Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 83

Tema: Pogrešan istrski gonič

  1. #31

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Ta možakar je zagotovo izšolal ogromno lovsko uporabnih psov.
    Problem je bil v tem, da je večina članov te LD mislilo tako. Ko smo mi izvajali lov za njihovo mejo, smo jim prej javili, da vprimeru da se kakšen naš pes izgubi na njihovem terenu res nebi takoj streljali.
    Ampak največji "hec" je pa potem ratal, ko je en njihov član ustrelil psa, ki je bil iz njihove LD oz. od njihovega člana, potem pa mislim, da so počasi nehali s takim razmišljanjem...

  2. #32

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sedaj bomo verjetno po stari Slovenski navadi vsi, ki nismo blizu dogodka najbolj vedeli kaj se je zgodilo.
    Opisani primer, dokazljiv ali ne, ni osamljen v naših lovskih logih!
    Predvsem gredo psi na živce raznim modelom, ki si lastijo določene dele lovišč in dobijo ošpice, če vanje stopi drugi lovec, kaj šele pes.
    Poznam sicer vse vpletene v tej zgodbi, vem kaj se je tem psom dogajalo in kaksne tezave so povzrocala brezbrizna spuscanja dolocenih psov v lovisce. Mislim pa, da je lastnik vzel opozorila resno in da sta mu doticnega dne psa res usla. Ne zagovarjam strelov na lovske pse, zelim le poudarit, da je to samo ena izmed moznosti zakaj se pes ni vrnil domov. Sam clanek in vecina postov na forumu pa dopuscajo samo eno moznost.

    lp

  3. #33

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    ... Sam clanek in vecina postov na forumu pa dopuscajo samo eno moznost.

    lp
    Konkreten primer je v tej zgodbi še najmanj pomemben. Tu je zgodba žal že zaključena, članek pa le opis dejstev, kakor ga jaz berem. Seveda se nekateri v njem prepoznajo, direktnih obtožb pa ni.

    Bistvo te zgodbe se meni zdi, da ugotavljamo, da taka katastrofalna miselnost med nami ni osamljena in da nismo sposobni reševanja problemov niti med seboj, kaj šele širše.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #34

    Privzeto

    Daj še enkrat preberi članek. Obtožbe so, in razmišljam kako bomo ukrepali. Če ima lovec ki je izgubil psa kakšne dokaze, najbrž ve kam se mora obrniti. Blatenje družine v javnosti, brez argumentov se mi pa zdi v redu.

  5. #35

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Bistvo te zgodbe se meni zdi, da ugotavljamo, da taka katastrofalna miselnost med nami ni osamljena in da nismo sposobni reševanja problemov niti med seboj, kaj šele širše.
    Ta miselnost je čedalje močnejša in zajema vse lovstvo. Tisti, ki se temu upre je pa hitro eliminiran. Ali pa z večino tuli v isti rog.

  6. #36

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Bistvo te zgodbe se meni zdi, da ugotavljamo, da taka katastrofalna miselnost med nami ni osamljena in da nismo sposobni reševanja problemov niti med seboj, kaj šele širše.
    Ta miselnost je čedalje močnejša in zajema vse lovstvo. Tisti, ki se temu upre je pa hitro eliminiran. Ali pa kmalu z večino tuli v isti rog.

  7. #37

    Privzeto

    Članki kot je objavljen na portalu je čisto natolcevanje brez kakršnihkoli dokazov. Ampak važno je, da se bere a ne?

    Ob dejstvu, da sem sam že celo življenje vodnik psa me zgrozi ob misli, da bi mi ga kdo ustrelil. Ampak, ko si ob psa (velikim se je nardilo), je treba tudi malo realen ostat in ne vsepovprek obtoževat in blatit, če tega ne moreš dokazat.

    Po mojem mnenju so primeri, da bi lovec ustrelil (namenoma) lovskega psa zelo redki in nikakor pogost pojav, kot nekateri prikazujejo. Ali pa živim in lovim v okolju, ki tega pojava ne pozna oz. vsaj jaz ne vem zanj.

  8. #38

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Daj še enkrat preberi članek. Obtožbe so, in razmišljam kako bomo ukrepali. ...
    Sem upošteval tvoj nasvet. In ostajam istega prepričanja.

    Me pa zelo zanima, kakšno kozlarijo nameravate ušpičiti.

    Veš, tisti, ki ima kaj na grbi, se rad prepozna v opisu, četudi ta ne kaže nanj. Potem je samo od njega odvisno ali je modro tiho in tega ne počne več in se zadeva umiri ali pa se oglasi, ko je zanj najmanj dobro in gre zadeva še bolj "v luft".
    Katerikoli lovski inštituciji bi pa ob takih opisih jaz svetoval, da se raje posveti opozarjanju članstva, česa se ne počne in ne išče krivca v slu, ki si je upal kaj na glas povedati.
    Če bi, v kot praviš vašem primeru, bilo nesprejemljivo razmišljanje o odstrelih psov in če bi v primeru izpuščenih psov, naj bodo lovski ali ne, reagirali tako kot veleva zakonodaja in etika, potem se o strahovih pred tem, da lahko lovski pes konča pod kroglo ne bi imeli kaj pogovarjati. In to velja za vso lovsko srenjo!

    @Polh:
    Mislim, da imaš srečo z okoljem, ali pa drugi to nesrečo. Vesel bodi!
    Kajti pogosto ali ne, enkrat je preveč. Razglašanje in izrekanje groženj ali celo odobravanje teh postopkov je vredno obsodbe. Kot dolgoletni vodnik se boš verjetno strinjal.
    Last edited by Sršen; 31. July 2013 at 12:51.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #39

    Privzeto

    Ko mački stopiš na rep zatuli, pravi pregovor. Da bo nekaj razčiščeno, pes Lars se nikakor ni pustil prijemat neznancem in še manj, da bi šel v neznan avto, kar je pri kraji pomemben podatek. Da bi psa povozil avto je skoraj nemogoče, ker je bil v strnjenem gozdu. Vem pa, da je bil lastnik psa v času lovov, večkrat opozorjen s strani lovcev iz sosednje lovske družine, da vidijo psa goniti na meji in tudi na njihovi strani in njihove grožnje, da se psu lahko kaj hudega zgodi! Vam to ne bi pomenilo, da so-je nekateri mislili s tem, da se bo psu kaj hudega zgodilo le na to, da bo dobil svinec? Žal Lars ni bil toliko pismen in razumen, da bi gledal oznake mej na drevesih in jih je zato prečkal.
    So med nami takšni lovci in na žalost jih je veliko, ki z veseljem pritisnejo na petelina ko v križu vidijo psa.
    Jazbec,
    če se je kdo izmed vaših članov prepoznal v članku je zgoraj napisan pregovor namenjen njemu. Če se kdo počuti užaljenega, naj pomisli kako se počuti lastnik psa, katerega mu je najbrž brez brižni lovec ustrelil psa.
    Pa brez zamere!

  10. #40

    Privzeto

    Saj vas je kar nekaj napisalo, da se je potrebno držati postopkov.... in lahko se zgodi, da bomo dotično osebo uprašali, po čem sklepa, da je član naše LD naredil to kar se namiguje.
    Upam, da ima argumente, ki bojo zdržali.
    Če ima argumente, lovec iz naše LD nabrž ne bo več lovec. To vam lahko zagotovim.

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •