Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #71

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Alojz, govoriš neumnosti!!!!
    Oglej si kakšen video na Youtubu,
    Ja sem si ogledal, ko si to pred leti enako napisal. Pa se ni nič spremenilo. Če hočem videti odpoklic goniča moram zopet na Youtube.
    Mimogrede. Metode tistega šolanja so pri nas prepovedane. Moraš vse v kontekstu gledati.
    Samo, da me ne bo sedaj kdo podučil, da je bič samo didaktični pripomoček.
    Last edited by alojz1; 5. August 2013 at 11:22.

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Predlagam, da se odpre tema "Šolanje goničev"in se debata prestavi tja. Potem pa izkušeni vodniki kar na plan z nasveti, mi bodo prišli še kako prav. ;)
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #73

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    V LD se lahko dogovorite kje in kdaj. ...
    Ja, seveda. In kolikor LD, toliko bo datumov.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #74

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    ... Če bi se pa oziral na lovne dobe, ga pa večina ne spušča pred lovno dobo vsaj lisice..
    Točno tako. Lovna doba divjadi, ki jo lovimo z goničem je edina relevantna razlaga. Vse ostalo so flancane bučke! No in ker nas neznalce vsega tu učite, bom še vprašal, kdaj se začne prva taka lovna doba.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #75

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    Predlagam, da se odpre tema "Šolanje goničev"in se debata prestavi tja. Potem pa izkušeni vodniki kar na plan z nasveti, mi bodo prišli še kako prav. ;)
    Če se boš le preko foruma učil, boš znal glih en
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #76

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ja, seveda. In kolikor LD, toliko bo datumov.
    Še v pravilniku niso določili datuma.
    Pa še to: Že drugič sprašujem, do kdaj je pes mlad (jaz mislim, da do dopolnjenega 4 leta). Ali se ga kasneje ne sme več šolati in obnavljati znanje?
    In kje imajo za kriterij pri določevanju čuvajev tisto, kar piše v 6 členu.



    (obveznosti upravljalca lovišča)

    (1) Vsak upravljalec lovišča je dolžan skrbeti za zadostno število čistopasemskih, šolanih in lovsko uporabnih psov, ki so usposobljeni za lov na tisto divjad, ki živi v lovišču.

    (2) Za šolanje mladih psov mora lovska organizacija nameniti vsaj del lovišča bogatega z divjadjo. Šolanje in prosto gibanje psov v lovišču v času poleganja mladičev pri divjadi nista dovoljena.

    (6) Vodniki šolanih lovskih psov so praviloma poklicni ali pooblaščeni lovski čuvaji. Upravljavec lovišča lahko lovsko-čuvajsko službo zaupa predvsem vodnikom lovskih psov.
    Last edited by alojz1; 5. August 2013 at 16:37.

  7. #77

    Privzeto

    Član zelene bratovščine sem od leta 1993. Vodnik lovskih psov sem od leta 28.04. 1994 ,
    ko sem uspešno opravil tečaj vodnika lovskih psov s španjelom Benom . Leta 1998 02.06. sem nabavil istrskega goniča Arona in ga imel do njegove smrti leta 2012 decembra.
    Se pravi je bil kuža star 14 let pa 6 mescev. Pred njim ni bila nikoli ustreljena srna, samo zajci in lisice in divji pujsi. V letu 2011 sem dobil novega istrijančka Larsa istočasno pa je sin nabavil bigla. Psa sta mi v nedeljo 14.07. v svoji mladostni razigranosti pobegnila od doma popoldan. Takoj sem stekel za njima vendar mi jih ni uspelo zaustaviti. Bigel se je vrnil po uri in pol istrijančka pa nisem nikoli več videl. Še sedaj si ne morem odpustiti, da je kuža nastradal zaradi moje nepazljivosti oz. malomarnosti. Kaj se je z njim zgodilo lahko samo ugibamo in verjetno ne bom nikoli izvedel. Kar se tiče obtoževanja nikogar ne obtožujem, lahko samo svojo malomarnost. Je pa res, da s pogovorom neimenovanega, lahko dopustimo tudi to nečastno dejanje, katero ni v ponos nobenemu lovcu. V začetku sem poskušal loviti z obema sočasno vendar sta postala predolga. Tako sem opustil lov z obema in začel loviti z vsakim posebej. Istrijanček se mi je odlično vračal, bigel pa je bil nekoliko daljši. Pred istrijančkom Larsom sta bila ustreljena zajec, lisice in pa divji pujs. Nikoli ni bila ustreljena srna in tudi nikoli ne bi bila. Tudi v terenu, kjer sem lovil je prisotna samo srnjad, zajci in lisice na obeh straneh lovišča. V tem terenu ni ne gamsov ne jelenjadi ne pujsov, da bi jih gonič vznemirjal. Vemo, kako se moramo vodniki truditi, da goniča odvrnemo od gonje srne, če že to najbolje ne uspeva pa srn zagotovo ne smemo streljati pred njim. Zatorej komentar jazbeca, »Ta del našega lovišča je na južni strani, pa sem že slišal komentarje da je predvsem srnjad pri nas na "soncu" in jo je treba malo še na drugo stran pregnat. Spustiš psa, in se postaviš 50 metrov od meje....«, je čisto iz trte zvit. Tudi nobene uradne pritožbe glede psov s strani vaše LD nisem dobil, pa tudi zakaj bi jo. Vsi vodniki se zazrimo vase in se vprašajmo kolikokrat smo iskali mlade pse predno so bili narejeni. Pa smo jih iskali tudi po sosedni družini, mladi pes rabi čas, da se izšola. Zatorej vodniki ne nasedajte takim dezinformacijam. Največ pa imajo za povedat ravno člani, ki sploh nimajo lovskega psa, vendar vse vedo(posamezni). Jazbec bi pa bil zelo vesel, če bi sprovedel povedano, »in lahko se zgodi, da bomo dotično osebo uprašali, po čem sklepa, da je član naše LD naredil to kar se namiguje«. Sam sem samo opisal resnični potek dogodkov nisem nič namigoval. Zase upam trditi, da sem odgovoren vodnik lovskih psov, ne pa popoln. Doma imam namreč velik pesjak. Po tem dogodku pa bom zagotovo ogradil dvorišče. Kot sem že omeni sem povprašal pri vašem gospodarju kolikokrat je videl moje pse, pa je odvrnil nikoli, samo starega istrijanca enkrat v 14 letih in šestih mesecih. Vašemu predsedniku sem zastavil isto vprašanje, pa mi je odvrnil nikoli. Bil sem tudi pri vašem lovcu, ki ima domačijo blizu našega lovišča. Zastavil sem mu isto vprašanje pa mi je odvrnil dvakrat. Prvič ko smo imeli ob meji skupinski lov LD Horjul, takrat sem ga poklical in so mi potem pri njem doma privezali istrijančka, bigla pa sem dobil drugi dan na naši strani v brezovškem lovišču pri nekom v vikendu. Od takrat naprej se nista nikoli več izgubila. Drugič pa pozimi, ko sta prignala mimo njega istrijanc naprej, bigel pa za njim, vendar se klub njegovim klicam nista odzvala, tako sta sama prišla domov. Se pravi v dveh letih in treh mescih jih je videl dvakrat.
    Jazbec, renome posamezne družine pa ustvarijo in ponesejo v javnost sami lovci s svojim govorjenjem in dejani v okolju v katerem delujejo. Ali se morda motim?

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja sem si ogledal, ko si to pred leti enako napisal. Pa se ni nič spremenilo. Če hočem videti odpoklic goniča moram zopet na Youtube.
    Mimogrede. Metode tistega šolanja so pri nas prepovedane. Moraš vse v kontekstu gledati.
    Samo, da me ne bo sedaj kdo podučil, da je bič samo didaktični pripomoček.
    Alojz, psi ubogajo na lovski rog ter povelja in ne na bič...

    Moji goniči so odpoklicljivi brez biča. Imam ocenjevalni list z ene izmed tekem za goniče na katerem je sodnik zabeležil tri odpoklice od gonje srnjadi.

    Sicer pa mi je povsem dovolj, da se moji psi vedejo kot želim, pa če mi kdo verjame ali ne. Niti slučajno nimam namena prepričevati prepričanih.

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Istrijanc, lepo povedano!

  10. #80
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Točno tako. Lovna doba divjadi, ki jo lovimo z goničem je edina relevantna razlaga. Vse ostalo so flancane bučke! No in ker nas neznalce vsega tu učite, bom še vprašal, kdaj se začne prva taka lovna doba.
    Če boš začel loviti lisico 1.7. ne boš užival ne ti, ne pes.
    Vsak lovec bi moral vedeti, da so aprila srne že težke, da v maju polegajo, kakor tudi zajci, valijo fazanke in race. Junija so mladiči še majhni, nebogljeni, lahek plen psov. Zato pričenjam spuščat pse avgusta, čeprav se takrat še vidi kakega malega zajčka a nikoli niso nobenega ulovili... Nekatere LD prepovejo spuščanje psov že s 1.2. Septembra pričnejo z jago.
    Rešitev so ograjena dvorišča ali parcela. Seveda kdor ima možnost. Tako je pri meni. Pse spuščamo do 5x dnevno. Mlajši se igrajo, zreli se vržejo v senco in počivajo
    Last edited by detel; 5. August 2013 at 18:49.

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •