Stran 7 od 35 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #61

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Edina pomanjklivost pri prepeličarju je , da po lovu prinese veliko smeti v stanovanje. Če ga imamo v pesjaku pa tudi te ni.
    Rikec, če veš še ti za kakšno kar na plan z njo. Pa povej še koliko prepeličarjev si imel.
    Vse skupaj smo imeli pri hiši do sedaj 8 psov pasme nemški prepeličar, če ne štejem vseh ostalih mladičev, ki so bili odprodani. Skoraj vsak med njimi se je v značilnostih zelo razlikoval. Od tistih res "skoraj" brez napak do takšnega, ki pač je bil zgolj povprečen, tako telesno kot uporabnostno za lov. Nekaj jih je bilo izjemnih za prašiče, samo eden se jih je bolj izogibal in jih oblajeval bolj na daljavo. Eden je bil celo tako oster, da je potreboval enkrat poseg z 16 šivi, no od takrat naprej je bil "pameten" in ni rinil preblizu. Dva sta zelo rada imela lov na kune na kozolcih (če seštejem vse skupaj je z njuno pomočjo padlo cca. 50 kun v 8 letih). Za v vodo ni bil nikoli problem pri nobenemu. Tudi 3 psi so imeli narejen preizkus po krvni sledi. Je pa zelo težko govoriti in ocenjevati kvaliteto psa. Kot sem že prej omenil smo imeli 3 pse, ki so bili "popolni". Ničkolikokrat so ujeli živega zajca in to ne samo na ložu ampak v teku (med gonjo so presekali pot ob kljuki zajca in ga živega ujeli). Vse je odvisno kakšen karakter ima pes, ter seveda kako ga naučiš, no s tem pa itak nisem povedal nič novega. Je pa res kar je napisal alojz1, da je pa precej nesnažen pes, saj v stanovanje po končanem lovu ne prinese samo dlak, ampka še polovico robidovja in podrasti gozdov
    V družbi drugih psov so se vsi obnašali normalno brez težav in kakšnih pretepov, razen enega, ki pa je bil zelo oster, še posebej, ker ni smel videti psov ptičarjev... Zdele se mi nekam mudi, pa bom kasneje dopisal ostalo... lp

  2. #62

    Privzeto

    Vzreditelj od katerega sem kupil svojo psico vodi trenutno 3 prepeličarje. Dva psa in psico. Eden je rjvavec, dva serca. Na brakadah (d.prašič) večinima lovi s vsemi tremi - ko so vsi trije skupaj so ponavadi malo daljši, razen psice, ki je že malo starejša. Kot je bilo zapisano že prej, praviloma skoraj nikoli nimajo problemov z vodnim delom, ostri so praviloma tudi dovolj ali še preveč. Problemov z odnosom do drugih psov ponavadi ni.
    Po mojih izkušnjah so zelo uporabni psi, ki so lahko spremljevalci na skoraj vseh vrstah lova.

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Polh, kaj to pomeni "malo daljši"? Koliko časa?

  4. #64

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Vse skupaj smo imeli pri hiši do sedaj 8 psov pasme nemški prepeličar, če ne štejem vseh ostalih mladičev, ki so bili odprodani. Skoraj vsak med njimi se je v značilnostih zelo razlikoval. Od tistih res "skoraj" brez napak do takšnega, ki pač je bil zgolj povprečen, tako telesno kot uporabnostno za lov. Nekaj jih je bilo izjemnih za prašiče, samo eden se jih je bolj izogibal in jih oblajeval bolj na daljavo. Eden je bil celo tako oster, da je potreboval enkrat poseg z 16 šivi, no od takrat naprej je bil "pameten" in ni rinil preblizu. Dva sta zelo rada imela lov na kune na kozolcih (če seštejem vse skupaj je z njuno pomočjo padlo cca. 50 kun v 8 letih). Za v vodo ni bil nikoli problem pri nobenemu. Tudi 3 psi so imeli narejen preizkus po krvni sledi. Je pa zelo težko govoriti in ocenjevati kvaliteto psa. Kot sem že prej omenil smo imeli 3 pse, ki so bili "popolni". Ničkolikokrat so ujeli živega zajca in to ne samo na ložu ampak v teku (med gonjo so presekali pot ob kljuki zajca in ga živega ujeli). Vse je odvisno kakšen karakter ima pes, ter seveda kako ga naučiš, no s tem pa itak nisem povedal nič novega. Je pa res kar je napisal alojz1, da je pa precej nesnažen pes, saj v stanovanje po končanem lovu ne prinese samo dlak, ampka še polovico robidovja in podrasti gozdov
    V družbi drugih psov so se vsi obnašali normalno brez težav in kakšnih pretepov, razen enega, ki pa je bil zelo oster, še posebej, ker ni smel videti psov ptičarjev... Zdele se mi nekam mudi, pa bom kasneje dopisal ostalo... lp
    No, da še dodam oceno o prepeličarjih ki sem jo prej začel...
    Prepeličarji imajo eno precej slabo lastnost tudi to, da v času ko so jage v oktobru in je vreme še dokaj toplo potrebujejo veliko vode, drugače kar zatajijo in niso več toliko aktivni. Zdej to bi bilo moje videnje, ogromno ostalih zadev pa je pač odvisnih od "karakterja" psa in tudi kako ga naučiš. Lahko so dolgi, da ga ni nazaj en dan ali pa požene za 5 minut in pride nazaj... Težko pa je to pripisovat kot slabo ali dobro lastnost te pasme...

    Da se še navežem na Hubertusovo vprašanje koliko daljši... Kakor je meni znano in sem lahko preizkusil so psi če jih je skupaj 2 ali več skoraj vedno daljši pri gonji divjadi, saj se med seboj nekako "vzpodbujajo" in gonijo dlje.

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Rikec ni žeja slaba lastnost, moja španjelka in kolegov ptičar sta oktobra tudi zelo žejna na lovu. To pa zato, ker je še oktobra relativno toplo in podrast še dokaj gosta, vsaj pri nas.

  6. #66

    Privzeto

    Rikec, jaz sem z prepeličarjem delal tudi v najhujši poletni vročini. Ne pije toliko zaradi žeje ampak zato, da se ohladi. Vodo sem uporabil tako, da sem ga zmočil po glavi in uhljih pa sva šla po krvni sledi naprej. Da pa si vzame kakšen dan za lov pa je zame novost. Moje pse sem v gostih dal vsakemu brakirju in so se z njim tudi vrnili. Kadar se ni vrnil z brakirjem smo samo poslušali kje se oglaša in je imel največkrat ranjenega prašiča, ki bi drugače ostal v lovišču. Zato mislim, da je prepeličar v pravih rokah najboljši v naših loviščih.

  7. #67

    Privzeto

    Hočem reči, da spije občutno več vode kot jo npr. spije terier ali pa kakšen gonič...
    Ja tudi mi smo delali v poletni vročini na krvni sledi... zdej zakaj on pije je pa čisto vseeno al da se hladi al pa če je žejen, v glavnem porabi precej več vode od drugih pasem in če je nekaj časa ne najde oz. dobi potem je lahko uspešna krvna sled v krizi. Se pa pojavi ob pretiranem pomanjkanju vode, da potem imajo kar krvav urin in jezik ven do zadnjih tac :icon_:
    En naš pes je kar nekajkrat pognal, da je prišel nazaj šele drugi dan, drugi seveda ne, takšen način je pač imel eden, ostalih sedem pač ne.
    Ja, prepeličarji so v glavnem psi, ki jih lahko brez težav oddaš drugemu brakirju v pogon.

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Ja, prepeličarji so v glavnem psi, ki jih lahko brez težav oddaš drugemu brakirju v pogon.
    Ali vi, ki oddajate svoje pse drugim brakirjem, enako prakticirate tudi pri svojih ženskah? :icon_::icon_::icon_:

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rikec, jaz sem z prepeličarjem delal tudi v najhujši poletni vročini. Ne pije toliko zaradi žeje ampak zato, da se ohladi. .
    Prepeličarjem je jeseni na vipavskem vroče. Psička, ki sem jo imel, je bil daleč v oktober neuporabna za lov na veliko divjad po hribih. Po eni uri je čisto obnemogla.
    Zato razmišljam, da bi se mogoče raje odločil za nemškega žimavca, ki je vztrajneši.

  10. #70

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Psička, ki sem jo imel, je bil daleč v oktober neuporabna za lov na veliko divjad po hribih. Po eni uri je čisto obnemogla.
    Prepeličar zelo rad sam najde vodo in se povalja (tudi blato). Suši se zelo dolgo in ni problema pri delu.
    Hubertus, mogoče pa je bila tvoja psička na začetku pogonov le v slabi kondiciji
    Drugače pa je tudi ptičar vsestranski samo mnogo več šolanja potrebuje. Če mislimo opraviti z njim vse preizkušnje brez male divjadi ne bo šlo. Drugače pa se bo prilagodil divjadi v lovišču in postal šarivec in gonič.
    Prepeličarju v lovišču brez male divjadi ni potrebno prinašanje. Namesto tega lahko opravi krvno sled in dobi vzrejno.

Stran 7 od 35 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •