Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #41

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Marsikdo bolj zaupa sproščeni igli. Ko pa hočeš streljati pa ročico le gor in dol.
    Priznam, da mi tole ni najbolj jasno.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #42

    Privzeto

    Naboj v cev, stisneš sprožilec in zapreš zaklep. Puška ni napeta.
    Napneš tako, da ročico dvigneš in spustiš.(nekaj podobnega je pri pištoli, če imamo naboj v cevi. Takrat sprostimo kladivce (dekoker).

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naboj v cev, stisneš sprožilec in zapreš zaklep. Puška ni napeta.
    Napneš tako, da ročico dvigneš in spustiš.(nekaj podobnega je pri pištoli, če imamo naboj v cevi. Takrat sprostimo kladivce (dekoker).
    Pa tisti, ki za to prvič slišite, trenirajte najprej brez naboja v cevi
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #44

    Privzeto

    Čakajta malo! Pri Mauserju v tem primeru igla tišči na netilko in se mi zdi to presneto nevarna stvar, ki lahko v vsakem trenutku poči.
    Jaz tako iglo sproščam le po praznenju in pred postavitvijo v omaro. Z obveznim preverjanjem, da naboja ni v cevi.
    Ali pri Tikki iglo napenja šele ta pomik ročice gor-dol?
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #45

    Privzeto

    alojz1, bodi toliko faca pa razloži tole zadevo z ročico zaklepa gor, ročico dol.
    Pri puški sistema mauser 98, M70 CZ, M85 CZ in morda še kateri, ko je sprožena iz čela zaklepa gleda vrh udarne igle v predpisani dolžini. Tega, kar ti pišeš si ne bi privoščil niti pri ravnanju z orožjem doma, kaj šele v lovišču na preži ali stojišču. Kajti v tem primeru vrh udarne igle leži na netilki v dnu tulca. Toliko pišemo in govorimo o varnosti in varnem ravnanju z orožjem, zato menim, da ni potrebno posredno navajati uporabnike orožja k nesreči.
    Se pa strinjam, da je pametno tako popustiti udarno iglo pri zapiranju zaklepa puške kadar je le ta prazna. Vendar je potrebno zapiranje zaklepa in pritisk na sprožilec izvesti hkratno.
    Menim, da ti je vsaj v tem delu poznana mehanika in fizika, na katero se tako rad sklicuješ, da tudi veš katere sodobne puške repetirke, prelamače in drugo ročno strelno orožje omogočajo varno nošenje naboja v ležišču cevi tudi če to ni napeto oz. pripravljeno za strel. Zato pa so na orožju varovalni mehanizmi katere je potrebno uporabljati. Prav tako se jih tudi da prilagoditi uporabniku, ali po domače utišati.
    Lp.

  6. #46

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Pa tisti, ki za to prvič slišite, trenirajte najprej brez naboja v cevi
    Dober nasvet. Nerodnost nima meja.
    Ročica se spušča počasi. Sem pa pri različnih puškah tudi hitro spustil pa še noben naboj ni aktiviral. Igla se namreč nasloni na netilko.
    To predlagam tistim, ki zalezujete ali ste v pogonu. Ko vlečemo puško skozi gosto grmovje lahko vejica odkoči predvsem tiste mehke neslišne varovalke, ki jih nekateri hvalijo. Pa še nekaj o čemer sem že pisal. Mehka varovalka se pri strelu lahko delno zakoči. Tako, da ne moremo odpreti zaklepa. Potem pa kladivo v roke in po ročici. Ja tudi to je dobro vedeti.
    Prepozno sem videl vaše pripombe. Malo ga lomite.
    Last edited by alojz1; 20. December 2013 at 09:35.

  7. #47
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naboj v cev, stisneš sprožilec in zapreš zaklep. Puška ni napeta.
    Napneš tako, da ročico dvigneš in spustiš.(nekaj podobnega je pri pištoli, če imamo naboj v cevi. Takrat sprostimo kladivce (dekoker).
    Puška ni napeta, ni pa varna!!! V kolikor bi iz kakršnih koli razlogov nekaj udarilo odzadaj po zaklepu, bi lahko prišlo do sprožitve!!! Edini pravi način za zavarovat puško, je varovalka, če pa ta ne deluje je puška neizpravna in kakor koli to debatirat je neumno...

  8. #48
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    In pri pištoli ni enako, če sprostimo kladivce, ga moremo za varno nošenje pištole napet nazaj do prvega zoba, tako da če udarimo po njemu ne pride do sprožitve, razen pri beretti 92, kjer ima še igla posebno varovalko, ko ne more udarit netilke, vse dokler ni sprožilec v zadnjem položaju...

    Dejte varno rokovanje učit tisti ko veste za kaj gre!!!!!!

  9. #49

    Privzeto

    Lepo ste se razpisali.
    To, da večina varovalk varuje le sprožilni mehanizem pa ni napisal nihče. Udarno iglo varuje od nam pogostih pišk le Mauser. Če mislite, da je bolj varno hodit z napeto puško in zavarovanim sprožilcem je prav. Trdite kako se lahko sproži, če udariš po udarni igli. Ja z kladivom jaz ne hodim po gozdu. Probajte kako drugače udariti po igli Tike preden pišete neumnosti.

  10. #50

    Privzeto

    Udarno iglo varuje od nam pogostih pišk le Mauser
    Pa še to varuje varovalka samo če se nekdo ni preveč igral z poliranjem in preurejanjam sprožilca. Se je že večkrat zgodilo da ko varovalko na udarni igli sprostiš se igla sproži. Pa ne mi zdaj pisat da to ni možno ker mam eno tako mauzarco v omari pa čaka da gre na obisk k puškarju.

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •