Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #51

    Privzeto

    Sem bil na lovu pri sosedih. Vidim bigla, ki ga nisem poznal. Ga privabim in je do konca lova pri meni. Potem pa skupaj v kočo, kjer smo začeli klicati še druge LD. Bil je iz čisto tretje. Dokaz, kako daleč lahko goniča zapelje gonja.
    Pa se da med lovci vse rešiti, če je volja. Nekateri goniči so res dolgi. Ampak priznajmo, da polepšajo lov.
    Tiste pa, ki spomladi res puščajo pse brez nadzora jih mora pa kot prva opomniti lastna družina. In verjamem, da bodo opozorilo vzeli resno. Brez groženj o odstrelu. So denarne kazni dovolj.

  2. #52
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker sam posedujem tudi goniča, me zanima, kako naj z njim lovim, brez da bi ga spustil? RC komande, pa kamero na smrček?
    Me veseli, da imaš goniča . Z njim lovi normalno, ne spuščaj pa ga spomladi v lovišče in vse bo ok

  3. #53

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    .... Z njim lovi normalno, ne spuščaj pa ga spomladi v lovišče in vse bo ok
    Normalno. Mene še sedaj v tej vročini ne vleče pohajkovat v gozd..

    14.7., to je datum, ki ga Štefan navaja za izginotje njegovega istrijanca, pa tudi ni več ravno pomlad, kajne?!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #54

    Privzeto

    Še vedno je pa to čas v katerem naj lovski pes ne bi bil brez nadzora v lovišču.

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Verjetno je lovil tudi aprila in maja ...

  6. #56

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Še vedno je pa to čas v katerem naj lovski pes ne bi bil brez nadzora v lovišču.
    Kako pa imaš lahko goniča pod nadzorom ? V tvojem dosegu je lahko šarivec ali ptičar. Nekateri od goniča zahtevajo tisto za kar ni narejen. Na jesenskih lovih pa kritike, če so le okrog gonjačev. Ne smemo metati vse pasme v isti koš.
    Zato je dobro imeti na lovu kakšnega goniča in šarivca ali ptičarja. Da brakirjem ni dolgčas.

  7. #57

    Privzeto

    Če si ti doma,pes pa v šumi mi ne moreš govorit ,da je pod nadzorom pa naj bo to gonič ,ptičar ali pa jamar.
    Med ljudmi bodi človek,med psi bodi volk!

  8. #58

    Privzeto

    Nočeš razumeti. Goniča imaš v lovišču pod nadzorom le na povodcu. Ali pa to ni gonič. Tisto o odpoklicu so večinoma sanje nepoznavalcev.
    Če je pa prost mora in je lahko pod nadzorom le šarivec ali ptičar ali retrivier.. Obračajte kakorkoli, tako je.

  9. #59

    Privzeto

    No midva se ne razumeva.Pravim ,da je eno če si z psom na lovu,drugo pa če ti pes sam "lajna" po lovišču pa ti pojma nimaš,da ti je ušel.
    Med ljudmi bodi človek,med psi bodi volk!

  10. #60

    Privzeto

    Upam, da je nesporazum odpravljen. Jaz poudarjam le to, da je prostega goniča mnogo težje nadzorovati kot druge navedene pasme. Zato ne smemo enačiti vse pse, kot tudi vodnike ne.

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •