Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 39

Tema: rws - ks

  1. #1

    Privzeto rws - ks

    Zanimajo me izkušnje z to kroglo, predvsem na težjo divjad kot sta divji prašič in jelen. Najverjerneje bi bila bolj primerna 10,5 g.

  2. #2

    Privzeto

    Preveč podobna češki SPCE. Pa ne po videzu.

  3. #3

    Privzeto

    V 7x65r, 10,5g do sedaj vsako tele počakalo na mestu, pa tudi merjasec 120 kg ni naredil koraka. Ob dobrem zadetku se dobro obnese. Podplutbe pa... kakor kdaj, enkrat večje enkrat manjše :)

  4. #4

    Privzeto

    Citat zerox je objavil: Pokaži objave
    Ob dobrem zadetku se dobro obnese.
    To velja za 95% krogel. Še za tiste, ki niso dovoljene.
    Če pa že plačaš je pa za manj denarja veliko boljših.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Narava, to kroglo sem uporabljal 8 gramsko v kalibru 7x57. Rezultate sem imel odlične. Streljal sem samo srnjad. Res je malo dražja, sama krogla stane tam okoli 1€. Cel naboj pa tam okoli 2,7€. Odvisno od kalibra.
    Za jelena potrebuješ minimalno 9 gramsko kroglo.

  6. #6

    Privzeto

    Deformirana je na sliki mogoče res podobna SPCE, v praksi pa mislim da se kar razlikujeta.
    Poznam učinek obeh, sam sem s KS pri lovu na jelenjad zadovoljen. V prebojnosti prekaša marsikatero tršo, vsaj izkušnje imam takšne. Uplenil sem precej jelenjadi, nekaj prašičev, veliko srnjadi in gamsov.. Poškodbe povprečne. Sam ji nimam kaj slabega povedati, razen da je krogla draga.
    LEP POZDRAV!

  7. #7

    Privzeto

    Včasih so za lov izbirali le kaliber, kar je napaka. Danes za različno divjad izbiramo krogle. Spet napaka. Izbrati moramo kroglo za naš kaliber. Večkrat sem napisal, da je pri krogli zelo pomembna hitrost. Ni enakega učinka pri mali ali veliki hitrosti.
    Res pa je tudi, da z tem izbiranjem pretiravamo. Pri dobrem zadetku je vsaka dobra.
    Jaz mislim, da je zastarela KS odločno predraga. Še Geco ima skoraj enak učinek . Je pa res, da dela v 7x57 bolje kot v npr 7 rem. Pri manjši hitrosti prodira globlje. In teh krogel v jelenu tudi veliko ostane. Ni izstrela.
    Citat mauser je objavil: Pokaži objave
    Deformirana je na sliki mogoče res podobna SPCE, v praksi pa mislim da se kar razlikujeta.
    Napiši v čem se razlikujeta razen v ceni.
    Potem naj kdo z enakim kalibrom napiše izkušnje z SPCE. Boš presenečen.
    Last edited by alojz1; 8. August 2013 at 01:19.

  8. #8

    Privzeto

    Ko sem se jaz odločal za uporabo KS v 7x57R me je prepričalo predvsem dejstvo, da ima malo večji premer od ostalih in je kolega v že enih parih puškah, ki so brezupno trosile preizkusil to kroglo, z uspehom. Ker je moja bokarca že dala nekaj čez in ker nikakor nisem mogel dobil neke normalne grupe sem lani probal 10,5g. Grupa zelo solidna, veliko bolš od ostalih. Je pa res, da nisem poizkusil 100 različnih krogl, verjamem, da tud kera druga dela dobro, sem pač imel na razpolago samo ene 6 krogl ( še boljsa grupa je bil barnes XLC od s&b sam sem imel sam par patronov-razbasan, uporablena sam krogla ).

    Glede učinka sem pa že nekje pisal.. res je podobn ostalim SPjem, kaj pa naj bo drugače? Jaz osebno sem pristaš čimvečjih poškodb tkiva, v smislu oddaje energije in čimvečjega kanala, ne da odtrga pol kosa; da nebo kdo narobe razumel Krogla vglavnem naredi svoje, tudi v počasnih kalibrih ( kar je nekdo že napisal pred mano se mi zdi.. ). Nisem pa zasledil v katerem kalibru bi jo ti narava rad probal? Verjetno glede na težo v 7mm?

    V tem modernem času imamo res možnost velike izbire kalibrov, proizvajalcev, krogl, orožja,... veliko je novih modernih pogruntavščin, veliko je nekih testov, reportaž, preizkusov in osebnih mnenj, ki pa niso vedno realni in so mogoče malo napisani tud na slepo. Posebno zanimivi so še 3D prikazi kak naj bi kakšna krogla delovala ipd. Se pravi moreš na koncu najd neki kaj ti je všeč in kar se ti samo zdi da boš rabil. Krogla je hitro vsaka dobra, vedno se bojo (te/mo) pa najdli ljudje, ki hvalijo (te/mo) vsak svoje zadevščine in imajo svoj prav. Tak da se more verjetno vsak pri sebi odločit in najd neko zadevo, ki mu je všeč, pa naj bo zaradi oblike ali zaradi delovanja. Bistvo foruma je pa itak, da drug drugemu vsiljujemo svoje dogodivšine in včerajšne sanje

    Krogla je dobra, sam predraga-če boš basal. Če boš pa celi patron kupo je pa tud dober sam predrag. Je pa poudarek na dober, ne predrag.

  9. #9

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Včasih so za lov izbirali le kaliber, kar je napaka. Danes za različno divjad izbiramo krogle. Spet napaka. Izbrati moramo kroglo za naš kaliber. Večkrat sem napisal, da je pri krogli zelo pomembna hitrost. Ni enakega učinka pri mali ali veliki hitrosti.
    Res pa je tudi, da z tem izbiranjem pretiravamo. Pri dobrem zadetku je vsaka dobra.
    Jaz mislim, da je zastarela KS odločno predraga. Še Geco ima skoraj enak učinek . Je pa res, da dela v 7x57 bolje kot v npr 7 rem. Pri manjši hitrosti prodira globlje. In teh krogel v jelenu tudi veliko ostane. Ni izstrela.

    Napiši v čem se razlikujeta razen v ceni.
    Potem naj kdo z enakim kalibrom napiše izkušnje z SPCE. Boš presenečen.
    Izkušnje s SPCE? Enkrat BOMBA, drugič sam luknica.. pri zelo podobnih mestih zadetka, da nebo pomote. Tudi znanc v kalibru 8x57IS je imel podobne izkušnje. Glede na to da je SPCE tovarniško zlo "švoh" nafilan zna nardit nesluteno razdejanje :)

  10. #10
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    ima kdo izkušnje z KS v 9,3x62?

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •