Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #61

    Privzeto

    Citat LovecBlaž je objavil: Pokaži objave
    Tako je, model Ranchland je že v kompletu z optiko. drugače je v igri še tikka t3, uglavnem iščem nekaj takega, cenovno ugodno, lahka puška, predvsem se mi gre za natančnost, za daljše strele, zanimivo bi bilo pogledati tudi kateri drugi model od Howe v stainless izvedbi
    To ne gre skupaj. Poceni, lahka, za daljše strele in kratka.
    Kompromis bo potreben Kaj najlaže pogrešaš?
    Predlagam debelo cev 20". Rešil si natančnost in dolžino. Cena in teža sta pa večja.

  2. #62

    Privzeto

    Stainles cevi so malenkost manj natancne kot obicajne.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi jaz sem izbiral med Howo in T3. Ugotovil sem, da s ceno prideš približno na isto, če upoštevaš še možnosti, ki jih obe puški nudita glede montaž. Je pa pri Howi res veliko možnosti glede izbire cevi in kopit. http://www.howa1500.de/konfigurator.php
    Glede natančnosti, kolikor sem preveril predvsem ameriške forume, so zelo dobre, s tem, da ponavadi original malo pofrizirajo (bedding in podobno).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #64

    Privzeto

    kateri strokovnjak ti je pa to rekel, da so stainless manj natančne?
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #65

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    kateri strokovnjak ti je pa to rekel, da so stainless manj natančne?
    Ponavadi to reče tisti, ki jo nima.
    Sam imam črno cev. Je pa svetla za dež in lenobo pri čiščenju odlična.
    Glede natančnosti je pa tako. Po 10k strelov je razlika. Ampak, če črne ne čistimo bo prej trosila.

  6. #66

    Privzeto

    Jaz imam stainless in črno pa ni nobene razlike, 10k strelov ne bom pa ne z eno ne z drugi niti z vsemi skupaj postrelil. Čistim pa obe po vsakem strelu.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #67

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam stainless in črno pa ni nobene razlike, 10k strelov ne bom pa ne z eno ne z drugi niti z vsemi skupaj postrelil. Čistim pa obe po vsakem strelu.
    Število strelov je najmanjši problem. Vse drugo je bolj pomembno pa včasih nočemo slišati. Kar sem videl iztrošenih cevi so bile vse zaradi odsotnosti čiščenja. Zato pa so naredili rostfrei za take. Ampak vidim, da nekateri tudi te vestno čistite. Brez slabe vesti jo očisti enkrat letno. Kot jaz revolver. Črna puška je pa druga stvar. Pri tej že par dni po slabem vremenu brez čiščenja naredi katastrofo.

  8. #68

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem kako kupite puške, potem pa morate na pogonu ko prletijo prašiči še z zaklepom čarat...
    Ne najdem teme, pa bom kar tu opisal in vprašal. Prav v trenutku, ko so na pogonu prileteli prašiči na nekaj metrov - sem na novo spoznal neko zanimivo lastnost moje bokarice. Namreč, če ji sprostiš varovalko, ko je naprožena - se sproži!
    Za pogone uprabljam staro bokarico, ki ji je predhodni lastnik dodatno napravil še naprožilo.
    Zanima me, če gre za napako izdelave naprožila ali je to normalna lastnost predelanih sprožilcev teh bokaric?
    Kasneje sem še večkrat ponovil (s praznimi cevmi!) postopek in je tako, kot sem opisal. Zadeva je precej nerodna, ker je za naprožitev potreben precej rahel in kratek gib oz. pritisk, dodatno pa je še varovalka bokarice na takem mestu (pred sprožilcem), da se ob hitrem odkočenju lahko zgodi, da najprej naprožiš puško in ob nadaljevanju giba še odkočiš - pri tem pa že poči. Kar se mi je očitno tudi zgodilo na konkretnem pogonu. Na žalost (in na srečo pravzaprav) je šla krogla v tla in v prazno.
    Se zahvaljujem predvsem vsem tistim, ki imate s sprožilci/puškarstvom ali pa češkimi bokaricami kakšne izkušnje. Bom že kar vnaprej prosil, da razne primerjave in mnenja o ne/kvaliteti čeških bokaric prihranite za kak šank.
    Če drugega ne, sem ta primer opisal zato, da bo morda kakšen jager manj podobne izkušnje pridobival na lovu. Podobnega primera namreč še nisem našel nikjer opisanega.
    Sam pa bom seveda za naprej pred vsakim odkočenjem najprej pritisnil ijn preveril sprožilec in nato sprostil varovalko.

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz sem imel pri čehinji podobne težave z naprožilm, če sem trdoto proženja nastavil preveč na lahko(tisti majhen vijak pri sprožilcu).
    Moj nasvet v tem kontekstu je še, da na pogonu pred strelom na bežečo divjad naprožilo pusti pri miru. Streljaj z neneproženo. Vsaj jaz sem prišel do takega zaključka po raznih prigodah, ne samo mojih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #70
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Skoraj ne morem verjeti, da so prodajali tako nevarno orožje. Tudi jaz sem enkrat sprožil šibre z očetovo čehinjo in je šla tudi krogla. Ni je več doma, bolje.

Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •