Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #81

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem imel pri čehinji podobne težave z naprožilm, če sem trdoto proženja nastavil preveč na lahko(tisti majhen vijak pri sprožilcu).
    Moj nasvet v tem kontekstu je še, da na pogonu pred strelom na bežečo divjad naprožilo pusti pri miru. Streljaj z neneproženo. Vsaj jaz sem prišel do takega zaključka po raznih prigodah, ne samo mojih.
    Očitno noben ni natančno prebrak opisa moje težave. Ne gre sploh za sprožitev obeh cevi! Kot prvo, seveda si ne naprožam puške med pogonom. Se pa to lahko hitro nenamenoma zgodi zaradi mesta, kjer je varovalka pri češki bokarici.
    Problem je v tem, da kroglo oz. tisto cev, ki se naproži - sproži sprostitev varovalke in ne pritisk na sprožilec.
    Če ima kdo čehinjo z naprožilom doma, se priporočam za hiter preiskus. Se pravi; naprožitev sprožilca ob aktivirani varovalki in nato sprostitev varovalke.

    Kar se pa tiče proženja obeh cevi, ponavadi pri golobih, so moje ugotovitve take, da se to seveda dogaja seveda samo pri proženju zadnjega sprožilca, s katerim sicer zaporedoma prožiš obe cevi. Nekateri so sicer rekli, da dam premalo trdo puško v rame, sam pa bi rekel da gre bolj za to, kako krčevito (trdo) stiskaš ta zadnji prožilec in ga ne popustiš ustrezno pred drugim strelom. Ti dvojni streli so se mi ponavadi dogajali samo ob visokem adrenalinu, na fazanih al pa na kakšnih tekmah, na mirnih treningih pa nikoli, tako da nekaj bo na tem...

  2. #82

    Privzeto

    ravnohrib; sedajle sem probal puško in stvar je sledeča:
    -napete igle(polna puška),napneš naprožilo in sprostiš varovalko lahko tudi sunkoma se ne zgodi nič,ko pa ponovno puško zavaruješ(zakočiš) it pa sproži naprožilo,igle pa ne,tako da ob strelu ponovno napneš samo naprožilo in odkočiš.
    Torej mislim,da imaš problem v prožilnem mehanizmu.

    lp
    Last edited by JAKAJEŽ; 1. January 2014 at 17:55.

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem tudi imel stari tip češke bokarce z kroglo zgoraj pa menjalne cevi 12/12. Puška je bila brez naprožila in ko sem šel prvič na glinaste golobe pa sem prožil z drugim petelinom se je sprožila tudi prva cev. Puškar mi je najprej pobrusil rob pri prvem petelinu,vendar če sem imel naboje z 36g,sta se mi še vedno prožili obe, potem pa mi je zamenjal komplet sprožilni mehanizem in je bilo OK.
    Alojz, upam, da si prebral ta post!

  4. #84

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Alojz, upam, da si prebral ta post!
    Pri najbolj pogosti puški pri nas je možna tudi kakšna okvara. To ne sme biti izgovor za nepoznavanje zadev in nepravilno rokovanje. Če ne veš ali je tvoja puška naprožena (kot si napisal) je narobe. Ravnohrib pa piše o drugi napaki, ki je posledica nerodno nameščene varovalke.
    Puško naprožimo, potem pa ne streljamo. Pri zavarovani puški sprožimo le naprožilo. Tako mora biti. Vse drugo je napaka. Šiber pri naproženi puški ne smemo streljati.

  5. #85
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto naprožilo

    Pri originalnem naprožilu pri ZH-ju se pri naproženi puški ne more streljati šiber.Če želiš streljati z šibrami, moraš naprožilo sprostiti.
    Vsaj pri moji je tako.
    LP

  6. #86
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem tudi imel stari tip češke bokarce z kroglo zgoraj pa menjalne cevi 12/12. Puška je bila brez naprožila in ko sem šel prvič na glinaste golobe pa sem prožil z drugim petelinom se je sprožila tudi prva cev.
    Take težave je imel kolega z novo Sabatti šibrenico. Jo je kar prodal.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #87

    Privzeto

    Citat krogla1 je objavil: Pokaži objave
    Pri originalnem naprožilu pri ZH-ju se pri naproženi puški ne more streljati šiber.Če želiš streljati z šibrami, moraš naprožilo sprostiti.
    Vsaj pri moji je tako.LP
    Večina naprožil je dodatno montiranih. Tam je vse možno. Nekaj časa so bila zelo poceni. Tudi sam sem jih nameščal, čeprav sem jih vsakemu odsvetoval.
    In potem so lastniki delali iste napake o katerih je tu govora. (naprožanje na skupnih lovih, streljanje z šibrami pri napetem naprožilu, predčasno sproženje ko je z prekratkim prstom iskal sprožilec ali sproženje pri sproščanju varovalke in se je dotaknil tudi sprožilca) Potem so naprožilo nastavili na trši pritisk, kar pa je isto kot da ga ni.

  8. #88

  9. #89
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri najbolj pogosti puški pri nas je možna tudi kakšna okvara.
    Me je že dolgo srbelo, da bi opisal mojo dogodivščino s staro čehinjo (krogelna cev zgoraj) pa jo bom v tej temi predstavil.
    Pred kakimi 10 leti, me je lovski prijatelj iz sosednje družine prosil, naj mu nastrelim puško. Seveda sem privolil in prinesel je dobro ohranjeno in vzdrževano čehinjo, na kateri je, po mojem opozorilu, temeljito očistil krogelno cev cal. 7x57r. Po nekaj strelih je bila stvar urejena. Ko je poskusil še sam, je precej zgrešil (nič novega) in me naprosil naj še jaz enkrat ustrelim. Seveda sem mu ustregel in tedaj se je zgodilo. Počilo je kot iz topa, vrglo me je nazaj in v glavo mi je priletela odlomljena cev.
    Po preštetih kosteh sem ugotovil, da sem imel neznansko srečo, le kako leto sem se solzil iz desnega očesa.
    Ob pregledu ostankov puške sem ugotovil, da je na zaklepu odlomljen vezni del, ki spodaj, po zaprtju puške, poveže cev z baskilom. V ležišču je ostal plašč tulca, zadnji del je odtrgalo. Cev je bila nepoškodovana razen v veznem delu, nosilca cevi z utori, v katere sede cev, sta bila zaradi nasilnega iztrganja cevi iz ležišča deformirana, skratka, puška je bila za odpad.
    Uporabljala sva novo nabavljene naboje s&b SPCE.
    Puška je do nesreče delovala brezhibno.
    Kljub moji prošnji, da bi ostanke puške pregledal puškar, jo je znanec dal v uničenje, tako, da mi je pravi vzrok opisanega dogodka neznan.
    Kontaktiral sem znanega trgovca z zaposlenim puškarjem iz Novega mesta, kateri mi je povedal, da se je tudi v njegovi bližini zgodilo enako, z istim modelom puške, s povsem podobno posledico. Morebiten vzrok naj bi se skrival v dejstvu, da se je mazivo v mehanizmu po dolgih letih strdilo in oviralo normalno delovanje.

  10. #90

    Privzeto

    Zelo dvomim, da je krivo mazivo. Je pa res, da tako človek dobi strah pred določeno puško. Jaz sem tako uničil češko MK. Pa nismo verjeli, da je lahko naboj kriv. Smo streljali z drugo. Enako. Potem je pa še tretji probal z istim rezultatom.
    V tovarni reklamacije za strelivo niso priznali. Zato imam cel paket še doma. Skoraj v vsaki škatli je tak super naboj. Če kdo ne verjame se lahko oglasi. Podarim.
    http://www.youtube.com/watch?v=Fkz_Zuo8g0U

Stran 9 od 11 PrvaPrva ... 567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •