Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Trap puška

  1. #11

    Privzeto

    Detel, Tudi približno te ne za stopim, kaj si mi hotel povedati.
    Jaz sem povedal svojo izkušnjo in niti približno nisem ubijal katerega še najmanj pa želje.
    Lansko sezono lova na malo divjad sem na pogonih 3x ustrelil in 3 kosi so obležali na mestu, brez da sem si zlomil vrat ali meril po minuto, s kopitom, ki je originalno na puški.
    Že velikokrat sem na tekmah ali treningih streljal s puško ki mi jo je kdo dal na preizkušnjo in imam še vedno vrat na svojem mestu in pokal v vitrini.

    Če ima pa dečko denarja na kupe pa naj si kupi marcedeza in z njim strelja zaradi mene.
    Še to. Na marostu (črni zemlji) obstaja strelec, ki je uničil že 2 kopita, ker je mislil, da zaradi kopita zgreši.

  2. #12

    Privzeto

    Popolnoma sem razumel vsa mnenja in to pravilno!!
    Še enkrat hvala!
    Kot sem že dejal, priredil bom kopito, potem pa se me bo morda puška le navadila

    lp.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

  3. #13

    Privzeto

    Malo šale:
    Ne čakaj, da se te puška navadi. Ti se moraš nje.
    Da se ona navadi lahko upaš le pri ženi.

  4. #14
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tako, kot je zmotno mnenje pri slabših strelcih, da dražji naboj bolj zadane. Kupijo najdražje in... spet falijo.
    državni prvak v kombinaciji za leto 2011 strelja z 15 let staro trap puško brez čokov in nastavljivega kopita . Njegovi rezultati se gibljejo med 23 in 25 golobi tako v A trapu kot v compaku. Uporablja pa povprečne naboje .... Zanimivo , a ne ??
    In še nekaj glede čokov- pri preizkusu na 30 m je bila očitna razlika samo pri uporabi full in cilinder čoka .Podobna zgodba je bila tudi pri nabojih 24g-28g , 0,15- 0,40 € -minimalne razlike pri posipu oz. raztrosu.
    Glede nastavljivega kopita pa imam tudi svoje mnenje in sicer: ta zadeva je idealen izgovor za zgrešene strele. Sam ga po začetni nastavitvi še nisem popravljal. Ko strelcu ne gre , ga obkrožijo razni strokovnjaki ( podobni avtomehanikom ) z izvijači, imus ključi itd , ki neumorno prenastavljajo kopito - končni efekt - strelec ki je streljal 18 po nastavitvah ustreli 12 golobov.
    No , saj vem da nisem napisal nič novega - to je samo eno izmed mnenj povprečnega strelca.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #15

    Privzeto

    No, no Cviček, skromnost je lepa čednost, a ti si daleč boljši od povprečnega strelca!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •