Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #41

    Privzeto

    Black,
    Sem absolutno proti streljanju psov. Pes ni nič kriv, jo pa ponavadi najbolj skupi. Obstajajo pa lastniki psov, ki jim ne bi dal psa...
    In če je pes podvržen temu, da gre rad malo okoli, potem ga je potrebno malo bolj paziti. Še posebej če ti uhaja v sosednjo LD s strani katere si že bil opozorjen.
    Ta del našega lovišča je na južni strani, pa sem že slišal komentarje da je predvsem srnjad pri nas na "soncu" in jo je treba malo še na drugo stran pregnat. Spustiš psa, in se postaviš 50 metrov od meje....

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Psu se lahko zgodi še marsikaj drugega. Pri nas npr. je nekaj psov med gonjo padlo v zapuščene njivske vodnjake (šterne), ki so poleti in jeseni v glavnem suhi. Pse so našli, eden pa je tam končal. V tem času je nevaren tudi vročinski udar. Enkrat sem moral reševati svojega goniča med iskanjem srnjaka.
    Ni lepo nekoga obtoževati, če ni dokaza.

  3. #43

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Saj vas je kar nekaj napisalo, da se je potrebno držati postopkov.... in lahko se zgodi, da bomo dotično osebo uprašali, po čem sklepa, da je član naše LD naredil to kar se namiguje.
    Upam, da ima argumente, ki bojo zdržali.
    Če ima argumente, lovec iz naše LD nabrž ne bo več lovec. To vam lahko zagotovim.
    Če ti lovec iz sosednje družine reče, da nekaterim njihovim članom gredo moji psi v nos in da v primeru gonje v njihovem lovišču, se jim kaj hudega lahko zgodi, kaj si bi ti mislil.
    Verjemi mi, če bi imel lastnik že trden dokaz, bi vse to bilo kazensko ovadeno. Verjamem ti, da razmišljaš tako kot si napisal, da ta ne bi bil več lovec, če se bi mu to dokazalo, zato je tudi z vaše strani dobrodošla vsaka pomoč pri odkritju te svinarije.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na koncu bom še rekel, da lastnik, ki kljub opozorilom še vedno spušča ali ima spuščenega psa je zelo SLAB lastnik in mu ni veliko do svojega psa!

  5. #45

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Na koncu bom še rekel, da lastnik, ki kljub opozorilom še vedno spušča ali ima spuščenega psa je zelo SLAB lastnik in mu ni veliko do svojega psa!
    Ker sam posedujem tudi goniča, me zanima, kako naj z njim lovim, brez da bi ga spustil? RC komande, pa kamero na smrček?
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #46
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Na koncu bom še rekel, da lastnik, ki kljub opozorilom še vedno spušča ali ima spuščenega psa je zelo SLAB lastnik in mu ni veliko do svojega psa!
    Se delno strinjam s citatom, se pa v celoti strinjam tudi s sršenom za zadnji post. Vendar sem zasledil da dotični pes ni bil spuščen ampak mu je res ušel. Se mi zdi da je to razlika med namenoma in nenamenoma.

  7. #47

    Privzeto

    Pes ni bil na lovu, oziroma ni izginil med lovom. Tako da ne moremo govoriti,da je izginil med lovom. V paru sta psa ušla, vemo pa kako psi delujejo v tropu.
    Če ti pes beži, ga moraš imeti privezanega...v pesjaku...hiši... Ne pa se zgovarjat da je šel samo malo okoli... saj je čisto priden...kaj sploh kompliciramo...

  8. #48

    Privzeto

    Mi tega ne bomo rešili. Upam, da se ni zgodilo tisto kar se bojimo, da se je. Resnica bo enkrat prisla na dan pa ceprav cez deset let. Socustvujem z lastnikom psa, je moj dober prijatelj in sem zato tega psa poznal. Vem, da ni nikogar hotel obdolzevati in ga tudi ni, vendar poprejsnje groznje, bi vsakemu dale enake pomisleke. Mogoce se spomnite usmrtitve bavarke na delu po krvnem sledu od Šemrova pred mnogimi leti, ko je ustavljala ranjenega srnjaka na mestu.Kdo mu je lahko povrnil psico? Vsi vodniki se bojimo taksnih norcev, ko ti z strelom ubije psa. Zato opozorila nikoli niso odvec.Treba je poudariti, da je odstrel vsakrsnega psa kaznivo dejanje.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker sam posedujem tudi goniča, me zanima, kako naj z njim lovim, brez da bi ga spustil? RC komande, pa kamero na smrček?
    Sršen,
    Žal še vedno obstajajo čudaki, ki si enostavno lastijo divjad, ki ima svoj habitat med drugim tudi v njihovem lovišču.
    In bog ne daj, da bi pes med lovom prečkal mejo lovišča in iz sosednjega lovišča prignal kakšen kos divjadi v lovišče njegovega vodnika.
    Takšni naj se takoj "požrejo" od zavisti.

  10. #50

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ... V paru sta psa ušla, vemo pa kako psi delujejo v tropu.
    Če ti pes beži, ga moraš imeti privezanega...v pesjaku...hiši...
    Bom neskromno upal, da vem in da bosta verjetno gonila tako kot sta naučena na skupnih lovih. Tudi sam imam srečo da je nekaj lovske pasje duše na mojem dvorišču. In da skrbim, da ne pobegnejo. Pa se je tudi to že pripetilo. Sva sedaj s psom za na gauge obesit in grozit z odstrelom? Komaj smo se pri nas znebili enega od takih, pa od drugje o podobnih berem!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •