Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Heym

  1. #21
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Ustreliš, pa si tiho, kdo pa ve
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Cak, poišči pravi naboj za 6,5x57R pa nam poročaj.

  3. #23

    Privzeto

    Najmanjša dovoljena energija za določeno divjad je bolj naša pogruntavščina. V državah z starejšo lovsko tradicijo je bolj pomemben natančen strel z pravo izbiro krogle. Ali je 100J več ali manj jim ni pomembno. Pri nas pa je ravno obratno. Pomembna je energija, drugače bodo sankcije. In, če je energija lahko uporabimo tudi neprimerno kroglo ali pa zadanemo v okončino pa je v redu. Se zgodi. Vse v okviru zakona.
    Veliko severnjakov uporablja 6,5 kaliber tudi za odstrel jelenjadi in losov.
    Večinoma lovijo za preživetje (uplenjena divjad je njihova last). Zato si zastrelitev ne morejo privoščiti. To si lahko le mi, ki lovimo za šport.
    Lažja krogla, manj odsuna, boljši zadetek v vitalni del. Bognedaj glavo.
    Mi pa čim težja krogla, čim več energije + malo rezerve, ker lahko zadanemo kamorkoli, le v glavo ni etično.
    Vse to pripelje do naslednjega. Krogle za 6,5 so lahko tudi 160 grain (preko 10g). Ampak tovarne te krogle redko polnijo. Samo za slovece se ne splača, drugi pa jih nočejo.
    Lahko pa napolnimo doma. Če vzamemo neko srednjo polnitev požene to kroglo z 800m/s. Drži?
    In če ima ta krogla to hitrost ima na ustju 3200J. Na 100m okrog 400Jmanj
    Ah kaj. Računajte sami. Drugače bom moral Mainu še to pojasnjevati.
    Last edited by alojz1; 22. September 2013 at 22:43.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    800m/s boš z 160gr kroglo v 6.5x57r dobil z zelo vročo, ne sredno polnitvijo.
    Če imaš možnost pognati 7x57r skozi kronograf, boš pa še nad tem kalibrom presenečen

  5. #25

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Že dalj časa se odločam za nakup take kombinirke, ki bi mi služila za lov na srnjad in lisic. Zanima me če ima jo kdo ima in kako se obnese.
    http://www.egun.de/market/item.php?id=4574430
    Lastim si jo v kalibru 7x57r /16.
    Stalna spremljevalka na jesenskih lovih in tudi sedaj na krvni sledi. Brez optike! Lahka, praktična, lepa. Kopito delano pomeri.
    Točnost krogelne cevi ni najboljša, zadetki se nekoliko premikajo, vendar z nastrelitvijo ni težav. To pripisujem sistemu zapiranja, a ostale prednosti odtehtajo, zato ostaja v arzenalu
    Za ta namen priporočam, na gamsa na dolgi strel pa ne bi šel z njo.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  6. #26

    Privzeto heym kombinirka

    Koliko bi lahko vprašal za kombinirko heym, edition 97, 243win/20mag, swarovski 6x42, nova zasučna montaža, lepo kopito....Click image for larger version. 

Name:	gsm rok 2015 343.jpg 
Views:	11 
Size:	94.2 KB 
ID:	15868Click image for larger version. 

Name:	gsm rok 2015 342.jpg 
Views:	21 
Size:	91.0 KB 
ID:	15869Click image for larger version. 

Name:	gsm rok 2015 345.jpg 
Views:	13 
Size:	92.4 KB 
ID:	15870

  7. #27

    Privzeto

    Verjetno te zanima cena puške. Težko vprašanje.
    Realna cena je krepko preko 3kâ??. Ampak... Naš trg je kar majhen oziroma malo je lovcev, ki iščejo točno takšno puške. V LD kjer nimajo črne divjadi je takšna puška cenjena. Ampak takih je malo. Zato se tovrstno orožje prodaja največkrat zelo poceni (glede na nabavno ceno).
    Vsekakor napiši več. Mogoče sem narobe razumel tvoj post.
    Last edited by alojz1; 8. January 2016 at 21:00.

  8. #28

    Privzeto

    Alojz hvala. Ja zanima me kakšno ceno lahko postavim. Koliko je to več

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •