Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #21

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    pranger,
    Vse katere so sedaj predrage.
    Hvala za izčrpni odgovor! Black ti si car!

  2. #22
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Mogoče ste nekateri malo zašli s teme o izgubljenem psu..

    Še vedno trdim, da je lahko pes tudi ukraden. Lars je bil (lahko je še) prijazen pes in se je pustil prijeti vsakemu, baje, da se je že dogajalo, da so psa ukradli ob cesti.

    Jaz resno dvomim v teorijo odstela Larsa, mogoče je prehitro obtoževat "neznanega" lovca - naj bo Horjulski ali Vrhniški - je pa bilo lepo napisano -> enkrat se bo izvedelo, če je bil pesek res ustreljen.

    lp
    Tudi kraja je možna, seveda. Nato psa obdržijo ali ga izpustijo daleč stran z namenom, da ne pride več do gospodarja. Znanec je moral s policijo po bigla, ker je novi lastnik trdil, da je pes njegov.

  3. #23

    Privzeto

    Tudi sam sem mnenja, da je majhna verjetnost da je bil pes ustreljen. Glede na to, da je pes pobegnil popoldan, in je do večera in primernega časa za lov še nekaj ur, bi težko naletel na lovca. Če se je pes pustil prijeti, je verjetnost da je bi odpeljan kar velika.
    Je pa omenjen članek samo en pogled na neljubi dogodek. Ostajajo tudi druge razlage...

  4. #24

    Privzeto

    Sedaj bomo verjetno po stari Slovenski navadi vsi, ki nismo blizu dogodka najbolj vedeli kaj se je zgodilo.
    Opisani primer, dokazljiv ali ne, ni osamljen v naših lovskih logih!
    Predvsem gredo psi na živce raznim modelom, ki si lastijo določene dele lovišč in dobijo ošpice, če vanje stopi drugi lovec, kaj šele pes.
    Last edited by Sršen; 30. July 2013 at 12:23.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekaterim ni težko ustreliti psa. Poznam primer izpred treh let. Lastnik je slišal strel v sosednji LD in goničke ni bilo nikoli več domov. Moram pa tudi napisati, da je psica gonila od doma daleč stran, tudi v sosednje LD skozi celo leto.
    Kar je bilo odstreljenih psov so jih vedno sosedje, nikoli domači lovec.

  6. #26

    Privzeto

    Sem iz sosednje LD, tako da sem seznanjem z dogodkom...

  7. #27

    Privzeto

    Sem absolutno proti streljanju vseh psov, mačk in podobnih zadev, vendar obstajajo tudi takšni lovci in ostali lastniki psov, ki se jim ne da dopovedat, da psa ne smeš brez nadzora spuščat naokoli. Ko se izpostaviš, in koga opozoriš, si seveda za vsako izginotje kar avtomatsko kriv. In seveda noben pes nikoli ne goni divjadi, je ne trga... le kdaj pa kdaj malo pobegne.....

  8. #28

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    ... In seveda noben pes nikoli ne goni divjadi, je ne trga... le kdaj pa kdaj malo pobegne.....
    Zato pa imamo inšpektorje in družinske akte in postopke!
    A tam je treba dokazati in baba rekla baba čula ne zaleže več. A če imamo strgano divjad, dokazi obstajajo. Če več lovcev vidi psa da goni, priče obstajajo. A lovec, ki vloži dosti svojega truda in denarja v vzgojo svojega psa, mu ne dopušča, da bi to počel.
    Za odstrel lovskega psa ni opravičila in taki storilci v lovskih vrstah nimajo kaj početi! Še sploh, če te namere še izrečejo!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #29

    Privzeto

    Pred leti sem se pogovarjal z jagrom iz sosednje LD in mi je mirno zatrdil, da oni streljajo VSe pse, tudi lovske, ker v času, ko ni brakad (med januarjem in oktobrom) pač po njihovem terenu nobeden ne bo gonil.
    Se pa strinjam tudi z nekaterimi, da pse tudi kradejo. Lani so v daljni okoli zginili 3 vrhunski psi, nobeden več videl, slišal, samo zginili so... Ne verjamem, da bi jih kdo streljal od jagrov jeseni, ko se ve, da so skupne jage in psi zalutajo...

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Pred leti sem se pogovarjal z jagrom iz sosednje LD in mi je mirno zatrdil, da oni streljajo VSE pse, tudi lovske, ker v času, ko ni brakad (med januarjem in oktobrom) pač po njihovem terenu nobeden ne bo gonil.
    Ta možakar je zagotovo izšolal ogromno lovsko uporabnih psov.

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •