Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 130

Tema: Lov z goniči

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Kaj je goničarji, jagamo kej, al je zadnja debata v tej temi preklanje okrog preizkusenj?;) Qt
    Last edited by Brakir; 23. November 2014 at 00:48.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  2. #102
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Brakir, seveda jagamo.
    Naši goniči ubrano zvonijo za nas romantike, pa tudi plen ne izostane.

  3. #103

    Privzeto

    Po novem je v Vojvodini tudi gonič odveč. Imajo prepoved lova za to pasmo. Utemeljitev je pa v tem, da jih je nemogoče odvaditi gonje srnjadi.

  4. #104
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Bi rekel, da so za to krivi sami vodniki, ki se ne potrudijo primerno izšolati goniče in s tem dokazati nasprotno.

  5. #105

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Po novem je v Vojvodini tudi gonič odveč. Imajo prepoved lova za to pasmo. Utemeljitev je pa v tem, da jih je nemogoče odvaditi gonje srnjadi.
    Imaš kak vir, da preberem to "zanimivost"? Glede na vsebino bi pasalo kvečjemu v Pavliho. Kar ne morem verjeti, da so tako nesposobni. Goniča nemogoče odvaditi gonje srnjadi? To pomeni le nesposobnost, pa verjetno prej vodnikov kot psov in imbecilnost tistih, ki tako prepoved sprejmejo.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #106
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Tudi jaz bi rad to prebral. Pri nas se točno ve kako je to pri teh stvareh. Diskutirano in napisano ogromno. Nesposobnost gor ali dol. V pravilniku za goniče točno piše, kaj mora gonič goniti in koliko časa na PNZ ju. Če zajca ni, se sodniki zadovoljijo z gonjo srnjadi. Saj ko gonič začne goniti 500m stran noben ne ve kaj goni. Dejstvo pa je, da goniča do PNZ ne bom odvajal goniti srnjadi, ker ne bom nikoli drugače dobil 2 ali 1 nagradni razred, saj zajca po marsikateri LD kjer se PNZ dela niso že dolgo videli. 1. ali 2. nag. raz. pa je pogoj za pristop na vzrejni pregled. Po pnz ju pa je potrebno odvaditi psa na gonjo srnjadi. Žal je to pri nas tako. Zanimivo bi bilo videti pravilnike iz Vojvodine, kakšen je pri njih postopek da pes dobi vzrejno dovoljenje. Pri nas je pes 3x pregledan pa goniti mora četudi srnjad. Zato se nimam za nesposobnega ker mi pes goni srnjad, prisiljeni smo v vse živo.

  7. #107

    Privzeto

    Daj no daj Aron. NI zajca?!
    Mi jagamo tista dva zajca na leto, no sedaj malo več, pa sem še vedno z vsakim goničem v svojem lovišču uspel pse pripeljati do njih. Na lisico pa itak. In vse tudi odvajal gonje srnjadi. Letal po hosti, jih prestregal in dopovedoval, da to ne sme. Kdor bo mlademu psu pustil goniti srnjad, torej v času, ko je najbolj učljiv in dojemljiv, ga tega nikoli ne bo dokončno odvadil. Razen s kakšnimi neprimernimi štromastimi metodami. To pa ni ravno najbolj primerno in fer do lovskega pomočnika, kajne?!
    Poleg tega imamo dovolj lovskih prijateljev po loviščih z zajcem, ki nam bodo ob primernem odnosu rade volje omogočili pripeljati psa na zajčjo sled.

    Ravno to je težava, da lovci razmišljajo tako kot navajaš. Pustijo jagat srnjad, gonič naredi PNZ, potem pa jih imajo samo še za prašiče in morebiti kakšno lisico,, za zajce pa jambrajo, da jih ni. Pa verjemi, da se ti kakšen izza grma v pest reži, ko pes mimo njega drvi!

    Ta zgodba mi je takoooo poznana, da se mi že kozla, saj pelje naše goniče v prepad.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #108
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Ti kar kozlaj.
    Napisal sem, da v loviščiu kjer sem do sedaj delal pnz nisem uspel videti zajca in lovci so sami povedali da ga nimajo. Na pnzju je bilo 5 goničev in ne vem koliko brak jazbečarjev. Na vrsti sem bil zadnji. Pa ti najdi zajca pol. Sodnik je pa ob desetih že zmatran. Prav pa so napisali, da za zajca sam ne potrebujem goniča, kakor ne velika večina vodnikov goniča. Pa imamo zajce v lovišču.

  9. #109

    Privzeto

    Bral sem na njihovem forumu. Je pa treba vedeti, da so lovišča tam privatna.

  10. #110

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Ti kar kozlaj.
    Napisal sem, da v loviščiu kjer sem do sedaj delal pnz nisem uspel videti zajca in lovci so sami povedali da ga nimajo. ...
    In ker ti je škoda za tvojega psa poravnati strošek preizkusa v lovišču, kjer zajce imajo, psa navajaš goniti srnjad.
    Prav gotovo ni področja LKD, ki ne bi imelo lovišča, kjer je zajec pogost. Zakaj kandidirajo LD, ki zajca nimajo, oz. niso sposobna poiskati terenov z zajci, se pa lahko oba vprašava, še posebej pa funkcionarji LKD, kjer ti delaš PNZ na srnjadi!
    In če misliš na Višnjo goro, tam zajec JE!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •