Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #61
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Izšolan gonič je ravno tako ubogljiv in vodljiv, kot druge pasme. Res pa se v večini primerov šolanje goničev konča že pri tem, da pes ve kako mu je ime.
    Seveda, ko pa enkrat požene divjad, je iluzorno pričakovati, da ga bomo odpoklicali. Ob glasni gonji in šumih, ki jih povzroča med tekom nas niti ne sliši. Vrne se, ko konča z gonjo.

  2. #62

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kako pa imaš lahko goniča pod nadzorom ? V tvojem dosegu je lahko šarivec ali ptičar. Nekateri od goniča zahtevajo tisto za kar ni narejen. Na jesenskih lovih pa kritike, če so le okrog gonjačev. Ne smemo metati vse pasme v isti koš.
    Zato je dobro imeti na lovu kakšnega goniča in šarivca ali ptičarja. Da brakirjem ni dolgčas.
    S tem sem hotel namignit, da nima pes takrat kaj delat v loviscu brez povodca.. ta pes je bil sam na lovu ne z lastnikom, ce se razumemo..

  3. #63

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    S tem sem hotel namignit, da nima pes takrat kaj delat v loviscu brez povodca.. ta pes je bil sam na lovu ne z lastnikom, ce se razumemo..
    Jaz pa sem hotel namigniti, da je lahko pes pod nadzorom tudi brez povodca.
    Neke pasme bolj, druge malo težje. V vsakem primeru pa mora biti vodnik pravi.

  4. #64

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    S tem sem hotel namignit, da nima pes takrat kaj delat v loviscu brez povodca.. ta pes je bil sam na lovu ne z lastnikom, ce se razumemo..
    Tudi če je bil pes sam v lovišču ga nima nihče pravico ustrelit - ubit (Zakon o zaščiti živali), še manj pa če gre za lovskega psa. So pa druge poti za ureditev problema.
    Da LD pisno opozori lastnika psa, da je bil njegov pes v lovišču, če opozorila ne upošteva pa tudi prijava lovskemu inšpektorju. Mislim, da je to korektno do vseh lastnikov psov.

  5. #65

    Privzeto

    Nebo slucajno kdo razumel da jaz zagovarjam odstrel psa v loviscu..

    Je res, da so doloceni psi pod nadzorom tudi brez povodca, vendar je to v lovskih vrstah, vsaj v nasem okolju, redkost. Vecina pesekov je obvladljivih dokler ne pridejo na sled

    Vecji problem je, da medtem, ko mi razglabljamo kdo je bolj prav na forumu napisal kar povecini vsi isto mislimo nekje obstajajo lovci, ki o tem ne debatirajo in o tem ne razmisljajo-to samo pocno in do njih nas glas ne bo segel.

    Lp

  6. #66
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nočeš razumeti. Goniča imaš v lovišču pod nadzorom le na povodcu. Ali pa to ni gonič. Tisto o odpoklicu so večinoma sanje nepoznavalcev.
    ....
    Alojz, govoriš neumnosti!!!!

    Oglej si kakšen video na Youtubu, kako vodnik pelje s seboj na lov 50 ali 70 psov, brez povodca, samo na povelje.
    Takšno vodenje tropa sem si večkrat ogledal v Franciji in Italiji, pa tudi v Lipici na Krasu smo imeli enkrat priložnost videti kako poteka tak lov, kjer vodnik brez vsakršnega povodca vodi 30 psov. Pse nastavi na sled, nato jih kasneje odpokliče za odmor, po odmoru pa psi nadaljujejo z gonjo po sledi.

    Take vodljivosti ni težko doseči, le čas si moramo vzeti in kot pravi Jagermaister, se šolanje ne sme končati, ko pes pozna svoje ime ali ko priteče k nam kadar brusimo nože.

    99% šarivcev (beri prepeličarjev) v Sloveniji je neodpokljicljivih kadar gonijo. Torej jih je ravno entoliko kot goničev. Razlika je le v tem, da večinoma gonijo kratek čas, zato v tem ne vidimo težave, psi pa so še vedno enako neizšolani. Ker pač ne znamo izšolati goniča posežemo po pasmi s takimi lastnostmi, da lahko podpira našo lenobo in neznanje.

    Vse je odvisno od tega kdo koga pelje na lov: ali vodnik psa ali pes vodnika!!!
    Last edited by Hubertus; 5. August 2013 at 07:13.

  7. #67

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Še vedno je pa to čas v katerem naj lovski pes ne bi bil brez nadzora v lovišču.
    In po katerem datumu potemtakem jaz svojega goniča lahko spustim na sled?
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #68

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In po katerem datumu potemtakem jaz svojega goniča lahko spustim na sled?
    Hja, verjetno kot vodnik psa to veš. Uradno si omejen v času poleganja mladičev divjadi. Kaj vse štejemo pod divjad in kdaj polega tud kak procent lovcev verjetno ve. Zej kaj točno pomeni čas poleganja? Jaz mislim, da večina jagrov ne spušča pesa v lovišče dokler so mladiči mali in ne morejo spizdit. Če bi se pa oziral na lovne dobe, ga pa večina ne spušča pred lovno dobo vsaj lisice.. Nekateri stari jagri zagovarjajo lovno dobo srne. Jaz sem si pa pri sebi nekak postavil mejo 1.8., pa naj bo še tak smešna

    lp

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In po katerem datumu potemtakem jaz svojega goniča lahko spustim na sled?
    V LD se lahko dogovorite kje in kdaj. Pred avgustom raje ne, zaradi mladičev. Jaz pričnem avgusta s kratkimi sprehodi. Psi niti ne morejo preveč goniti zaradi vročine pa tudi kondicije ni. Septembra pa preidem k stvari bolj resno (priprave na oktober) Imamo en revir kjer lahko šolamo mladega psa a kaj ko hodijo tam neresneži tudi z odraslimi .
    Last edited by detel; 5. August 2013 at 09:24.

  10. #70

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Imamo en revir kjer lahko šolamo mladega psa a kaj ko hodijo tam neresneži tudi z odraslimi .
    Bolj, ko berem bolj vidim, da je lovcem skupna le samopašnost, trmoglavost in žlehtnoba. Ne moremo se zmeniti niti o datumu, ko naj bi divjad imela mir.
    Detel je sicer navedel dobro rešitev. Vendar je tudi takoj s prstom pokazal na kršitelje.
    Do kdaj je po tvojem pes mlad?
    Kako goniča zadržiš znotraj revirja, če vemo, da včasih gonijo čez tri LD. Če prestopi mejo revirja ga čaka pa krogla ali prijava vodnika zaradi kršitve?

    Skoraj nemogoče je vse primere definirati in spraviti na papir v obliki predpisov.
    Pa še takrat bi trije jagri imeli štiri razlage.
    Malo strpnosti, logike in poštenja, pa vsega tega nebi bilo.
    Last edited by alojz1; 5. August 2013 at 11:12.

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •