Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: kaliber 6,5x65

  1. #1
    žandar Guest

    Privzeto kaliber 6,5x65

    Marsikaj prečitam na straneh o risanicah, vendar do sedaj še nisem naletel na mnenje o kalibru 6,5x65, o katerem vem bolj malo, le to, da je na voljo zelo malo nabojev, oz le RWS KS 8,2g (??). Po zadetni energiji na 100 m ustreza za vso našo divjad, razen medveda.

    Letos mi je slučajno prišla v roke in v preiskus Blasereva puška tega kalibra z odlično optiko in moram reči, da sem bil navdušen nad rezultati, praktično ničesar pa o rezultatih "na živo silo" ne vem in me zanima, če ima kdo od lovcev forumašev kakšne izkušnje s tem kalibrom.

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Boste rekli, da spet isto gonim/o naprej. Za odraslo jelenjad tudi ne ustreza! Ni 9g krogla. Ima pa naš lovec 6,5x68 in je zelo zadovoljen. Se pa ne spomnim, da bi videl kaj uplenjenega z njegove strani tako, da ne vem kako mu dela ta 8,2g KS.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ima pa naš lovec 6,5x68 in je zelo zadovoljen. Se pa ne spomnim, da bi videl kaj uplenjenega z njegove strani tako, da ne vem kako mu dela ta 8,2g KS.
    Nisem pristaš tega kalibra. Zaradi visokih tlakov in dolge krogle je doba cevi kratka. Je pa odlična za doge strele preko 300m. Takrat so tudi poškodbe divjačine znosne.
    Vaš lovec je verjetno navdušen, ker vse kar zadene - ruši.

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Boste rekli, da spet isto gonim/o naprej. Za odraslo jelenjad tudi ne ustreza! Ni 9g krogla. Ima pa naš lovec 6,5x68 in je zelo zadovoljen. Se pa ne spomnim, da bi videl kaj uplenjenega z njegove strani tako, da ne vem kako mu dela ta 8,2g KS.
    6,5x65 pa 6,5x68 se razlikujeta v konstrukciji in začetnih hitrostih... Prvi je izpeljanka iz 7x64, drugi pa iz 8x68...

    Nimam izkušenj z tem kalibrom, vendar po knjigi od rottweila bi mogla bit tudi DK krogla 9,1g za ta kaliber, tako da ne vidim nobenih zakonskih omejitev za lov v SLO...

    Je pa sigurno mal problem dostopnost nabojev... Sigurno pa ni slab če ga blaser ponuja v svoji paleti nabojev...

  5. #5

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Sigurno pa ni slab če ga blaser ponuja v svoji paleti nabojev...
    Ja Tomaž. Za strele od 300m naprej skoraj nima konkurence.

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kolikor vem je krogel malo morje. Patron je samo KS 8,2g. Blaser ima 6,5x65R. Se mi zdi, nisem 100%.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Boste rekli, da spet isto gonim/o naprej. Za odraslo jelenjad tudi ne ustreza! Ni 9g krogla. Ima pa naš lovec 6,5x68 in je zelo zadovoljen. Se pa ne spomnim, da bi videl kaj uplenjenega z njegove strani tako, da ne vem kako mu dela ta 8,2g KS.
    Imaš prav, po dredbi je predpisana teža krogle za jelena 9g, kar sem spregledal, gledal sem samo na zadetno energijo na 100m, ki pa ustreza, vendar te moram popraviti, nisem se zmotil pri navedbi kalibra, ne gre za 6,5x68 ampak za 6,5x65 in ta me zanima.

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Vem kaj si vprašal. Sem samo ponudil na znanje kar vem o malo večjemu bratu. Ostalo je zame španska vas. Bom pa z zanimanjem prebral kaj več o tem kalibru, ko se bo nabralo (če se bo) komentarjev.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9

    Privzeto

    Sam si lastim puško v cal. 6.5x68 in sem izredno zadovoljen. Kdor ima kakšne pomisleke o uporabi le tega na težji divjadi, je daleč od poznavalca.

    Uporabljam 9.1g DK (V0:970m/s) za vso divjad. Večinoma streljam jelenjad in pa gamse, občasno tudi prašiče na precej velike strelne razdalje. Učinek krogle na divjad je super, saj praktično do sedaj ni bilo kosa, ki bi z nastrela naredil več kot tri korake neglede na razdaljo; 20 - 400+ metrov). Poškodbe tudi na srnjadi minimalne, razen nekaj podpludb.

    Pred tem sem uporabljal 8.2g KS s katerim sem bil tudi zadovoljen, čeprav ga tukaj grozno kritizirate.
    Uplenil sem precej jelenjadi(najtežji jelen 210kg, 140metrov, strel po diagonali, padel na mestu..) Podobnih primerov je še veliko, oz preveč da bi tukaj pisal.
    Kolega prav tako uporablja ta kaliber, in vedno pripoveduje kako je leta nazaj na Snežniku uplenil medveda 285kg težkega, ki mu je po strelu s KS pobegnil samo 50metrov v bližnjo kotanjo..
    Skratka odličen naboj, s katerim je res užitek jagati, sploh ko veš, da do 300m ni omembe vrednega padca krogle.
    LEP POZDRAV!

  10. #10

    Privzeto

    Citat mauser je objavil: Pokaži objave
    ki bi z nastrela naredil več kot tri korake neglede na razdaljo; 20 - 400+ metrov).
    No pa smo našli še enega, ki se mu večja razdalja ne zdi bogokletna.
    Napiši pa le, da ta kaliber ni najboljši za tiste, ki lovijo le do 100m.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •