Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: 270 win

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Talking

    Kot primer sem ti dal Albrechta, ker so izkušnje dokumentirane,
    pišem pa na podlagi svojih izkušenj.
    Nisem govoril o 85% situacij ampak o 100% situacij v veliki večini lovišč.
    270 w je zelo primeren za pogone saj visoka hitrost kompenzira napako pri zaistavljanju puške pred strelom ipd

    Če pa že sprašuješ o izkušnjah s prašiči, zamisli si vse prašiče, ki si jih videl v živo in na sliki, to pomnoži s 5 in boš približno tam.

  2. #12
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pri nas ima .270 Win peščica lovcev, ti pa ga uporabljajo za lov na vso divjad, neki gospod pa mi je rekel, da ima .270 Win (in to 2x ne 1x) tudi za jago na gamse, kjer je včasih potreben daljši strel.

    Pri nas je dosti dosti bolj popularen 7x64, je pa treba priznati, da je večina teh lovcev dokaj starih, prisegajo na tradicijo oz. so vajeni takih kalibrov. Marsikdo sploh ne ve, kaj je to .270 Win.

    Osebno mi je kaliber zanimiv, sicer še nisem streljal z njim, ampak me nekako privlači. Ni pa pomoje dosti razlike med tem in 7x64, .270 je nekoliko bolj rezanten, 7x64 pa bolje tolerira težje krogle.

  3. #13

    Privzeto

    Mogoče se nebo dotikalo čisto teme pa vseeno..

    Skoz berem o tem zakaj so neki kalibri primerni in bla bla in bla bla.. Če smo realni 7x64 je neprimern za pri nas.. za srnjad je prešvoh, jelenjad je velikokrat neprestreljena ipd. Pa je super kaliber in uporaben.
    Pol se pojavljajo posti, da je .270 na meji uporabnosti za jelenjad in prašiče, .30-06 pa, da je primern za medveda. Po neki logiki (papirjih) je .30-06 glih tolk primern za medveda kot .270 za jelenjad in prašiče..

    Bistvo je, da je z vsakim potrebno zadet.. tisti, ki se pa boji, da bo zgrešil ali slabo ustrelil naj pa še malo potrenira al pa na internetu špila igrce v rangu The Hunter.

    lp

  4. #14

    Privzeto

    Če smo realni 7x64 je neprimern za pri nas.. za srnjad je prešvoh, jelenjad je velikokrat neprestreljena ipd.

    Tale izjava je pa iz trte zvita. Zakaj pa je to tvoje za srnjad prešvoh???

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dolžina tulca je torej 64.3 mm, koliki pa je premer krogle pri 270 ?

  6. #16

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Dolžina tulca je torej 64.3 mm, koliki pa je premer krogle pri 270 ?
    Kaliber je 6,9. Premer krogle je 7,o3 ali 0,277"
    Kal 7x64 Premer krogle je 0,284"

  7. #17

    Privzeto

    Všeč mi je , da smo omenjenem kalibru sploh spregovorili, ker mi je precej nepoznan.

    Sam že imam: sako 30-06 bavarian 85
    kombinirko 7x65R

    gledam še za kakšen polavtomat za pogone

  8. #18

    Privzeto

    Citat Fuchs je objavil: Pokaži objave
    Sam že imam: sako 30-06 bavarian 85
    kombinirko 7x65R
    gledam še za kakšen polavtomat za pogone
    Pa je potrebno?
    Če ti v kombinirki gladka cev dobro nosi je najboljša za pogon. V gostem ali blizu idealka, dalje pa krogla.

  9. #19
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    pa če imaš .30-06 je 270 nepotreben pomoje.

  10. #20

    Privzeto

    Želel bi manjši trzaj/odsun in dobro učinkovitost na pogonih, predvsem pa polavtomat...
    Bil sem v situaciji, ko sem prvega pujsa ustavil , ostala četa pa je zdrvela mimo preden sem repetiral...
    Če je trzaj prevelik ti tudi kaj dosti ne koristi pri ponovnem merjenju...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •