Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Rezultati 81 do 83 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto goniči

    Istrijanc, ni kaj za dodati.
    Upam, da na tvoje dvorišče kmalu stopi mlad istrijanček.

  2. #82

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Če boš začel loviti lisico 1.7. ne boš užival ne ti, ne pes.
    Če bom začel loviti lisico s 1.7. se bova z mladim pasom uskladila, se sprehodila po lovišču in navezovala stik. Učila se bova, da se ne goni srnjadi, izdelala kakšno kratko vlečko, potrenirala aport itd. itd. S psom se dela v lovišču celo leto! Tudi gonič začne goniti šele, ko dobi ukaz za to! Sicer mora biti vodljiv v neposredni bližini vodnika. Se pa seveda zgodi. Zato pa vaja dela mojstre!

    Nekateri bi očitno radi, da vodniki psa kupimo, hranimo, šolamo in to vse v svoji dnevni sobi, v lovišče prinesemo odličnega psa in ga spustimo samo takrat ko njim ustreza, pa še takrat bo kup pripomb, brcanja psa in negodovanja. E bato, ne može tako! Batine za batine!

    Res pa je letos v tej vročini naša aktivnost omejena na dvorišče in poležavanje v senci ter redke foto seanse v gozdu. A kar nekaj po svoji pameti komandiral me ne bo nihče! Še najmanj tak, ki zna šolati psa zato, ker je njegov prijatelj imel znanca, ki je imel odličnega lovskega psa. Sicer ne ve pasme a ...

    Je pa zanimivo tudi, kako slovenceljsko znajo reagirati lovci nasproti svojim članom, sprehajalcem v gozdu ali domačinom, ki spuščajo pse in ki res pretaknejo vse in so neodpoklicljivi, si pa še v oči ne upajo pogledati in jim pojasniti kaj in kako. Pa to preverjeno najbolj zaleže. Še kakšnega novega prijatelja tako dobiš.
    A nekateri znajo kvečjemu hinavsko streljati, če so prepričani, da jih ne bodo dobili. Po mojem so to lovsko nesposobni pacienti, ki se tako spravijo na najlažji plen.

    Ma, kozla se mi že tole...
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #83

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Nekatere LD prepovejo spuščanje psov že s 1.2. Septembra pričnejo z jago. ...
    Čisto verjamem. Že Albert je pred mnogo leti povedal, da je človeška neumnost neomejena.
    Me pa za tako LD zanima, če tudi vsem sprehajalcem in domačinom pošlje sklep in kako sankcionira njihove kršitve.

    Najbolj je zanimivo, kako si nekateri fukcionarji lovskih družin domišljajo, da bodo svoje člane komandirali tudi v prostem času. Recimo ko gre nabirati gobe ipd. in ko ne lovijo, ko recimo ni odprte nobene lovne dobe.

    Samo še to, potem pa neham:
    Ko boste lovci sposobni spoštovati in izvajati zakonodajo in ne boste "preveč brihtni", bodo težave kar naenkrat izginile. Seveda pa potem ne bo več "zanimivo".
    Last edited by Sršen; 6. August 2013 at 07:14.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •