Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 130

Tema: Lov z goniči

  1. #11

    Privzeto

    lov z goniči
    lovsko uporaben gonič je tisti kateri v gozdu goni lisico, zajca, divjega prešiča najmanj 15 min., če se na lovu lovi in zastreli divji prešič, pa ne pade v ognju, za goničem popravi njegovo delo pes krvoslednik, če lovimo lisico pa tudi če jo že zatrelimo ni take škode kot, če zastrelimo zajca.
    Za poljski lov gonič ni uporaben, ker mora gonič goniti zajca vsaj 15 min, da tudi na PNZ opravi s I. nagradnim razredom, na tekmi pa vsaj mislim, da 30 mim. za I. nagradni razred.Poleg tega so v nižinskem delu ceste, kjer se lovi zajec in fazan, pes gonič ni uporaben, ker če zajca goni kot gonič vsaj 15 minut ga nam povozi avto, smo brez psa goniča in še za nastalo škodo smo vodniki odgovorni kot lastnik psa. Gonič kateri ni šarivec ali ptičar klateri dela pod puško, pes gonič kater išče pod puško ni gonič, s tem, da držimo goniča na kratko pod puško škodimo skupini goničev, saj tudi sedaj vidimo, da goniči več ne gonijo, divjadi tako dolgo, da divjad prižene nazaj.
    Z GONIČE NAJ SE LOVI PO GOZDU, SAJ S TAKIM NAČINOM LOVA BOMO IMELI PSA GONIČA, ZA LOV POD PUŠKO SE UPORABLJA PTIČARJA, ŠARIVCA MOGOČE TUDI NEMŠKEGA TERIERJA KATER JE OPRAVIL VUP. S PSI KATERI OPRAVIJO SAMO PNZ NAJ SE LOVI SAMO GOZD. GONIČA LAHKO UPORABIMO TUDI ZA LOV RAC MLAKARIC S KATERIM PREDHODNO OPRAVIMO TEKMO V VODNEM DELU, POZNAM PAR BRAK JAZBEČARJEV KATERA IMATA OPRAVLJENO TEKMO V VODNEM DELU.
    IMAM GONIČA ZATO DOBRO POZNAM PASME KAKO SE LOVI Z GONIČI.
    lOVSKI POZDRAV

  2. #12

    Privzeto

    [QUOTE=Prepeličar serec;104138] če lovimo lisico pa tudi če jo že zatrelimo ni take škode kot, če zastrelimo zajca.
    /QUOTE]
    Se ne strinjam. In ne nadaljuj z takimi.

  3. #13

    Privzeto

    Prepeličar, serec:
    Vse kar si napisal je dokaj vprašljivo, še manj pa neprimerno, da zavajaš lovce z svojimi dokaj laičnim mišljenjem. Z tem če imaš doma goniča še ne pomeni, da kaj veš o tem goniču. Svetoval ti bi, da si nasplošno še kaj prebereš, na splošno o lovski kinologiji in o zgodovini lovske kinologije !!!

  4. #14

    Privzeto

    Kr nekej....
    Koliko drugih pasem pa si že imel?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    če lovimo lisico pa tudi če jo že zatrelimo ni take škode kot, če zastrelimo zajca.
    Bi obrazložil malo to kamenodobno idejo?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #16

    Privzeto

    O jej, jej, jej!!!
    Saj ni res, pa je!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Kej čem še jaz kej povedat al kaj....


    .. ma ne, ne... je škoda cajta!

    Prepeličar serec, edino kar lahko dodam na tvojo izjavo je da si idealen kandidat za slovenskega kinološkega sodnika!!!!!!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  8. #18

    Privzeto

    Maš prav Hubertus.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #19
    žandar Guest

    Privzeto

    Pa kaj se jezite, nomen est omen, prepeličar je pač serec in ga ser...e!

  10. #20

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj se jezite, nomen est omen, prepeličar je pač serec in ga ser...e!
    Saj se ne. Smo se pa nekateri pošteno nakrohotali. In ker je smeh pol zdravja,je fino prebrati take "serske" objave. Res da bi spadale v neko bolj spodnjo temo, a vseeno.

    No pa še moja zgodba od včeraj.
    Ko sem bil letos na začetku sezone skupnih lovov prvič na jagi v naši LD, sem se odločil, da svoje mlade psice nikoli več ne peljem na skupno jago pri nas, saj očitno kljub kopici mladih psov med našimi veleumi še vedno velja, da gonič lahko jaga srnjad. In seveda ti potem ne znajo nič drugega kot to in prašiče. Kar se je Fifek naučil, to pač Fifi zna, Janez mu pa itak ni nikoli pokazal kaj bi bilo prav.

    Tako sem tudi včeraj pasel dolgčas pod smreko in čakal da Diana pomežikne na en ali oba učka. In zaslišim gonjo enega od brakov. Navajen manir in glasu svoje psičke sem najprej pomislil, da ga kakšen lisjak vleče za nos. Ja seveda, misli si. Celo jago je trajbal srnjad in to je prihajal "tako lepo glasno" kakšnih 10 minut za srnjadjo (ta pa seveda praktično po luftu) po sledi mimo štantov. Lastnik pa ponosen ko vrag kako fino njegov ?ukec goni. Prašičev, ki so bili tudi v trajbu, pa še povohal ni, za lisjaka bi jaz na tistem terenu pa tudi pošteno stavil, da bi moral priti pred cev.

    Hvala za take finte in hvala komurkoli že za utrditev mojega prepričanja. Bova midva s psico kar solo pa s kakšnim prijateljem lisice trajbala, čas novoletnega dopusta je blizu.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •