Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #11

    Privzeto

    Samo primer. če uvoziš psa in po zakonodaji, ga moraš vpisati v rodovno knjigo, nam KZS za žig in podpis zaračuna ca.38,00 eur.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Tem kapitalistom na KZS je treba stopit na rep ali jim ga kopirat!!!

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na vso to dramo, ki je nastala v kinologiji opozarjamo nekateri že več let a ni pomoči. Očitno enim to ustreza, ker znajo prodat mladiče pa 500 in več.
    Lovska kinologija bi se morala ločiti od športne in postaviti prave može na pravo mesto in vsi, ki nam je kej do kinologije pomagati.
    "Odstrel" lovskih psov ni nič novega. Posebni tipi so tega sposobni. Vendar, zakaj eni jagri spuščajo pse skozi celo leto v lovišče in delajo škodo ali vsaj nemir v lovišču ?!. Učijo pse (tudi goniče) spomladi, ko polega vsa divjad. Kljub opozorilom se požvižgajo na vse. In to traja leta. Vsaj pri nas je tako. Menim, da bi moral biti lovski pes (odvisno od pasme) neaktiven v lovišču vsaj od 1. aprila do konca julija.

    Vedno je kriv tudi lastnik psa in ne samo "ubijalec".
    Last edited by detel; 28. July 2013 at 18:35.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Če tvoj prijatelj drži tako ceno kot je tukaj v malih oglasih (500 EUR za enega mladiča NKP), ni za se čudit da jih ne more prodat!!
    Nekateri se še ne zavedajo s kakšno krizo se nekateri spopadajo.
    Ljudje se čedalje težje preživljajo, kamoli še kupovat psička za 5
    00 EUR.
    Pa ne me slabo razumet!!!
    Sem lastink psa tudi jaz in to še preden sem bil lovec, toda kar je preveč je preveč!!
    Legel je vse manj in manj in tudi mladičev ne bo. Posameznikom to ustreza, ker bodo njihove prodali lažje in po višji ceni ....

  5. #15

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Na vso to dramo, ki je nastala v kinologiji opozarjamo nekateri že več let a ni pomoči. Očitno enim to ustreza, ker znajo prodat mladiče pa 500 in več.
    Lovska kinologija bi se morala ločiti od športne in postaviti prave može na pravo mesto in vsi, ki nam je kej do kinologije pomagati.
    "Odstrel" lovskih psov ni nič novega. Posebni tipi so tega sposobni. Vendar, zakaj eni jagri spuščajo pse skozi celo leto v lovišče in delajo škodo ali vsaj nemir v lovišču ?!. Učijo pse (tudi goniče) spomladi, ko polega vsa divjad. Kljub opozorilom se požvižgajo na vse. In to traja leta. Vsaj pri nas je tako. Menim, da bi moral biti lovski pes (odvisno od pasme) neaktiven v lovišču vsaj od 1. aprila do konca julija.

    Vedno je kriv tudi lastnik psa in ne samo "ubijalec".
    Menda ne zagovarjaš odstrela lovskega psa, ki je pobegnil in opravlja svoje poslanstvo, ker pes pač ne pozna koledarja???

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sploh ne zagovarjam odstrela psov, kritiziram pa malomarne lovce, ki imajo spuščene ali spuščajo pse celo leto. Če ti uide parkrat ti ga nebo nihče pihnil. Ko sem rekel našemu jagru, da so njegovi goniči ujeli mladiča srne v mesecu juniju, je dejal, da ni nič narobe, ker je srnjadi preveč. In še vedno spušča pse, tudi spomladi .

  7. #17

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ko sem rekel našemu jagru, da so njegovi goniči ujeli mladiča srne v mesecu juniju, je dejal, da ni nič narobe, ker je srnjadi preveč. In še vedno spušča pse, tudi spomladi .
    Vsako stvar se da rešiti po zakonski poti. Streljanje psov je kriminal.
    Če bi poslikal psa pri pokončanem mladiču in obvestil inšpektorja bi tudi tisti bolj trdi razumeli. Ampak bojimo se zamere in je lažje stisniti sprožilec, ko nihče ne gleda.

  8. #18

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Ravno zato se pa nekateri borimo, da bo lovska kinologija postala samostojna, vendar še vedno pod okriljem KZS (zaradi FCI).To pomeni, da bodo med drugim vse usluge, katere so sedaj tako drage, postale veliko cenejše. Zato apeliram na vodnike, da združimo moči in uresničimo za nas novo priložnost, ker brez vaše pomoči bo zelo težko.
    jagerboss,
    kot mi je znano, je lastnik NKP spustil ceno!
    Da, da, Black, lepo zapisano. Eno vprašanje: Če boš še vedno pod okriljem KZS, katere usluge pa bo lahko ta "nova zveza lovskih kinologov" nudila bolj ugodno?

  9. #19

    Privzeto

    pranger,
    Vse katere so sedaj predrage.

  10. #20

    Privzeto

    Mogoče ste nekateri malo zašli s teme o izgubljenem psu..

    Še vedno trdim, da je lahko pes tudi ukraden. Lars je bil (lahko je še) prijazen pes in se je pustil prijeti vsakemu, baje, da se je že dogajalo, da so psa ukradli ob cesti.

    Jaz resno dvomim v teorijo odstela Larsa, mogoče je prehitro obtoževat "neznanega" lovca - naj bo Horjulski ali Vrhniški - je pa bilo lepo napisano -> enkrat se bo izvedelo, če je bil pesek res ustreljen.

    lp

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •