Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Trap puška

  1. #1

    Privzeto Trap puška

    Pozdrav.
    Prosim za mnenje oz. pomoč!
    Za dušo oz. za ekipo LD streljam glinaste golobe. Streljam cca 1500 kom. na leto. Trenutno streljam z jagd-trap poško, znamke Lanber, staro 2 leti. Puška ima menjalne čoke, in cevi dolžine 71cm. Puška sama po sebi super, vendar sem opazil da mi ne leži preveč!!
    Kolega iz ekipe ima Brownig energy. Ta puška mi bistveno bolj leži in tudi streljam bolje.
    Razmišljam o manjavi oz. nakupu druge puške. Najraje bi imel prav Brownig energi!
    Izjemno mi je lepa Brownig sinery blac-ice
    http://browning.eu/images/products/2...ACK-ICE2_1.jpg

    Puške še nisem imel v rokah. Ali morda kdo ve kje in kdo bi jo imel (trgovina ali lastnik), da bi se dalo prijeti v roke?

    Skratka, nekaj bi nabavil, vendar ne na silo.

    Prosim za konstruktivno mnenje in pomoč!

    Lovski zdravo!
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  2. #2
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Trgovina A..... v Novem mestu ima Browning, nekaj kosov boš našel tudi pri R.... v Postojni

  3. #3

    Privzeto

    S tvojo puško ni nič narobe. Očitno je, da ti ne leži kopito. Če boš dal delati kopito, ki ti bi odgovarjalo boš prišel ceneje skozi. Takale Browning kar stane... Sicer je pa Browning zelo dobra izbira a vseeno raje prej premisli ali nebi raje kaj naredil na kopitu. Kakšen dober izdelovalec kopit ti lahko naredi variabilno kopito, ki je zelo praktično.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Točno tako kot pravi Rikec.
    Šibrenica ti mora "pasti, ležati", drugače ni uspeha. Tudi za lov. Moja, stara 40 let mi tako pade, da sploh ne gledam merkov ali cevi ampak le cilj (divjad). Gledam z obema očesoma. Zato ne gre od hiše.

  5. #5
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Puška Lanber ima eno manjšo napako in to je proženje. Skoraj vsak puškar jo odpravi za male pare. Sicer pa puški nič ne manjka - posebno če streljaš golobe za hobi . O nabavi nove puške (trap ali sporting ) pa bi bilo smiselno razmišljati ko boš redno streljal 20-23 golobov . Zmotno je mišljenje , da draga in seveda boljša puška nadomesti napake strelca . Povprečen strelec ima npr. z puško Browning - sinergy (upam da sem prav napisal ) lahko zelo velike težave , ki se včasih končajo s prodajo puške in končanjem strelske kariere.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #6

    Privzeto

    Tomislav, naj ti še jaz kakšno napišem. Verjemi da ni v Sloveniji lovskega strelca, ki bi več nabojev postrelil od mene, tako na golobe kot z mk puško.
    Če boš že pri streljanju za dušo gledal katera puška ti leži si zgrešil šport.
    Naj ti razložim. Katero koli puško sem kupil jo nisem popolnoma nič predeloval, ampak sem se prilagodil njej in premagujeva vse veliko boljše puške in predvsem dražje.
    Začel sem streljati z nekim starim rusom in tudi prve zmage sva se veselila skupaj. Zamenjal sem pa puško zato, ker je imela vsaka cev svojega petelina in je bila povsem lovska. Še vedno pa lovim malo divjad z njo. Tako da ti svetujem, ni vse v puški (je nekaj malega sigurno) ki ti "leži".Bodi siguren, da ko boš še nekaj pušk vzel v roke boš zopet razmišljal, "ta mi še bolj leži". Seveda to ne velja ko boš streljal par 10 tisoč nabojev na leto.
    Upam da se na katerem strelišču srečava in kakšno rečeva.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto


  8. #8

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Zmotno je mišljenje , da draga in seveda boljša puška nadomesti napake strelca .
    Tako, kot je zmotno mnenje pri slabših strelcih, da dražji naboj bolj zadane. Kupijo najdražje in... spet falijo.

  9. #9

    Privzeto

    Hvala vsem, ki ste podali mnenje! Dejansko sem sam v sebi čutil podobno, vendar.....
    Sem že kontaktiral priznanega Mariborskega puškarja.
    Prilagoditi bom da kopito.
    Višek težave je predvsem v tem, da me puška "brca", in imam ličnico po večji količini straljenja precej bolečo (sivo).
    lp.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Tomislav, naj ti še jaz kakšno napišem. Verjemi da ni v Sloveniji lovskega strelca, ki bi več nabojev postrelil od mene, tako na golobe kot z mk puško.
    Če boš že pri streljanju za dušo gledal katera puška ti leži si zgrešil šport.
    Naj ti razložim. Katero koli puško sem kupil jo nisem popolnoma nič predeloval, ampak sem se prilagodil njej in premagujeva vse veliko boljše puške in predvsem dražje.
    Začel sem streljati z nekim starim rusom in tudi prve zmage sva se veselila skupaj. Zamenjal sem pa puško zato, ker je imela vsaka cev svojega petelina in je bila povsem lovska. Še vedno pa lovim malo divjad z njo. Tako da ti svetujem, ni vse v puški (je nekaj malega sigurno) ki ti "leži".Bodi siguren, da ko boš še nekaj pušk vzel v roke boš zopet razmišljal, "ta mi še bolj leži". Seveda to ne velja ko boš streljal par 10 tisoč nabojev na leto.
    Upam da se na katerem strelišču srečava in kakšno rečeva.
    Pero, od tebe nebi pričakoval takega odgovora, ker te imam za izkušenega strelca. Kopito veliko pomeni, ne veliko, ogromno, ko ti skoči zajec, vzleti kljunač, prepelica, ni časa za štimanje puške in lomljenja vratu, kot pri trapu, odločajo desetinke sekunde..... Pa ne ubijat želje pri mladih že takoj na začetku.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •