Rezultati 1 do 1 od 1

Tema: Kakšna je usoda nekaterih pasjih mladičev!

  1. #1

    Privzeto Kakšna je usoda nekaterih pasjih mladičev!

    Odkar sem se moral ločiti od moje resate jazbečarke, redno spremljam oglase s ponudbo mladičev te pasme objavljene na spletni strani LOV in tudi v drugih medijih. Opažam, da ima vedno več vzrediteljev težave z oddajo svojih mladičev tudi še, ko po določenem času znižajo ceno. Ekonomska kriza je seveda naredila svoje in mnogi niti za nakup več ne premorejo dovolj denarja. Je pa to le prvi izdatek, ker prava denarna obremenitev vodnika-lastnika potem šele sledi.

    Vendar danes nimam namena odpirati teme o stroških lastništva ( prehrana ), vzgoje ter šolanja in zdravstvenega varstva psa. Vsak, ki je kdaj imel psa to zgodbo seveda zelo dobro pozna. Mene tokrat zanima predvsem kakšna je usoda teh neoddanih pasjih revšet, ki jih vzreditelji ne uspejo prodati in tako pokriti svojih stroškov? Kaj se s temi mladički potem dogaja in kje ter v kakšnih rokah potem pristanejo?

    Vzreditelji se v takem primeru zagotovo znajdejo v zelo neprijetni situaciji, ker stroški so nastali, mladiček je tu, živ, zdrav in nadvse prikupen in zanj ni mogoče pravočasno najti primernega lastnika. Tu je potem še dodatna čisto intimna ter zasebna težava vzreditelja s vsaj povprečno razvito čustveno inteligenco, in takšnih je večina, da vsakomur, ki se na vratih pojavi mladiča skoraj ni mogoče dati v roke. Dovolj dolgo sem se ukvarjal z lovsko kinologijo, da sem spoznal, da vsakemu te ljubke kepice le ni mogoče predati ali jo potem vzreditelj zaradi nuje na kocu le odda in ima potem kar precej časa težave sam s sabo ter svojo vestjo.

    Spomnim se časov, ko sem imel prvo psičko in so mi mnogi že v naprej ponujali celotne kupnine, da naj si zagotovim vzrejno dovoljenje ter jo parim in jim zagotovim mladiča. Mnogim od teh "interesentov"" ne bi v roke dal niti plišastega psička, kaj šele, da bi jim izročil malo živo in srčkano kepico in pri tem ne bi bil prepričan, da ji bo pri tem lastniku življenje teklo vsaj tako lepo kot pri meni, če že ne še lepše.

    Da ima nekdo denar in plača kupnino seveda ni prav nobeno zagotovilo, da bo življenje tega psička potem sorazmerno primerno denarnim zmožnostim njegovega lastnika. Kakšna je torej usoda neoddanih ( neprodanih ) pasjih mladičkov? Pričakoval sem, da bodo vzreditelji v teh primerih, ko jim mladički ostajajo, ob znižanju cene morebiti ponudili vsaj še možnost plačila na obroke ali kaj podobnega. Vendar tega v oglasih ni zaslediti.

    Ne trdim, da imam prav, vendar menim, da bi se prenekateri bodoči in predvsem primeren interesent, odločil za mladiča, če bi se mu ponudila ugodnejša finančna možnost nabave. Tudi vzreditelji bi tako za takšne mladiče lažje našli interesente in ob tem še dobili povrnjene stroške.

    Lep ozdrav vsem vzrediteljem in lovskim kinologom!
    Last edited by Sraka; 27. September 2013 at 10:17.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •