Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #1

    Privzeto Pogrešan istrski gonič

    Od nedelje popoldan 14.07.2013 pogrešamo kužka po imenu Lars. Pasme je istrski gonič, kratkodlaki je bel z rjavimi ožigi. Star je dve leti in tri mesece.
    Če ga je kdo videl prosim, da pokliče na 041 684-099. Sem član LD Horjul Štefan Pišek.

    LP Štefan
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  2. #2

    Privzeto

    Larsa ni.

    Bojimo se, da ga je doletela žalostna usoda, ki ni v čast lovstvu.
    Štefan opisuje svoje sume v članku na portalu. http://www.forum-lov.org/razmisljanj...trijancek-lars

    Sočustvujem z njim. Stanje v našem lovstvu bi moralo biti tako, da nam tudi pomisliti ne bi bilo treba na take nevarnosti. Žal je tudi to naše zrcalo.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Res žalostna in sramotna zgodba za slovensko lovstvo.

    V zeleni druščini je vse manj kinoloških zanesenjakov in vse več takšnih, ki si želijo, da bi imeli vodniki lovske pse celo leto na verigi ali v pesjaku. Ko pa pride čas jesenskih/zimskih skupnih lovov, takrat bi morali pa vsi vodniki obvezno priti s psom v pogon in vsak od teh psov naj bi jim pred cev prignal svoj trop divjih prašičev.
    Vseh lovskih veščin naj bi se pa psi naučili z gledanjem posnetkov na YouTube-u

  4. #4

    Privzeto

    Žalostno!!!
    In se sprašujemo, ZAKAJ smo z lovsko kinologijo tam kod smo, v veliki meri je za takšno stanje kriva LZS, ki ne sprejme ustreznih smernic oz. ukrepov.

  5. #5
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Upanje, da se bo zavest določenih lovcev spremenila, umira zadnje.
    Lovski psi so naši lovski tovariši!
    Razmislimo kaj doživlja lovec, ob izgubi svojega štirinožnega lovskega tovariša in družinskega člana......
    Lp in dober pogled!

  6. #6

    Privzeto

    Zelo sem razočaran nad odnosom veliko lovskih kolegov do psov. Kljub opravljenem lovskem izpitu kjer so spoznali tudi osnove lovske kinologije ne poznajo pasem niti osnovnega dela z psi. Pa se zgodi, da je pred ptičarjem uplenjen fazan. Strelec teče do plena in spotoma z poleni obmetava psa, da nebi slučajno bil prej pri plenu in ga aportiral.
    Poznam lovca, ki ima prvega krvosledca. Ko je začel iskati je v kratkem ugriznil tri lovce. Vodnik me ves nesrečen vpraša za mnenje in vzrok za tako početje. Napaka je v lovcih, ki želijo šim prej prijeti in ogledati trofejo. Do plena naj pride prvi vodnik. Pohvali psa in ga da na povodec. Če je pes ob plenu (kjerkoli) ga ne smejo drugi brez prisotnosti vodnika prijemati in ogledovati. Ta pes je perspektiven delovni krvosledec. Ni prekomerno agresiven saj vodniku dovoli odvzem plena. Je pa samozavesten kot mora biti.
    Le tisti, ki rabijo njegove usluge se morajo o psih še kaj naučiti in ne samo kritizirati.

  7. #7

    Privzeto

    Dejansko stanje kot vlada na splošno v lovstvu, se odraža tudi v kinologiji. Včeraj me je prijatelj iz LD Ig, povedal, da ima 12psov, starih deset mesecev pasme NKP in da ni zanimanja za njih. Takih primerov je trenutno ogromno in kam to pelje?
    Dokler ne bo lovski pes cenjen, kot bi moral v resnici biti, ne bo nič drugače na tem področju.In kaj stori LZS ali KZS? Ustanavljajo razne neplodne mešane komisije, iz katerih ne pride ničesar pametnega. Pes je v glavnem praviloma za lovce kot nekakšno cenjeno orodje, katerega lahko odvržeš in novega kupiš na vsakem vogalu.
    Nobeden od takih ničvrednežev, ki ustrelijo lovskega psa ne pomisli, da je ta pes od lastnika obravnavan kot družinski član. Ne ve niti, kakšne muke preživlja lastnik, ko ga išče in kliče iz dneva dan. Koliko ur, dnevov, mesecev, let je bilo potrebno vložiti v psa, da je postal odličen.
    Naj bolj moteč dejavnik pri vsem tem pa je, da je zelo težko tako dejanje dokazati in takšnega morilca potem tudi kazensko ovaditi.
    Zelo dobro sem poznal tega nesrečnega istrijanca, za katerega lahko rečem, ne, da je bil odličen gonič, bil je fenomenalen pes. Imel je izreden nos, super gonjo in orientacijo. Večkrat sem bil deležen lovskega blagra z uplenitvijo lisice, katero mi je prignal.
    Vsakega takšnega lovca, ki stori takšno nagnusno dejanje, bi morali, ne samo, da je takoj izključen doživljensko iz lovskih vrst, moral bi globoko seči tudi v žep. Vendar ne glede na vse našteto mladega Larsa ne bomo več nikoli slišali zvoniti in uživati z njim na lovu. Tisti kateri je storil to dejanje naj se pa zave, da čeprav čez deset let, enkrat bo prišla resnica na dan.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Dejansko stanje kot vlada na splošno v lovstvu, se odraža tudi v kinologiji. Včeraj me je prijatelj iz LD Ig, povedal, da ima 12psov, starih deset mesecev pasme NKP in da ni zanimanja za njih. Takih primerov je trenutno ogromno in kam to pelje?.
    Če tvoj prijatelj drži tako ceno kot je tukaj v malih oglasih (500 EUR za enega mladiča NKP), ni za se čudit da jih ne more prodat!!
    Nekateri se še ne zavedajo s kakšno krizo se nekateri spopadajo.
    Ljudje se čedalje težje preživljajo, kamoli še kupovat psička za 500 EUR.

    Pa ne me slabo razumet!!!
    Sem lastink psa tudi jaz in to še preden sem bil lovec, toda kar je preveč je preveč!!

  9. #9

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Pa ne me slabo razumet!!!
    Sem lastink psa tudi jaz in to še preden sem bil lovec, toda kar je preveč je preveč!!
    Res je. Poleg je treba prišteti še stroške preizkušenj, cene rac, fazana, zajca, prevozi, slikanje kolkov, rodovnikov, stroški za referenta, ki pride dvakrat gledat leglo, čipiranje, samo prijava psarne preko 200€ itd
    In na KZS mislijo, da bodo z povišanjem cen vzpodbudili kinologijo. Pa mislim, da v spodnjem ceniku ni vse zajeto.
    http://www.kinoloska.si/images/obraz...IK2013-DDV.pdf
    Last edited by alojz1; 28. July 2013 at 16:06.

  10. #10

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Res je. Poleg je treba prišteti še stroške preizkušenj, cene rac, fazana, zajca, prevozi, slikanje kolkov, rodovnikov, stroški za referenta, ki pride dvakrat gledat leglo, čipiranje, samo prijava psarne preko 200€ itd
    In na KZS mislijo, da bodo z povišanjem cen vzpodbudili kinologijo. Pa mislim, da v spodnjem ceniku ni vse zajeto.
    http://www.kinoloska.si/images/obraz...IK2013-DDV.pdf

    Ravno zato se pa nekateri borimo, da bo lovska kinologija postala samostojna, vendar še vedno pod okriljem KZS (zaradi FCI).To pomeni, da bodo med drugim vse usluge, katere so sedaj tako drage, postale veliko cenejše. Zato apeliram na vodnike, da združimo moči in uresničimo za nas novo priložnost, ker brez vaše pomoči bo zelo težko.
    jagerboss,
    kot mi je znano, je lastnik NKP spustil ceno!

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •