Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #21

    Privzeto

    Citat šwja je objavil: Pokaži objave
    edino kalibr mi ne ustreza pri tej pa tudi kakšen € bi rad zbil
    Kaliber je že v redu le cena...+stroški dostave. Jaz bi kar pri nas kupil.
    Kakšen kaliber pa sploh želiš?

  2. #22
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    PRIMORC
    Prispevki
    20

    Privzeto

    Sedaj imam 7x64 in sem kar zadovoljen, se pravi nekaj podobnega

  3. #23

    Privzeto

    Nekaj podobnega je pa 270.
    Če misliš prvo obdržati je pa 6,5x55 že bolj primeren. Isto ali skoraj isto nima smisla.
    Last edited by alojz1; 12. October 2013 at 15:38.

  4. #24
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    PRIMORC
    Prispevki
    20

    Privzeto

    Ne staro bom prodal samo je vredna le 200€, tako da ne bosta 2 isti, kakšen pa je kaliber 6,5x55 kolikor so mi svetovali so mi ga odsvetovali za našo lovišče

  5. #25
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat šwja je objavil: Pokaži objave
    Ne staro bom prodal samo je vredna le 200€, tako da ne bosta 2 isti, kakšen pa je kaliber 6,5x55 kolikor so mi svetovali so mi ga odsvetovali za našo lovišče
    Jaz sem zdej zadnji mesec skoraj diplomiral iz tega kalibra... Po zahtevah zakonodaje dosega standard za odstrel vse divjadi v slo razen MEDVEDA(7mm).

    Osebno bi ti svetoval tako, če večinoma loviš jelenjad in prašiče po možnosti na krmišču oz na pogonih, pol raje vzami kak večji kaliber 7,62 ali več(teža krogle) Osebno bi izbral 9,3x62, če so razdalje do max 150m. Podpludb ne bo, pa če boš zadel dobro bo praviloma divjad obležala na mestu.

    Če pa loviš srnjad manjše prašiče in izjemoma merjasca oz jelenjad bo 6,5x55 čisto zadosti.

    Drugač pa vse kar vzameš od 7x64, 308, 30-06, 8x57... Verjemi ne boš zgrešil le tapravo kroglo na pravo mesto in ne bo težav.

    200kg merjasca pa slab zadetek niti z 9,3 ne pokonča, 6,5x55 pa ga z zadetkom za ali v pleče definitivno pokonča.

  6. #26
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Diploma je blizu

  7. #27

    Privzeto

    jaz imam 308 in s tega kalibra več ne grem, velika izbira streliva in krogel ter orožja, majhne podplutbe. Prej sem imel 7x64 ampak se mi 308 bolj dopade, pa še precej manjši odsun puške je pri streljanju.

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Predlagam ti Sakota, vseeno 75, 85, sploh če ti je važna natančnost, naj bi Sako delal najbolj natančne tovarniške puške na svetu(..to sem prebral v nekem avstrijskem katalogu). Tudi če imate v lovišču dosti jelenjadi in prašičev, nebi izbral močnejšega kalibra od 308WIN, ki je itak univerzalen kaliber, sploh pa zelo natančen.
    Boš pa z dosti cenejšo Tikko tudi povsem zadovoljen.

  9. #29

    Privzeto

    8x57js je zakon

  10. #30

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Boš pa z dosti cenejšo Tikko tudi povsem zadovoljen.
    Za Sako še nisem bral slabe kritike. Tikka je pa njegova malo cenejša varianta. Zadnji zamerim le to, da niso skrajšali zaklepa za kratke naboje.

Stran 3 od 11 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •