve....

  1. #31

    Privzeto

    Lep pozdrav vsem, prvič pišem na ta forum.

    Ker je tema "tečaji", me zanima, če bo jeseni tudi kaj primernega zame in mojega labradorca. Takrat bo star dobrih 6 mesecev.
    V planu imam nekoč tudi PNZ, zato bi ga rada že od mladiča vzgajala v primerni smeri in ne zgolj v klasičnem KD.
    Trenutno pa obiskujeva Malo šolo, da osvojiva vsaj osnove pozornosti in bo primerno socializiran.

    Hvala v naprej...

  2. #32

    Privzeto

    Poglej zasebno sporočilo.
    Poslal sem ti naslov najbolj znane rejke labradorcev pri nas.
    Povedala ti bo vse kar moraš vedeti, saj je tudi kinološka sodnica.

  3. #33

    Privzeto

    Alojz1, hvala za sporočilo

    Jaz bi se sicer rada udeležila kakšnega tečaja, npr. VP1. Žal ga v moji bližini to jesen ne bo.
    Zdaj pa iščem alternativo oz. kje to še izvajajo ter koliko mora biti pes star, da lahko začneva s tečajem. Zasledila sem, da 7 mesecev, ne vem pa, če je povsod isti pogoj.
    Je možnost sodelovanja tudi pri ptičarjih? Večina nalog je namreč istih...in če bi bilo kakšno prosto mesto...:icon_:

  4. #34

    Privzeto

    Tečaj za ptičarje je konec avgusta in začetek septembra (poglej na spletno stran http://www.pticarji.si/).
    Ta tečaj je za labradorce prezahteven. Je pa v Beli krajini.
    Več ti bo povedala Breza ali pa jo vprašaj na ZS

  5. #35

    Privzeto

    Mislim pa, da se zahteva samo prinašanje iz vode in polja ter strelomirnost.
    To pa labradorec obvlada v par urah.

  6. #36

    Privzeto

    Ja, res je. To se zahteva za PNZ.

    Ampak, ker imam željo po šolanju psa...bi rada kaj v tem smislu, ne tisto klasično poslušnost.
    Zdaj pa ne vem, kje je kaj takšnega na voljo.
    In če bi morda kdaj tudi razstavljala, bi raje v razredu delovnih, za tja pa menda potrebuješ celo TP-R.

    Vsekakor se mi zdi dobro, da bi izkoristila genski potencial, mali ga dobro izraža. Mislim, da bi oba bolj uživala v takšnem tečaju.

    Sama pa ne vem, če bi ga znala vsega naučit in tudi dovolj dosledno.

  7. #37

    Privzeto

    Citat Inanna je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav vsem, prvič pišem na ta forum.

    Ker je tema "tečaji", me zanima, če bo jeseni tudi kaj primernega zame in mojega labradorca. Takrat bo star dobrih 6 mesecev.
    V planu imam nekoč tudi PNZ, zato bi ga rada že od mladiča vzgajala v primerni smeri in ne zgolj v klasičnem KD.
    Trenutno pa obiskujeva Malo šolo, da osvojiva vsaj osnove pozornosti in bo primerno socializiran.

    Hvala v naprej...
    kar pojdi k ptičarjem za lovski del šolanja (JZP). Jaz sem bila tam s terierjem in je bilo čist v redu.
    Pojavljajo se v teh tečajih tudi druge pasme (španjeli npr) in program ni prezahteven. Itak dela vsak samostojno.
    VP ji so pa dosti podobnio BBH jem. Naučiš samo še down , prinašanje in povadiš strelomirnost. Tudi za ta tečaj se lahko prikolpiš kakšnemu lovkemu LKD ju samo preveri prej sistem dela, ker niso vsi na tekočem
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #38

    Privzeto

    Hvala

    Kakšna je potem razlika JZP in VP1 npr.?

    Vem, da je delno podobno BBH, ampak me ravno ta del s prinašanjem prepriča. Ker BBH sploh ne bi šla delat. Mala šola mi je čisto ok, ampak nadaljevalni tečaji pa ne.

    Kako to misliš, da niso "na tekočem"? Na kaj naj bom torej pozorna? Prisile ne maram, če to misliš...

    Kam si ti hodila?
    Jaz moram še to gledat, da ni predaleč, ker drugače bo težko časovno izvedljivo (služba, vožnja...)

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Pozdravljena!

    Menim, da bi bilo dobro če pogledaš še tole:
    http://www.kinoloska-zveza.si/sl/obvestila/3

    Glede VP1, VP2 pa tule (imaš vse o tečaju in kako poteka):
    http://www.lkd-gorica.si/images/stor...niki/poslp.pdf

    Pa obilo veselja in lepih trenutkov želim !!!

  10. #40

    Privzeto

    Citat Inanna je objavil: Pokaži objave

    Kakšna je potem razlika JZP in VP1 npr.?
    VP so zgolj vaje poslušnosti. Na prvi stopnji (VP1) so vse najbolj osnovne vaje poslušnosti (poleg, stoj, sedi, prostor, strelomirnost in odpoklic), na drugi stopnji (VP2) pa je dodano še prinašanje in vaja dol ("down").

    Tečaj JZP je v bistvu priprava na jesensko preizkušnjo ptičarjev (največ časa posvetimo delu "po strelu"), kjer je poudarek na delu na polju in v vodi. Delamo prosto iskanje pernate divjadi, vlečke (dlakasta in pernata divjad) in vodno delo (iskanje in prinašanje rac). Na ta tečaj ne moreš brez ustreznega predhodnega znanja vaj poslušnosti, predvsem pa ne brez vaje prinašanja predmeta (ni dovolj, če pes prinaša žogico - aport na predmet mora biti popolnoma dodelan).

    Tečaji v Beli Krajini pa so namenjeni zgolj ptičarjem, saj gre za "delo pred strelom", torej utrjevanje stoje na divjad in mirnosti pred odletelo divjadjo. Tak način dela za druge pasme lovskih psov ni aktualen.

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •